Lietuvos futbolo A lyga: pirmąją minutę įvartį įmušusi „Banga“ nugalėjo „Šiaulius“

Antradienį Lietuvos futbolo A lygoje yra žaidžiamos dvejos rungtynės. Pirmosios vyko Šiauliuose, kur Gargždų „Banga“ 2:1 įveikė vietos „Šiaulius“.
Gargždų „Banga“
„Banga“ dar kartą laimėjo / fkbanga.lt nuotr.

Geresnės rungtynių pradžios šiauliečiai tikėtis negalėjo. 32-ąją sekundę po idealaus Stjepano Babičiaus perdavimo vienas prieš vartus iššoko Rokas Gedminas ir išvedė savo komandą į priekį. Pasimetusią „Bangos“ komandą po trijų minučių galėjo nubausti ir Mindaugas Strauka, bet jo smūgis iš toli praskriejo virš vartų.

Atsigavę po nokdauno, svečiai pamažu perėmė iniciatyvą ir ėmė vis daugiau kontroliuoti kamuolį, tačiau pavojingų atakų surengti neleido užtikrintai žaidusi „Šiaulių“ gynyba, kuriai daugiausiai nemalonumų kėlė labai aktyviai kairiajame flange žaidęs Sergijus Ševčiukas. Progas įmušti turėjo Karolis Urbaitis ir Aurelijus Staponka, bet smūgiais galva į vartus nepataikė.

Šiauliečiai atsitraukė link savo vartų ir bandė kontratakuoti, tačiau greitos atakos baigdavosi dar aikštės viduryje po netaiklių perdavimų.

Atrodė, kad Pirmoji grubi „Šiaulių“ centro gynėjų klaida leido „Bangai“ išlyginti rezultatą 40-ąją minutę. Po perdavimo iš aikštės gilumos A.Staponka kamuolį gavo visiškai laisvas ties baudos aikštelės prieigomis. Puolėjas savo šanso nepraleido ir ramiai nukreipė kamuolį į apatinį vartų kampą.

Po dviejų minučių 11 m. baudinio norėjo K.Urbaitis, baudos aikštelėje kovojęs dėl kamuolio ir šiek tiek pastumtas į nugarą, tačiau rungtynių arbitras pražangos nefiksavo.

Kėlinio pabaigoje S.Babičius darsyk pabandė vieną prieš vartus išvesti R.Gedminą. Pirmojo įvarčio autoriui pritrūko labai nedaug, tačiau Soslanbekas Aršijevas prie kamuolio atsidūrė pirmas.

Aštrūs perdavimai išbėgantiems šiauliečių puolėjams „Bangos“ gynybai kėlė daug problemų po pertraukos. Dviejų puikių progų neišnaudojo Niko Tokičius. Rezultatyviausią šiauliečių žaidėją komandos draugai dusyk išvedė vieną prieš vartus, tačiau kartą „Bangą“ išgelbėjo vartininkas, vėliau kroatas kažkokiu būdu įsigudrino nepataikyti į vartus. Dar po kelių minučių S.Aršijevui teko palikti vartus ir perimti kamuolį, skirtą R.Gedminui.

73-ąją minutę po ilgo perdavimo poziciškai suklydo Aivaras Renusas ir, likęs už varžovo nugaros, baudos aikštelėje nugriovė Aleksandrą Ruskichą. Teisėjas nedvejodamas skyrė 11 m. baudinį ir šiauliečiui parodė geltoną kortelę. Prie kamuolio stojęs Evaldas Grigaitis nepaliko Ignui Plūkui jokių vilčių.

Po įvarčio „Banga“ ėmė kontroliuoti situaciją aikštėje. Vienintelę progą prie svečių vartų susikūrė geras rungtynes sužaidęs R.Gedminas, tačiau pavojingas jo smūgis praskriejo virš vartų.

88-ąją minutę I.Plūkas išgelbėjo komandą šuoliu į kampinį nukreipęs pavojingą A.Ruskicho perdavimą į baudos aikštelę. Niekieno neliestas kamuolys skriejo į apatinį vartų kampą. Po kampinio kažko nepasidalino Aivaras Renusas ir A.Staponka. „Bangos“ kapitonui į pagalbą atskubėjo Aleksėjus Epifanovas. Numalšinęs kilusias aistras, arbitras visiems susistumdymo dalyviams parodė geltonas korteles. „Šiaulių“ gynėjui tai buvo antrasis įspėjimas, todėl jis buvo priverstas palikti aikštę.

Po šių rungtynių „Banga“ pasivijo A lygos lyderį „Žalgirį“, kurio dar laukia susitikimas su Klaipėdos „Granitu“. „Šiauliai“ su 7 taškais išliko aštuntoje turnyrinės lentelės vietoje.