Lietuviai siekia iškovoti Latvijos futbolo čempionato medalius

Sekmadienį sužaisti 2012 metų Latvijos futbolo čempionato priešpaskutiniojo XXXV turo susitikimai, po kurių čempionės titulą užsitikrino Daugpilio „Daugava“ (77 tšk.) vienuolikė, o dėl likusių dviejų medalių komplektų kovoja trys lietuvių klubai – Rygos „Skonto“, čempiono titulą praradęs „Ventspils“ (po 73 tšk.) ir Liepojos „Metalurgs“ (70 tšk.).
Tadas Labukas
Tadas Labukas / LFF nuotr.

Antrąją vietą dešimties komandų turnyre užimanti Tado Labuko Rygos "Skonto" vienuolikė namuose 5:0 (2:0) sutriuškino devintojoje pozicijoje likusią Kekavos "FS METTA/Latvijas Universitate" (26 tšk.) ekipą.

Visą susitikimą žaidęs lietuvis įmušė du įvarčius (18 ir 56 min.) bei 84-ą minutę nerealizavo 11 metrų baudinio.

Kitus įvarčius į svečių vartus įmušė Ruslanas Mizganovas (42 min.), Vitalijus Maksimenka (69 min.) ir Armandas Petersonas (87 min.).

Trečiojoje vietoje esanti Simono Pauliaus "Ventspils" komanda savo aikštėje 2:1 (0:0) įveikė šeštojoje pozicijoje esančius "FC Jūrmala" (39 tšk.) futbolininkus.

Visą mačą žaidęs lietuvis 38-ą minutę buvo įspėtas.

Abu įvarčius nugalėtojams pelnė Yousuke Saito (77 ir 78 min.), o svečių gretose pasižymėjo Igoris Aleksejevas (73 min.).

Ketvirtąją vietą užimanti lietuvių Liepojos "Metalurgs" komanda savo aikštėje 4:0 (1:0) nugalėjo aštuntąją poziciją išsaugojusią Rygos "Daugava" (26 tšk.) ekipą su Deividu Kapustu.

Tomas Tamošauskas šeimininkų gretose nebuvo įtrauktas į susitikimo protokolą, Mindaugas Bagužis žaidė visas 90 minučių, o rungtynes pagrindinėje sudėtyje pradėjusį Rytį Leliūgą 85-ą minutę pakeitė Lukas Kochanauskas.

Deividas Kapustas svečių ekipoje žaidė nuo 73 minutės vietoje Vitalijaus Ziljo.

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Jurgis Kalnas (54 ir 70 min.), po vieną - Vladimiras Kamešas (35 min.) ir Valerijus Afanasjevas (90+2 min.).

Penktąją vietą čempionate užsitikrinęs Jūrmalos "Spartaks" (46 tšk.) klubas, kurį treniruoja Arminas Narbekovas, susitikimą su septintojoje pozicijoje esančia trijų lietuvių "FK Jelgava" (30 taškų) vienuolike baigė lygiosiomis 1:1 (0:0).

Darius Jankauskas šįsyk nebuvo įtrauktas į rungtynių protokolą, o Mindaugas Grigalevičius žaidė visą mačą.

Deividą Lukošių, kuriam 17 minutę buvo parodyta geltona kortelė, 60-ą minutę aikštėje pakeitė Pavelas Chocholovas.

Šiame susitikime šeimininkai pirmavo po Diego Agudelo (48 min.) įvarčio, o rezultatą išlygino Keita Soumalia (58 min.).