Lietuvos futbolo jaunimo rinktinė pralaimėjo ir Maltai

Antrą pralaimėjimą iš eilės 2013 metų Europos jaunimo futbolo čempionato antrosios atrankos grupės rungtynėse patyrė šešių komandų turnyro autsaiderė Lietuvos rinktinė.
Lietuvos jaunimo futbolo rinktinė
Lietuvos jaunimo futbolo rinktinė / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.
Temos: 1 Futbolas

Antradienį Šiauliuose lietuviai 1:2 (1:0) turėjo pripažinti grupės lyderiais tapusių Maltos (4 tšk.) bendraamžių pranašumą.

Aikštės šeimininkai pirmavo po Mariaus Miškinio (42 min.) įvarčio. Antrajame kėlinyje rezultatą išlygino Terence'as Vella (58 min. iš 11 m baudinio), o pergalingo įvarčio autoriumi tapo Rowenas Muscatas (60 min.).

Tai buvo antras Lietuvos pralaimėjimas turnyre iš eilės.

Pirmose atrankos rungtynėse Lietuva namuose 0:1 pralaimėjo Slovėnijai, o Maltos ekipa svečiuose kiek netikėtai sužaidė lygiosiomis 0:0 su Suomija.

„Prieš šį atrankos ciklą sakiau, kad pas mus yra problemų su gynėjais. Mes matėme per šias dvejas rungtynes – trys įvarčiai – aš negaliu konkrečiai kažko kaltinti, bet gynėjų klaidos mums neleido pasiekti teigiamo rezultato. Net ir pirmam kėlinyje mes neparodėme to žaidimo, kurį rodėme su slovėnais. Tikrai prastai žaidėme. Antram kėlinyje neatsirado žaidėjo lyderio, kuris vestų paskui save komandą. Visi nuo savęs pradėjo žaisti. Reikia išeiti ir paprasčiausiai kovoti – kitaip nebus“, – kalbėjo Lietuvos jaunimo futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Vitalijus Stankevičius.

Jo vertinimu, silpnų varžovų nėra ir būtina kovoti su visais.

„Pirmame kėlinyje nepamatėme gražaus žaidimo nei iš vienos komandos. Praleidom įvartį pirmame kėlinyje, tačiau futbolas yra žaidžiamas 90 minučių. Futbolas žaidžiamas kojomis, tačiau dabar to nebeužtenka, būtinas psichologinis nusiteikimas – jeigu tiki savimi, gali pasiekti viską gyvenime. Mūsų komanda tikėjo savimi, aš tikėjau jais. Manau, kad Lietuvos komanda yra labai gera, tačiau šiandien buvo mūsų diena.

Mes perlipome labai aukštą barjerą. Esame atrankos grupės viršūnėje – tad aš esu patenkintas“, –  tvirtino Maltos jaunimo futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Raymondas Farrugia.

Antrosios atrankos grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Malta         2 1 1 0 2:1 4
2. Slovėnija     1 1 0 0 1:0 3
3. Suomija       1 0 1 0 0:0 1
4. Švedija       0 0 0 0 0:0 0
4. Ukraina       0 0 0 0 0:0 0
6. Lietuva       2 0 0 2 1:3 0

Kitas rungtynes Lietuvos vienuolikė rugsėjo 1 dieną namuose žais su Švedijos bendraamžiais.