Lietuva – Juodkalnija: įvertinimai sutryptai rinktinei ir treneriui

Lietuvos futbolininkai antrą kartą UEFA Tautų lygos turnyre neturėjo jokių galimybių laimėti prieš Juodkalnijos rinktinę. Nors už lango bobų vasara, 1:4 sekmadienio vėlų vakarą prie pustuščių tribūnų suvarpytai Edgaro Jankausko komandai šis ruduo ypač žvarbus. 15min tradiciškai vertina futbolininkų ir trenerio „nuopelnus“ dvikovoje su Balkanų šalies atstovais.
Lietuvos futbolo rinktinė
Lietuvos futbolo rinktinė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Ernestas Šetkus – 5

Nors lietuviams pastaruoju metu nepavykdavo išbristi iš nesėkmių liūno, komandos vartininkas turbūt būdavo paskutinis žmogus, į kurį galėdavai mesti akmenį.

Visgi paskutinis gynybos bastionas šį kartą taip pat nebuvo ypač tvirtas. Pirmajame kėlinyje E.Šetkus nesėkmingai bandė iškumščiuoti kamuolį, ir šis epizodas vos nesibaigė antru Juodkalnijos įvarčiu – nuo vartų linijos kamuolį išmušė Modestas Vorobjovas.

Varžovams mušant baudinį stebuklo irgi nesukūrė, nors Stefano Mugosos smūgio kryptį atspėjo.

76-ąją minutę du kartus blykstelėjo, kai gynėjai paliko vartininką visiškam sušaudymui. Šiame mače tai buvo vieninteliai du epizodai ir E.Šetkaus stebuklai, prie kurių vartininkas mus buvo įpratinęs per kelis pastaruosius metus.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ernestas Šetkus

Valdemaras Borovskis – 3,5

Kairiajame gynybos krašte pakeitė traumuotą Vaidą Slavicką, bet rungtynės veteranui labai nenusisekė. Pirmajame kėlinyje lakstyti paskui kur kas techniškesnius priešininkus sekėsi sunkiai.

Gindamasis darė daug klaidų, o pradėti atakas išvis nesisekė – dauguma perdavimų Fiodorui Černychui buvo labai netikslūs.

Užčiuopusi lietuvių silpną vietą Juodkalnija per V.Borovskio kraštą padidino spaudimą. Jei mače Podgoricoje Juodkalnija į neviltį lietuvius varė per dešinį kraštą, kuriame tuomet žaidė Justas Lasickas ir Povilas Leimonas, tai šį kartą buvo pasirinkta priešinga pusė.

25-ąją minutę Marko Vešovičius išmaudė 34-erių „Trakų“ gynėją baudos aikštelėje, prasimetė kamuolį ir gavo per kojas, bet teisėjas iš Austrijos Robertas Schorgenhoferis tuo metu jau atsiliekančių lietuvių pagailėjo ir baudinio neskyrė.

Rungtynių pabaigoje po puikaus Rolando Baravyko perdavimo galėjo blykstelėti kitoje aikštės pusėje, bet, užuot iš kelių metrų galva smūgiavęs į vartus, atliko perdavimą į niekur.

Vienos slogiausių Valdemaro rungtynių per jo karjerą rinktinėje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valdemaras Borovskis

Linas Klimavičius – 3,5

Atsarginis Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkas rinktinėje pastaruoju metu gauna kur kas svarbesnius vaidmenis, bet gelbėtoju šį kartą netapo.

Priešingai – beveik kiekviename mače L.Klimavičiui krinta daugiau ar mažiau kaltės dėl praleidžiamų įvarčių.

Sekmadienio vakaras netapo išimtimi. Rungtynių pradžioje žalgiriečiui netgi stabdant paprasčiausius kamuolius kildavo labai daug problemų. Nemaža dalis netgi nesudėtingų perdavimų taip pat tikslo nepasiekė.

