Lietuviška „Vėtra“ nušlavė „Grevenmacher“ (nuotraukos)

Praėjusio sezono Lietuvos bronzos medalininkei Vilniaus „Vėtros“ vienuolikei trečiosios Liuksemburgo komandos „Grevenmacher“ barjeras pasirodė pernelyg žemas. Pirmąjį naujosios Europos lygos etapą lietuviai peršoko su didžiule atsarga – bendru rezultatu 6:0.
Be didesnio vargo (6:0) pirmajame Europos lygos etape įveikę „Grevenmacher“ barjerą, antrajame „Vėtros“ futbolininkai turės spręsti kur kas sudėtingesnį Helsinkio HJK galvosūkį. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Ketvirtadienį Vilniuje vykusiose atsakomosiose poros rungtynėse „Vėtros“ futbolininkai didelių klausimų  neturėjo – dvikovos likimas praktiškai buvo nulemtas jau per  pirmą susitikimą prieš savaitę Liuksemburge. Tada lietuviai namuose žaidžiančius varžovus sutriuškino rezultatu 3:0 ir vienintelis uždavinys vakar buvo neiššvaistyti turimos užtikrintos persvaros.

Nepaisydama to, „Vėtros“ ekipa nuo pat susitikimo pradžios perėmė mačo vadeles į savo rankas, taip tarsi parodydama, jog yra neabejotina aikštelės šeimininkė. Palaikomi maždaug pusės tūkstančio sirgalių lietuviai rezgė vieną pavojingą ataką po kitos.

Pralaužti „Grevenmacher“ gynybos įtvirtinimus ir pakeisti švieslentėje degantį sausą rezultatą šeimininkams pavyko 18-ą mačo minutę. Po „Vėtros“ žaidėjo pakelto kampinio pirmasis prie kamuolio suskubo svečių kapitonas Danielis Hussas, tačiau jo bandymas neutralizuoti pavojų baigėsi taip nesėkmingai, jog kamuolys suspurdo savų vartų tinkle.

Prabėgus 15 minučių krito ir antrasis mačo įvartis. Evaldas Grigaitis buvo nugriautas varžovų baudos aikštelės prieigose, o pavojingą baudos smūgį sėkmingai realizavo „Grevenmacher“ vartininką apgavęs Tadas Kijanskas.

Prabėgo vos keturios minutės ir po gražios „Vėtros“ kontratakos praraja tarp komandų dar labiau prasivėrė. Lemiamą akordą per greitą ataką tarė Robertas Vėževičius.

Skirtumui tarp vienuolikių nebekeliant abejonių šeimininkai pastebimai atsipalaidavo. Nepaisant to, pavojus ir po pertraukos dažniau kildavo prie svečių vartų. Antrojo kėlinio laikui artėjant į pabaigą gražiu baudos smūgiu T.Kijanskas dar pataikė į virpstą, tačiau rezultatas nepasikeitė. Rungtynės taip ir pasibaigė – užtikrinta „Vėtros“ pergale rezultatu 3:0 (0:0).

Pelnytai nugalėjo

Po varžybų vykusioje spaudos konferencijoje „Grevenmacher“ vyriausiasis treneris Claude'as Oseileras neatrodė per daug nusivylęs rezultatu ir sutiko, jog varžovas buvo tiesiog stipresnis. „Vėtra“, mano nuomone, buvo šiek tiek geresnė komanda tiek per pirmą mačą Liuksemburge, tiek per atsakomąsias rungtynes šiandien. Sėkmės jiems kitame etape“, – linkėjo varžovų strategas.

Tuo tarpu „Vėtros“ treneris Virginijus Liubšys auklėtinius gyrė tik už pirmą kėlinį. „Stengiamės žaisti greitai ir mums tai pavyko. Ypač pirmajame kėlinyje. Sužaidėme tikrai neblogas rungtynes, nors antras kėlinys ir nepavyko taip, kaip norėjome. Iš esmės, manau, tikrai pelnytai nugalėjome. Apie kito etapo varžovą dar negaliu daug pasakyti. HJK – stiprūs varžovai, savo čempionate žengia pirmi, muša daug įvarčių, lengva nebus. Tačiau aš manau, kad turime realių galimybių su jais kovoti“, – svarstė V.Liubšys.