2014 03 26 /21:24

Lietuvos futbolo A lygos rungtynėse „Klaipėdos granitas“ ir „Kruoja“ pasidalijo po tašką

„Klaipėdos granitas“ ir „Kruoja“ pasidalino po tašką „SMScredit.lt A lygos“ 4-ojo turo dvikovoje. Praleidę greitą įvartį, uostamiesčio futbolininkai dar pirmajame kėlinyje išsiveržė į priekį, tačiau rezultato neišsaugojo ir trečiose rungtynėse iš eilės sužaidė lygiosiomis – 2:2 (2:1). Pralaimėjimo šiame sezone dar nepatyręs Pakruojo klubas pergalės atveju turnyro lentelėje galėjo pasivyti čempionato lyderį Vilniaus „Žalgirį“.
„Klaipėdos granito“ žaidėjas Tomas Tamošauskas
„Klaipėdos granito“ žaidėjas Tomas Tamošauskas / "Klaipėdos granito" nuotr.

Pats pirmas perdavimas į baudos aikštelę 3-ąją dvikovos minutę baigėsi svečių įvarčiu. Robertą Vėževičių starto vienuolikėje pakeitęs Ernestas Pilypas įmetė kamuolį į baudos aikštelę, kur apsnūdusius uostamiesčio futbolininkus aplenkė Aivaras Bagočius ir išvedė „Kruoją“ į priekį.

„Klaipėdos granito“ žaidžantis treneris Robertas Poškus po 3-ojo turo rungtynių su „Ekranu“ apgailestavo, kad jo vadovaujama komanda žaisti pradeda tik po to, kai praleidžia įvartį. Tarsi patvirtindami stratego žodžius, klaipėdiečiai pastebimai suaktyvino savo žaidimą, tuo tarpu atsitraukusi „Kruoja“ stengėsi kontratakuoti.

Dešinėje pusėje labai aktyviai žaidęs Rokas Urbelis 13-ąją minutę pažeme aštriai perdavė kamuolį. Martynui Matuzui jo sugauti nepavyko, o į pagalbą vartininkui atskubėjęs Radanfahas Abu Bakras paslydo ir kamuolį sustabdė ranka. Teisėjas nedvejodamas skyrė 11 m. baudinį. Jį šaltakraujiškai realizavo Tomas Tamošauskas.

16-ąją minutę baudinio kaltininkas R.Abu Bakras griebėsi už galvos, kai galingu smūgiu galva po kampinio pataikė į vartų skersinį ir neišnaudojo idealios progos išlyginti rezultatą.

Kėlinio viduryje į vartus iš baudos aikštelės nepataikęs George'as Alaverdašvilis ėmė reikalauti dar vieno 11 m. baudinio apeliuodamas į tai, kad smūgio metu prieš jį buvo prasižengta, tačiau antrojo baudinio neįžvelgęs taisyklių pažeidimo teisėjas neskyrė.

Vis tik legionierius iš Gruzijos triumfavo 26-ąją minutę. R.Urbelis perdavimu surado į baudos aikštelę ties galine linija įkirtusį T.Tamošauską, šis prie savęs sutraukė kelis gynėjus ir puikiai atmetė kamuolį visiškai laisvam G.Alaverdašviliui. Puolėjas techniškai vienu lietimu išvedė „Klaipėdos granitą“ į priekį.

Artėjant pertraukai, keletą atakų surengė „Kruoja“. Po perdavimo baudos smūgiu ir sumaišties baudos aikštelėje į vartus nepataikė Valdas Pocevičius, vėliau, suklydus Pauliui Pociui, į be priežiūros paliktų vartų tinklą kamuolį nukreipti nesugebėjo Tautvydas Eliošius, Ričardo Beniušio smūgį galva sugavo aikštės šeimininkų vartininkas.

Nors antrąją rungtynių pusę aktyviau pradėjo „Klaipėdos granitas“, kėlęs net tris kampinius iš eilės, 56-ąją minutę įvartis krito būtent į klaipėdiečių vartus. Po V.Pocevičiaus perdavimo iš kairės R.Beniušio smūgį blokavo gynėjai, bet pirmasis prie kamuolio atsidūręs E.Pilypas išlygino rezultatą.

67-ąją minutę G.Alaverdašvilis liko labai nepatenkintas po to, kai, nugriuvus D.Strockiui, iššoko vienas prieš vartus, bet rungtynių arbitras užfiksavo jo pražangą. Už didžiules emocijas po švilpuko jam buvo parodyta geltona kortelė.

Netrukus G.Alaverdašvilis ir R.Urbelis išvengė nuošalės ir po ilgo perdavimo dviese iššoko prieš vartus, tačiau krašto saugo perdavimas gruzinui buvo netikslus ir M.Matuzas kamuolį sugavo.

Abi komandos stengėsi laimėti rungtynes, į aikštę buvo mestos naujos pajėgos nuo atsarginių suolo. Tačiau ne jie, o T.Čargiešvilis galėjo tapti rungtynių didvyriu, bet jo iš maždaug 25 m. smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į skersinį 87-ąją minutę.

Kitos klaipėdiečių atakos metu be priežiūros dešinėje paliktas Ernestas Veliulis įsiveržė į baudos aikštelę ir vietoje smūgio nusprendė perduoti kamuolį R.Poškui. Šio bandymas smūgiuoti užstrigo gynyboje.

„Klaipėdos granitas“ – Pakruojo „Kruoja“ 2:2 (2:1)

„Klaipėdos granitas“: P.Pocius, O.Tarasenko, O.Dmytrenko, R.Vulpe, M.Zizelevas, R.Borusas, T.Tamošauskas (89 min. A.Kurbangalijevas), T.Čargiešvilis, R.Ubelis (81 min. G.Adžijevas), E.Veliulis, G.Alaverdašvilis (81 min. R.Poškus).

„Kruoja“: M.Matuzas, V.Pocevičius, A.Skroblas, D.Strockis, R.Abu Bakras (72 min. S.Nieminenas), J.Thome, N.Mačiulis, T.Eliošius, E.Pilypas (63 min. R.Vėževičius), R.Beniušis, A.Bagočius (77 min. D.Jankauskas).

Įvarčiai: T.Tamošauskas (14), G.Alaverdašvilis (26); A.Bagočius (3), E.Pilypas (56).

Geltonos kortelės: R.Vulpe (62), G.Alaverdašvilis (67), T.Tamošauskas (80); N.Mačiulis (17), D.Strockis (40), V.Pocevičius (58), M.Matuzas (90+1).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Alytaus „Dainava“ 3 0 0 3 0:13 0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai – po 3 įvarčius – Evaldas Razulis („Atlantas“), Serge'as Sistofe'as Nyuiadzis, Jakubas Wilkas, Kristis Andreou ir Linas Pilibaitis (visi – „Žalgiris“).