Lietuvos futbolo rinktinė mačą su Jungtinių Arabų Emiratų komanda baigė lygiosiomis

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė trečiadienį Austrijoje vykusias kontrolines rungtynes su Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) komanda baigė lygiosiomis 1:1 (1:0).
Deivydas Matulevičius, Karolis Chvedukas
Deivydas Matulevičius, Karolis Chvedukas / LFF nuotr.

Lietuviai rungtynes su šešta pagal pajėgumą Azijos rinktine pradėjo kiek neįprastos sudėties. Vartus pirmą kartą nacionalinės rinktinės gretose stojo ginti Vytautas Černiauskas, tik antras rungtynes už rinktinę žaidė Vaidas Slavickas. Ant atsarginių suolelio buvo palikti Marius Žaliūkas, Gediminas Vičius, Giedrius Arlauskis ir kiti.

Rungtynių pradžioje vyko abieju rinktinių žvalgyba, nei viena, nei kita komanda nesiryžo imtis pavojingesnių veiksmų prie varžovų vartų.

17 minutę pirmąjį smūgį į vartų plotą atliko ir priešininkų vartininko budrumą patikrino Mindaugas Kalonas.

Kiek vėliau jau Tadas Kijanskas išgelbėjo lietuvius nuo didesnių nemalonumų, kuomet po kampinio JAE futbolininkai grėsmingai atakavo mūsiškių vartus.

24 minutę puikios progos neišnaudojo Deividas Matulevičius. Puolėjas išbėgęs vienas prieš varžovų vartininką smūgiavo netiksliai. Po trijų minučių panašioje situacijoje atsidūrė ir aktyvusis JAE rinktinės puolėjas Haikalas Abdulazizas Hissainas, bet V.Černiauskas laiku išbėgo iš vartų ir neutralizavo priešininko išpuolį.

Nerašyta futbolo taisyklė – „neįmuši tu – įmuša tau“ pasitvirtino per teisėjo pridėtą laiką, kuomet varžovai atlikinėjo baudos smūgį ir pirmąjį jų bandymą atmušė V.Černiauskas, tačiau prie atšokusio kamuolio greičiausias buvo po keitimo pasirodęs Abdulrahmanas Ameras.

Sužaidus apie pusvalandį savo šansą pelnyti įvartį baudos smūgiu turėjo Arvydas Novikovas. Tačiau lietuvio smūgiuotą kamuolį sėkmingai atrėmė JAE rinktinės vartininkas. Jau netrukus varžovų vartų saugumui antrą kartą pagrasino D.Matulevičius, visgi jo smūgis galva skriejo virš vartų.

Ir visgi D.Matulevičiaus trečias bandymas nemelavo. Po M.Kalono perdavimo 42 minutę „Pandurii“ puolėjas pelnė įvartį galva ir prieš pat pertrauką išvėdė lietuvius į priekį.

Po pertraukos Igoris Pankratjevas atliko tris keitimus į aikštę išleisdamas Saulių Mikoliūną, Gediminą Vičių ir Nerijų Valskį. Vėliau prie žaidžiančių komandos draugų prisijungė ir Artūras Žulpa bei Simonas Stankevičius. Būtent pastarasis tik išėjęs į aikštelę 68 minutę smūgiavo pavojingai galva ir privertė visą Lietuvos rinktinės suoliuką griebtis už galvos.

Po 80 minutės JAE futbolininkai padidino apsukas ir siekė išplėšti dar vienas lygiąsias Europoje. Visgi lietuviai sėkmingai gynėsi nuo Azijos komandos atakų ir bandė pavojingai kontratakuoti.

88 minutę lietuviams varžovai padovanojo puikią progą pelnyti antrąjį įvartį, kuomet savo ginamus vartus paliko JAE rinktinės vartininkas, tačiau S.Stankevičius šioje situacijoje šiek tiek uždelsė.

Rungtynių statistika

Lietuva – Jungtiniai Arabų Emyratai 1:1 (1:0)

„Tauern“ stadionas (Austrija), 200 žiūrovų
Įvarčiai: 42 min. Deividas Matulevičius (Lietuva); 90+3 min. Sangouras Abdelazizas (JAE)
Įspėti: 89 min. Gediminas Vičius (Lietuva); 28 min. Muradas Walidas Abbas, 89 min. Abdulrahmanas Ameras (JAE)

Lietuva: Vytautas Černiauskas; Vaidas Slavickas, Georgas Freidgeimas, Tadas Kijanskas, Egidijus Vaitkūnas; Arvydas Novikovas (46 min. Gediminas Vičius), Karolis Chvedukas (46 min. Saulius Mikoliūnas), Mindaugas Panka (59 min. Artūras Žulpa), Fiodoras Černychas (46 min. Nerijus Valskis); Mindaugas Kalonas (84 min. Mantas Kuklys), Deividas Matulevičius (66 min. Simonas Stankevičius). Atsarginiai: Giedrius Arlauskis, Emilijus Zubas, Marius Žaliūkas, Vytautas Andriuškevičius, Ričardas Beniušis, Valdemaras Borovskis.

Tai buvo paskutinė paskutinė repeticija prieš 2016 metų Europos futbolo čempionato atrankos turnyro startą San Marine.

FIFA pasaulio rinktinių reitinge JAE komanda užima 65-ąją poziciją, o Lietuvos vienuolikė – tik 103-ąją vietą.

Tarp Azijos valstybių JAE reitinge yra šešta. Tarp šios komandos pasiekimų yra 2007 ir 2013 metais laimėtos Persijos įlankos šalių taurės (Gulf Cup of Nations) varžybos. Nemažą ekipos dalį sudaro žaidėjai, kurie prieš dvejus metus su JAE olimpine (iki 23 metų) rinktine dalyvavo Londono olimpinėse žaidynėse.