Lietuva garsiai trenkė durimis – ant menčių parklupdyta galinga Serbijos rinktinė (nuotraukos, komentarai)

Paskutinėse 2010 metų pasaulio futbolo čempionato atrankos ciklo rungtynėse trečiadienį Lietuvos rinktinė parodė, kad pralaimėjimas Farerų salų ekipai buvo atsitiktinumas. Be savo lyderių rungtyniaudami lietuviai pademonstravo puikų žaidimą ir rezultatu 2:1 įveikė itin galingą Serbijos rinktinę.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 1 Serbija

Rungtynių eigą galite rasti čia.

Pirmą vietą grupėje jau anksčiau užsitikrinusios Serbijos vienuolikės ir visus šansus kovoti dėl kelialapio į pasaulio čempionatą praradusios Lietuvos rinktinės mačas prasidėjo be didesnės žvalgybos.  Nuo pat pirmųjų minučių jautėsi, jog žaidėjų neslegia didžiulė įtampa.

Nuo pat susitikimo pradžios lietuviai ėmė diktuosi savo sąlygas. Aštriais prasiveržimais dešiniuoju kraštu serbų gynybą draskė Mindaugas Kalonas. Būtent po šio futbolininko reido ir perdavimo pirmą progą pasižymėti turėjo Kęstutis Ivaškevičius. Deja, jo iš 5 metrų smūgiuotą kamuolį atmušė varžovų vartininkas.

Lietuvos rinktinė toliau nemažino tempo ir 19 minutę varžovą baudos aikštelėje suklaidinęs Ignas Dedura buvo neleistinai nugriautas. Prie vienuolikos metrų žymos stojęs M.Kalonas nesuklydo ir Lietuva išsiveržė į priekį. Po įvarčio lietuvių žaidimas dar pagyvėjo ir iki pirmo kėlinio pabaigos mūsiškiai buvo susikūrę dar tris realias progas pelnyti įvartį, tačiau nė vienos jų išnaudoti nepavyko.

Po pertraukos Serijos rinktinė ant Marijampolės miesto stadiono vejos žengė kur kas labiau susikaupusi. Pirmąsias keliolika kėlinio minučių teritorinė persvara priklausė svečiams. Nors 55 minutę  komandos kapitonas Marius Stankevičius stipriu smūgiu iš 17 metrų patikrino varžovų vartininko budrumą, Serbija į tai atsakė įvarčiu. 59 minutę Zoranas Tošičius, kamuolį persivaręs per pusę aikštės, suklaidino Žydrūną Karčemarską ir pelnė išlyginamąjį įvartį.

Kelias minutes aikštėje tvyrojusią ramybę nutraukė M.Kalonas, kurį varžovai pargriovė baudos aikštelėje. M.Stankevičius 66 minutę nestipriu smūgiu realizavo baudinį ir vėl išvedė Lietuvos rinktinę į priekį. Nors Serbija dar bandė rengti Lietuvos vartų šturmą, mūsiškiai atsilaikė ir šventę pelnytą pergalę 2:1.

Lietuvos rinktinės vyr. treneris Jose Couceiro:

Visų pirma sveikinimai varžovams. Serbija laimėjo grupės varžybas. Šiame cikle jie buvo geriausi. Antra, sveikinimai mano žaidėjams. Prašau visuomenės palaikymo. Po rungtynių su Farerų salų atstovais mes sulaukėme daug kritikos ir neigiamos informacijos, kuri veikia rinktinę. Per visą šį ciklą žaidėme 15 rungtynių. 6 iš jų laimėjome, 6 pralaimėjome ir 3 mačus sužaidėme lygiosiomis. Per šį laiką įmušėme 20 įvarčių ir praleidome 15-a. Tai yra labai stipri komanda, galinti daug pasiekti. Tiesiog jai reikia visų palaikymo.

Pastarieji šeši mėnesiai man buvo labai sudėtingi. Dirbant per dvi vietas tai yra labai sudėtinga. Kalbant apie tolesnį mano darbą Lietuvos rinktinėje, tai nėra tik mano vieno sprendimas. Per pastaruosius 14 mėnesių kažkas pasikeitė komandoje. Per šiuos 15 mačų lietuviai visuomet žaidė kaip lygūs su lygiais. Tai yra žaidėjų nuopelnas. Šiandien mes rizikavome, nes žaidžiame dėl ateities. Dirbti dėl ateities ir neklysti yra neįmanoma. Kalbėti yra labai lengva. Ypač tuomet, kai mums nepasiseka. Tačiau tai tikrai nepadeda komandai. Ar ši komanda turi potencialo? Taip, ji turi. Bet yra ir labai daug problemų. Lietuvos klubinis čempionatas yra labai silpno lygio. Kita problema – kai kurie žaidėjai savo klubuose sėdi ant suolo."

Lietuvos rinktinės saugas Marius Stankevičius:

„Norėčiau padėkoti komandai, kad šį ciklą baigėme su pergale. Žaidėme prastai ar gerai, nugalėtojų niekas neteisia. Tik visi kartu dirbdami galime ką nors nuveikti. Mes turime planuotis ir veikti visi kartu. Aikštė šiandien buvo labai prasta. Serbai nerodė tikrojo savo žaidimo, nes jiems buvo labai sunku padaryti tokiomis sąlygomis. Matėme, kad jie nenorėjo pralošti ir tikėjosi išsivežti pergalę. Mūsų tikslas buvo šį ciklą baigti pergale ir visaip kitaip dabar bus laukti kito ciklo. Tai yra labai svarbu.“

Serbijos rinktinės strategas Radomiras Antičius:

„Tai buvo labai keistos varžybos, oro sąlygos buvo itin sudėtingos. Teisėjų sprendimai ne visą aiką buvo paaiškinami logiškai. Vis dėlto oro sąlygos buvo jūsų pusėje. Su tuo aš susidūriau pirmą kartą gyvenime. Negalėjome žaisti taip, kaip mokame.“