Maža to, savo baudos aikštelėje sužaidė ranka ir užsidirbo baudinį.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Linas Klimavičius

Justinas Januševskis – 4,5

Galbūt jaunasis „Trakų“ gynėjas ir nedarė tokių šiurkščių klaidų, kaip jo kolegos, tačiau ir nesugebėdavo ateiti į pagalbą, kai to reikėjo.

Varžovams mušant antrą įvartį pralaimėjo kovą dėl pirmojo kamuolio. Juodkalnijai mušant trečią kartą beviltiškai vaikėsi priešininkus, bet taip ir nesugebėjo jų sustabdyti.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Justinas Januševskis

Rolandas Baravykas – 5

Suklydo nesėkmingai smūgiuodamas į vartus, varžovai žaibiškai nuskuodė į ataką, uždirbo kampinį, ir šis epizodas galiausiai baigėsi antru praleistu įvarčiu. Jį mušant irgi pralaimėjo asmeninę akistatą, ir Borisas Kopitovičius pasiuntė kamuolį galva iš kelių metrų.

41-ąją minutę smagiai pykštelėjo iš toli, bet kamuolys praskriejo šalia vartų.

84-ąją minutę atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę, bet V.Borovskis šia dovana nepasinaudojo.

Išmetimas iš užribio buvo toks nesėkmingas, kad Juodkalnija nubėgo į greitą ataką ir įmušė ketvirtąjį įvartį.

Pelnė vieną gražiausių įvarčių per visą Lietuvos rinktinės istoriją, bet tai buvo menka paguoda.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rolandas Baravykas

Vykintas Slivka – 5

Vienas iš nedaugelio Lietuvos rinktinės futbolininkų, kuris sugeba priimti kamuolį ir su juo atlikti papildomus 2–3 lietimus. Problema ta, kad net ir po šių kelių sekundžių kamuolį nelabai yra kam perduoti.

70-ąją minutę turėjo neblogą progą, bet smūgiavo per silpnai ir kamuolys tapo nesunkiu vartininko Danijelio Petkovičiaus grobiu.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vykintas Slivka

Artūras Žulpa – 4

Blaškymasis tarp pozicijų kainavo brangiai. Mačą Artūras vėl pradėjo gynybos viduryje, bet labai greitai buvo mestas į saugų liniją. Po keliolikos minučių vėl grąžintas atgal.

Prie tokio jo marširavimo po aikštę prisitaikyti komandos draugai paprasčiausiai nespėja.

Šis E.Jankausko sprendimas šį kartą visiškai nepasiteisino, o Juodkalnijos komandai pelnant pirmą įvartį jis nesugebėjo normaliai prasižengti aikštės viduryje, net ir tempdamas varžovui už rankovės.

Juodkalniečiams pasižymint ketvirtąjį kartą taip pat nepavijo per visą aikštę nubėgusio ir iš kelių metrų įmušusio Darko Zoričiaus.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Artūras Žulpa

Modestas Vorobjovas – 4,5

Vaizdo aikštės viduryje pernelyg negadino, bet ir įlieti šviežio kraujo nesugebėjo.

Gana blankus pasirodymas, tad nieko keisto, kad E.Jankauskas „Trakų“ saugui suteikė tik vieną kėlinį.

Geriausias epizodas – 17-oji minutė, kai suklydus E.Šetkui grąžino kamuolį į aikštę nuo vartų linijos.

Prasčiausias – 30-oji minutė, kai šiurkšti klaida stabdant paprastutį kamuolį baigėsi grėsmingu atkirtimu, po kurio Juodkalnija nuskubėjo į žaibišką ataką.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Modestas Vorobjovas

Arvydas Novikovas – 5,5

Balstogės „Jagiellonia“ saugas vėl sužaidė pagal galimybes, bet jam akivaizdžiai šalia trūksta bent jau tokių komandos draugų, kokius turi Lenkijoje.

Beveik kiekvienas A.Novikovo perdavimas į baudos aikštelę baigiasi pavojinga situacija, tačiau šias progas išnaudoti sekasi sunkiai.

