LFF Supertaurė: „Trakų“ kliurka ir istorijos puslapiuose įsitvirtinęs „Žalgiris“

Vilniaus „Žalgiriui“ teko gerokai paplušėti, kol pavyko pakeisti LFF „Sportland“ Supertaurės turnyro istoriją. Pratęsime net tris įvarčius atseikėję Valdo Dambrausko auklėtiniai finale 4:1 sutriuškino „Trakus“.
Vilniaus „Žalgiris“
LFF „Sportland“ Supertaurės rungtynės / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Šį turnyrą stipriausia Lietuvos ekipa laimėjo jau ketvirtus metus iš eilės.

„Žalgiris“ taip pat tapo pirmuoju klubu, kuriam Supertaurę pavyko iškovoti penkis kartus. Anksčiau pirmąja vieta teko dalintis su jau nebeegzistuojančiu Panevėžio „Ekranu“ ir „FBK Kaunas“ komanda.

Rungtynėse abi komandos viena kitai negailėjo smūgių, tačiau dauguma jų skriejo arba gerokai toli nuo vartų ploto, arba jie būdavo per silpni, kad vartininkams Armantui Vitkauskui ir Mariui Rapaliui sukeltų didelių problemų.

Sprigtą „Žalgiris“ gavo 21-ą minutę. Po Nerijaus Valskio puikaus perdavimo vienas prieš vartus atsidūręs Davidas Aršakianas išvedė „Trakus“ į priekį.

Vilniečiams atsitiesti įvarčiu galva Linas Pilibaitis padėjo per pridėtą teisėjo laiką. Po Manto Kuklio pakelto kampinio aukščiau už visus iššokęs senegalietis Mamadou Mbodjis galva kamuolį pasiuntė „Žalgirio“ saugo link, kuriam beliko nukreipti kamuolį į „Trakų“ vartus.

Antrajame kėlinyje tiek „Žalgiriui“, tiek „Trakams“ pavojingų atakų suregzti nepavyko, tad nugalėtojui išaiškinti prireikė pratęsimo.

Jame „Trakams“ kliurkų prikrėtė M.Rapalis ir prasta komandos gynyba. Po Bahrudino Atajičiaus smūgio kamuolio nesugraibęs vartininkas paslaugą padarė Vytautui Lukšai, kuriam teliko pataikyti į vartus.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./LFF „Sportland“ Supertaurės rungtynės

„Trakų“ viltys subliuško 112-ą minutę. Visą varžovų gynybą niekais pavertęs brazilas Elivelto palei galinę liniją išmaudė net kelis gynėjus ir it ant lėkštutės padėjo kamuolį Tautvydui Eliošiui, o šis smūgiu į viršutinį vartų kampą trečią kartą nuginklavo M.Rapalį.

Pergalės skonį pajutęs „Žalgiris“ paskutinę pratęsimo minutę sudavė paskutinį smūgį. Dar kartą puikiai su trakiškių gynyba susitvarkęs Elivelto uždirbo vienuolikos metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo M.Kuklys.

Naudingiausiu Supertaurės finalo žaidėju išrinktas V.Lukša.

Už skaudžią nesėkmę Valdo Urbono auklėtiniai galimybę atsiskaityti su „Žalgiriu“ turės pirmajame A lygos ture trečiadienį.