Leonelio Messi įvarčiai ir„Barcelona“ triumfas pasaulio klubų taurės turnyro finale

Pasaulio klubų taurės turnyro finale, kuris buvo surengtas Jokohamoje (Japonija) triumfavo „Barcelona“ futbolininkai. Lionelis Messi pelnė du įvarčius, o Ispanijos ir UEFA Čempionų lygos nugalėtojai be vargo net 4-0 sutriuškino San Paulo „Santos“.
„Barcelona“ triumfavo pasaulio futbolo klubų turnyre
„Barcelona“ triumfavo pasaulio futbolo klubų turnyre / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šio turnyro čempionų titulą „Barcelona“ klubas laimėjo ir 2009-aisias. Praėjusių metų finale šį trofėjų nuskynė Milano „Inter“, 3:0 įveikęs „TP Mazembe“ ekipą.

Jau nuo rungtynių pradžios Ispanijos klubas ėmė diktuoti rungtynių tempą ir kamuolį valdė daug ilgiau negu jų priešininkai.

L.Messi po įspūdingai sužaidusio ir kamuolį tiksliai perdavusio Xavi, varžovų vartininką nuginklavo 17 susitikimo minutę. Netrukus mačo baigtis tapo praktiškai aiški, mat po Danielio Alveso reido dešiniuoju kraštu Xavi padvigubino pranašumą.

Pirmajame kėlinyje „Santos“ tik kartą smūgiavo į „Barcelona“ vartų plotą, tačiau smūgis didesnio pavojaus neatnešė.

Dar iki pertraukos „Barcelona“ pradėjo „Copa Libertadores“ čempionų triuškinimą – sumaištimi pasinaudojo Cescas Fabregasas, o šou užbaigė L.Messi, dar sykį sudraskydamas brazilų gynybą. Argentinietis buvo pripažintas naudingiausiu turnyro žaidėju.

Bronzinis kamuolys šeštadienį įteiktas jaunajai Brazilijos futbolo žvaigždei Neymarui, o sidabrinis – Xaviui.

Trečiąją vietą turnyre laimėjo Kataro klubas „Al Sadd“, po 11 metrų baudinių serijos nugalėjęs „Kashiwa Reysol“ iš Japonijos. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi be įvarčių 0-0.

FIFA pasaulio futbolo klubų čempionais yra tapę tik Brazilijos, Italijos, Anglijos ir Ispanijos klubai: „Corinthians“ (Brazilija; 2000 metais), „Sao Paulo“ (Brazilija; 2005), „International“ (Brazilija; 2006), „AC Milan“ (Italija; 2007), „Manchester United“ (Anglija; 2008), „Barcelona“ (Ispanija; 2009 ir 2011) bei Milano „Inter“ (Italija; 2010).

San Paulo „Santos“ 0 – 4 „Barcelona“
17' [0 – 1] L.Messi
24' [0 – 2] Xavi
45' [0 – 3] C.Fabregas
82' [0 – 4] L.Messi