Lietuvos jaunieji futbolininkai su Europos čempionatu atsisveikino pralaimėję portugalams 2:4

Lietuvoje vykstantis Europos devyniolikmečių futbolo čempionatas nebuvo sėkmingas šeimininkams lietuviams. Savo sienose kovoję mūsų šalies futbolininkai nesugebėjo iškovoti nė vieno taško A grupėje – lietuviai nusileido visuose trijuose mačuose. Penktadienį Lietuvos komanda pralaimėjo ir Portugalijai – rezultatyviose rungtynėse varžovai įveikė mūsų ekipą 4:2 (2:0).
Portugalai pelno antrąjį įvartį į Lietuvos futbolo  devyniolikmečių rinktinės vartus
Portugalai pelno antrąjį įvartį į Lietuvosfutbolo devyniolikmečių rinktinės vartus / Eriko Ovčarenkos nuotr.
Temos: 1 Futbolas

Tai buvo rezultatyviausias Lietuvos rinktinės pralaimėjimas šiose pirmenybėse. Prieš tai lietuviai 2:3 nusileido Nyderlandų futbolininkams ir 0:2 – pasaulio ir Europos čempionams ispanams. Lietuviai nepakilo iš A grupės turnyro lentelės dugno – liko ketvirti ir baigė pasirodymą turnyre.

Kaip ir visuose trijuose mačuose, lietuviai penktadienį jau per pirmąsias dešimt minučių praleido įvartį ir buvo besivejančiųjų vaidmenyje.

Jau 8 min. iš beveik 25 metrų smūgiavęs portugalas Marcosas Lopezas pasiekė įvartį: kamuolys atsitrenkė prieš pat Lietuvos vartų sargą Tomą Švedkauską, peršoko per jį ir įkrito į vartus.

Nors baigiantis pirmam kėliniui atrodė, kad komandos pailsėti žengs esant rezultatui 1:0, vis dėlto lietuviai neatsilaikė ir praleido antrąjį įvartį – 45-ąją minutę į savus vartus jį galva pelnė lietuvis Džiugas Petrauskas.

Antrajame kėlinyje 51-ąją minutę krito ir trečiasis įvartis, kuomet nuo 11 metrų žymos pasižymėjo Tobias Figuiredo.

Vos po minutės Gratas Sirgėdas sugebėjo sušvelninti atsilikimą, kuomet po baudos smūgio nuginklavo suklaidintą varžovų vartininką.

65-ąją minutę į T.Švedkausko vartus buvo pasiųstas ir ketvirtasis įvartis. Po puikaus komandos draugo perdavimo pasižymėjo C.Mane.

Rungtynių pabaigoje Lietuvos jaunimo rinktinė pelnė nuostabų įvartį. Po puikaus derinio G.Sirgėdas dar kartą iš toli pasiuntė kamuolį į varžovų vartus, tačiau pralaimėjimo išvengti nepavyko.

90‘ [2:4] G.Sirgėdas

A grupėje tuo pat metu buvo sužaistos rungtynės tarp čempionų ispanų ir Nyderlandų komandos. Pergalę ir pirmąją vietą grupėje iškovojo Ispanijos jaunimo rinktinė.

Pirmieji į priekį įsiveržė Olandijos futbolininkai, tačiau išlyginamąjį įvartį 68-ąją minutę pelnė Sandro Ramirezas.

Artėjant rungtynės į pabaigą Europos čempionai nenuleido rankų ir į olandų vartus pasiuntė dar du įvarčius, bet rungtynių pabaigoje rezultatą sušvelnino Anassas Achahbaras.

Olandija 2:3 Ispanija
36‘ [1:0] M.Mahi
68‘ [1:1] S.Ramirezas
82‘ [1:2] Vadillo
83‘ [1:3] F.Vico
90‘ [2:3] A.Achahbaras (11m. baudinys)

Galutinė A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Ispanija 3 3 0 0 6:2 9

2. Portugalija 3 2 0 1 8:4 6

-----------

3. Olandija 3 1 0 2 6:9 3

4. Lietuva 3 0 0 3 4:9 0

Iš B grupės į pusfinalius prasimušė Prancūzija ir Serbija.

Penktadienį Prancūzijos komanda trečiojo turo mačą su grupės nugalėtojais bei vietą pusfinalyje anksčiau užsitikrinusia Serbijos  ekipa Kaune baigė lygiosiomis 1:1 (1:0).

