2012 03 07 /23:40

Leonelis Messi perrašė Čempionų lygos istoriją, „Barcelona“ 7:1 pažemino vokiečius

Trečiadienį į UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalį įspūdingai prasibrovė „Barcelona“ futbolininkai. Čempionų titulą ginantys katalonai net 7:1 sutriuškino Lėverkuzeno „Bayer“ ekipą, o geriausias planetos futbolininkas Leonelis Messi įmušė net 5 įvarčius ir įrašė savo vardą į istorijos puslapius.
Barselonos futbolininkai
Barselonos futbolininkai / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Istorija UEFA

„Barcelona“ gerbėjai ramiai laukė atsakomojo mačo, nes jų palaikoma komanda jau po pirmojo susitikimo įgijo solidų pranašumą. Pirmąjį mačą katalonai laimėjo rezultatu 3:1, o atsakomąjį susitikimą žaidė savo tvirtovėje – „Camp Nou“ stadione. Žiūrovai išvydo stulbinantį įvarčių lietų ir įspūdingą L.Messi šou.

„Barcelona“ komanda peržengė aštuntfinalio barjerą tiesiog neįtikėtinai – bendras dviejų mačų rezultatas 10:2 katalonų naudai.

„Barcelona“ į priekį įsiveržė 25-ąją minutę, kai pasižymėjo L.Messi. Gavęs puikų perdavimą iš Xavi, argentinietis atsidūrė vienas prieš vartininką ir pasitaikusią progą išnaudojo šaltakraujiškai.

Geriausias pasaulio futbolininkas L.Messi pirmojo kėlinio pabaigoje dar kartą pakėlė ant kojų komandos aistruolius – 43-ią minutę išmaudęs varžovų gynėjus padvigubino „Barcelona“ persvarą 2:0.

50-tą minutę tas pats L.Messi pasiekė „hat-tricką“ ir „Barcelona“ pradėjo svečių triuškinimą 3:0. Prabėgus vos penkioms minutėms nuo trečiojo šeimininkų įvarčio, krito ir ketvirtasis. Po keitimo pasirodęs Cristiano Tello įrašė savo pavardę į įmuštų įvarčių grafą.

L.Messi šou nenutrūko – 58-tą minutę argentinietis įmušė jau ketvirtąjį įvartį rungtynėse, o „Barcelona“ toliau žemino „Bayer“ – 5:0.

Keturi įvarčiai vos per 12 minučių: 62-ą minutę antrą kartą pasižymėjo C.Tello ir „Barcelona“ pirmavo 6:0. Tačiau tai buvo anaiptol  ne pabaiga. 85-oji minutė, L.Messi ir 7:0.

L.Messi tapo pirmuoju futbolininku Čempionų lygos istorijoje, kuriam per vieną mačą pavyko pasižymėti net penkis kartus.

Futbolo genijaus sąskaitoje Čempionų lygoje jau yra 49 įvarčiai. Jį pranoksta tik Raulis (71), Ruudas van Nistelrooy'us (56) ir Thierry Henry (50), tačiau tik laiko klausimas, kada vos 24 metų Messi juos pralenks.

Paguodos įvartį svečiai įmušė jau per pridėtą teisėjo laiką, kai pasižymėjo K.Bellarabi.

„Barcelona“ [7 – 1] „Bayer Leverkusen“

25' [1 – 0] L. Messi
42' [2 – 0] L. Messi
49' [3 – 0] L. Messi
55' [4 – 0] C.H. Tello
58' [5 – 0] L. Messi
62' [6 – 0] C.H. Tello
84' [7 – 0] L. Messi
90' [7 – 1]  K. Bellarabi