Lietuvos futbolo A lygoje „Banga“ toliau nepraleidžia įvarčių, o „Dainava“ – neįmuša

Ketvirtąją pergalę Lietuvos futbolo „SMScredit.lt A lygos“ šeštojo turo rungtynės iškovojo ir į antrąją vietą pakilo vis dar įvarčio šiame sezone nepraleidusi Gargždų „Bangos“ (14 tšk.) vienuolikė, sekmadienį namuose 6:0 (2:0) sutriuškinusi šeštąją nesėkmę iš eilės patyrusią ir vis dar į varžovų vartus neįmušusią autsaiderę Alytaus „Dainavos“ (0 tšk.) ekipą.
Gargždų „Banga“
„Banga“ dar kartą laimėjo / fkbanga.lt nuotr.

Nuo pat pirmų akimirkų šeimininkai perėmė iniciatyvą ir pradėjo diktuoti savo sąlygas aikštėje. Daug problemų alytiškiams kėlė dešiniajame atakos krašte žaidęs Sergėjus Ševčiukas.

Nors „Dainava“ rungtynių pradžioje tik atsimušinėjo, bet 8-ąją minutę po pakelto kampinio likęs laisvas svečių žaidėjas nepasinaudojo dėkinga proga. Vis tik po kelių minučių „Bangos“ dominavimas buvo vainikuotas pirmuoju įvarčiu. Komandą į priekį išvedė puolėjas Aurelijus Staponka.

Įmušę įvartį šeimininkai ir toliau pavojingai atakavo. Arti tikslo buvo pirmojo įvarčio autorius A.Staponka, legionieriaus Aleksandro Ruskicho smūgį galva atmušė „Dainavos“ vartų sargas Donatas Mikučionis, Mikas Kura taip pat neišnaudojo dėkingos progos.

Pirmajam kėliniui artėjant link pabaigos, „Bangos“ atakų škvalas kiek aprimo, bet prieš pat pertrauką rezultatas buvo padvigubintas. 42-ąją minutę įvartį pelnė Karolis Urbaitis.

Antrojo kėlinio pradžioje alytiškiai dar sugebėjo atsilaikyti, bet 56-ąją minutę aikštėje pasirodžius Evaldui Grigaičiui, šeimininkai įjungė aukščiausią pavarą, prieš kurią „Dainava“ buvo priversta kapituliuoti.

E.Grigaitis iš karto aktyviai įsiliejo į žaidimą ir pirmoje atakoje atliko gerą perdavimą A.Staponkai, kuris iš labai dėkingos padėties smūgiavo tiesiai į D.Mikučionį. Po kelių minučių dar vienos idealios progos neišnaudojo A.Ruskichas, bet jau už minutės įvartį pelnė E.Grigaitis.

Po kelių akimirkų šeimininkai pelnė ir ketvirtąjį įvartį, dublį šiame mače atliko K.Urbaitis, jam tikslų perdavimą iš kairiojo atakos krašto atliko M.Kura. 69-ąją rungtynių minutę suklydus „Dainavos“ vartininkui D.Mikučionui dar vienas „Bangos“ žaidėjas įformino dublį – tai buvo E.Grigaitis.

Aktyviai visą laiką žaidęs M.Kura arčiausiai tikslo buvo 73-ąją minutę, kai jo smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų virpstą. Po šio išpuolio žaidimas kiek aprimo, tačiau 85-ąją minutę po pakelto kampinio šeštąjį įvartį pelnė taip pat po keitimo aikštėje pasirodęs Davydas Arlauskis. Lyg to būtų negana, rungtynių pabaigoje traumą gavo vienas iš „Dainavos“ lyderių Kęstutis Balčiūnas.

Gargždų „Banga“ – Alytaus „Dainava“ 6:0 (2:0)

„Banga“: S.Aršijevas, A.Epifanovas, M.Gudauskas, K.Urbaitis, A.Verbetchi, A.Butkus, Z.Karkusovas (59 min. D.Arlauskis), M.Kura, A.Ruskichas, S.Ševčiukas (56 min. E.Grigaitis), A.Staponka (66 min. A.Tsalagovas).

„Dainava”: D.Mikučionis, A.Genevičius, N.Kavaliauskas, S.Šeštavickas, N.Bartkevičius, N.Čeplinskas, P.Kalimavičius, T.Leskauskas, R.Padegimas, K.Balčiūnas (84 min. E.Baranauskas), R.Stankevičius.

Įvarčiai: A.Staponka (12), K.Urbaitis (42,61), E.Grigaitis (60,69), D.Arlauskis (85).

Geltonos kortelės: A.Genevičius (32), N.Kavaliauskas (40), N.Bartkevičius (61).

Dešimties komandų turnyre pirmauja šalies čempionas Vilniaus MFD „Žalgiris“ (14 tšk.), o Trakų „Trakų“ (11 taškų) klubas smuktelėjo į trečiąją poziciją.

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10.Alytaus „Dainava“ 6 0 0 6 0:29 0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai – po 4 įvarčius – Niko Tokičius („Šiauliai“), Georgijus Alaverdašvilis („Klaipėdos granitas“), Jakubas Wilkas ir Kristis Andreou (abu „Žalgiris“).