Prancūzai šiame mače pirmavo po Adrieno Hunou (31 min.) įvarčio, o rezultatą išlygino serbų komandos kapitonas Marko Pavlovskis (77 min.).

Trečioji vieta grupėje atiteko Turkijos devyniolikmečiams, kurie penktadienį Marijampolėje 4:2 (2:1) nugalėjo autsaiderę Gruzijos futbolo rinktinę.

Dviem įvarčiais prie pergalės prisidėjo Okanas Denizas (16 ir 18 min.), vienu – Recepas Niyazas (58 min.) bei Cenkas Sahinas (80 min.).

Po įvartį į nugalėtojų vartus įmušė Avto Endeladzė (3 min.) ir Nika Katčarava (50 min.).

Galutinė B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Startinės sudėtys:

Lietuva: Tomas Švedkauskas, Džiugas Petrauskas, Julius Aleksandravičius, Rolandas Baravykas, Lukas Narbutas, Simonas Stankevičius, Donatas Kazlauskas, Lukas Spalvis, Justinas Januševskis, Gratas Sirgėdas, Klaidas Jaškus.

Portugalija: Bruno Varela, Joao Cancela, Tobias Figuiredo, Luis Rafael, Carlos Mane, Leandro Silva, Bernardo Silva, Edgar le, Tomas Padstawski, Marco Lopes, Alexandre Guedes.

5 min. Donatas Kazlauskas kairiuoju kraštu prasiveržė į baudos aikštę ir galingai smūgiavo į tolimą vartų kampą. Kamuolys praskrido šiek tiek aukščiau skersinio.

8 min. ĮVARTIS. Tuo pat  po lietuvių atakų iš beveik 25 metrų smūgiavęs portugalas Marcosas Lopezas pasiekė įvartį: kamuolys atsitrenkė prieš pat Lietuvos vartų sargą, peršoko per jį ir įkrito į vartus.

Eriko Ovčarenkos nuotr./Įvartis į Tomo `vetkausko ginamus Lietuvos rinktinės vartus
Eriko Ovčarenkos nuotr./Įvartis į Tomo Švetkausko ginamus Lietuvos rinktinės vartus

15 min. Lietuviai gavo teisę mušti baudos smūgį – kamuolys buvo „pakeltas“ į vartininko baudos aikštę, mūsų šalies žaidėjai smūgiavo galva, tačiau vartininkas Brono Varela jį pagavo.

30 min.  Nors komandos bandė atakuoti, tačiau ekipos lyg „sustojo“ – veiksmas vyko tik aikštės viduryje. Šiek tiek daugiau laiko su kamuoliu buvo portugalai.

43 min. Lietuviai savo aikštėje suklydo ir įvartį galingu smūgiu į kairį vartų kampą galėjo įmušti Leonardo Silva. Puikiai sužaidė T.Švedkauskas.

44 min. ĮVARTIS. Toliau atakavę portugalai vis dėlto pasiekė savo – iš dešiniojo aikštės kampo skersuotą kamuolį mūsų rinktinės vartininkas nepagavo, jį galva smūgiavo net du varžovų žaidėjai, tačiau paskutinis sviedinį galva siekė lietuvis Džiugas Petrauskas. Jam ir įrašytas įvartis į savo vartus.

Antrasis kėlinys

51 min. ĮVARTIS. Lietuviai baudos aikštėje sužaidė ranka ir 11 metrų baudinį realizavo Tobiasas Figueiredo. Portugalai pirmavo 3:0.

53 min. ĮVARTIS. Iš aikštės vidurio aikštės pradėję lietuviai tuoj pat gavo teisę mušti baudos smūgį ir skersuotą kamuolį į baudos aikštę „uždarė“ Gratas Sigerdas. Portugalai pirmavo 3:1.

65 min. ĮVARTIS. Atsipalaidavę portugalai kūrė vieną po kitos rimtas situacijas prie lietuvių vartų. Po eilinio įsiveržimo į mūsų šalies rinktinės baudos aikštę įvartį pelnė Carlosas Mané. Rezultatas tapo 4:1 portugalų naudai.

90 min. ĮVARTIS. Per teisėjo pridėtą laiką lietuviai gavo teisę mušti baudos smūgį ir tolimu šūviu antrąjį įvartį Lietuvai pelnė Gratas Sirgedas.