73-ąją minutę po jo perdavimo neblogą galimybę turėjo Nerijus Valskis, bet galva tinkamai kamuolio nepasiekė.

Kitas jo puikus perdavimas į baudos aikštelę baigėsi nuostabiu R.Baravyko įvarčiu.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arvydas Novikovas

Fiodoras Černychas – 4

Komandos kapitonas, kaip ir mače Podgoricoje, buvo blankus. Dvikovoje su rumunais Maskvos „Dinamo“ puolėjas išsiskyrė iš komandos draugų, o štai sekmadienį paskendo tame niūriame paveiksle, kurį kūrė šeimininkai.

Akivaizdu, kad jautė traumos padarinius ir E.Jankauskas išėmė jį iš aikštės antrojo kėlinio pradžioje.

22-ąją minutę atliko neblogą perdavimą į baudos aikštelę, bet N.Valskis kamuolio nepasiekė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Fiodoras Černychas

Nerijus Valskis – 4,5

Sunkios rungtynės puolėjui, kurį kamuolys pasiekia tik epizodiškai. 39-ąją minutę galva smūgiavo po A.Novikovo perdavimo, o realiausią galimybę turėjo 73-ąją minutę, kai meistriškai krūtine sustabdė kamuolį ir pramušė kaire koja. Apmaudu, bet į vartininką.

Puolėjas tokiose situacijose privalo mušti, nes progų lietuviai per rungtynes turi vos kelias.

79-ąją minutę išeikvojęs daug jėgų buvo pakeistas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nerijus Valskis

Mantas Kuklys – 4

Gavo galimybę žaisti visą antrą kėlinį, tačiau įsiminė nebent tuo, jog porą kartų stipriai iš toli šovė „Dievui į langus“.

Žaidimo nepagyvino, nors veikiausiai toks buvo E.Jankausko sumanymas metant senbuvį į aikštę.

Augusto Didžgalvio/LFF nuotr./Mantas Kuklys

Deimantas Petravičius – 4,5

Kaip ir mače su rumunais, pakeitė F.Černychą. Pagyvino lietuvių žaidimą, stengėsi būti labai aktyvus. Smagiai šovė iš toli kaire koja 52-ąją minutę, bet Juodkalnijos vartininkas kamuolį atmušė.

Augusto Didžgalvio/LFF nuotr./Deimantas Petravičius

Donatas Kazlauskas – be vertinimo

Aikštėje pasirodė 79-ąją minutę, pakeitęs N.Valskį, bet pademonstruoti visų sugebėjimų nespėjo.

Edgaras Jankauskas – 4

Komanda užlipo ant to paties grėblio, kaip ir pirmose trijose Tautų lygos dvikovose – praleido greitą įvartį. O sureaguoti į tai nesugebėta, plano B nesimatė.

Didelis varžovų spaudimas rungtynių pradžioje vėl labai skaudžiai žeidė lietuvius, o būtent nuo to labiausiai mūsiškiai kentėjo ir per pirmąją dvikovą Podgoricoje.

Taktiškai šiame mače E.Jankausko vyrai atrodė labai skystai – po ilgos pertraukos praleistas įvartis po standartinės situacijos (kampinio), taip pat nesugebėta laiku prasižengti ir gauti du įvarčiai po greitų Juodkalnijos kontratakų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Edgaras Jankauskas

Optimalios pozicijos A.Žulpai ieškojimas baigėsi chaosu, komandą visiškai išmušusiu iš pusiausvyros.

Keturių įvarčių savo aikštėje rinktinė vadovaujant E.Jankauskui dar nebuvo praleidusi.

Pastarąjį kartą taip nutikę buvo 2011-ųjų spalį, kai lietuviai 1:4 nusileido Čekijai. Šis mačas tuometiniam komandos treneriui Raimondui Žutautui buvo paskutinis.

Vasarinių padangų sezonas: kur rasti geriausią kainos ir kokybės santykį?
Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai