2014 05 31 /22:26

Lietuvos futbolo rinktinės spaudimą atlaikę latviai laimėjo Baltijos taurę

Baltijos taurės finalo rungtynėse šeštadienio vakarą Latvijos nacionalinė futbolo rinktinė po vienintelio Naurio Bulvičio įvarčio 1:0 palaužė Lietuvą ir 11-ąjį kartą iškovojo šį trofėjų. Lietuvių pusfinalyje įveikta Suomija kiek anksčiau 2:0 mače dėl trečiosios vietos įveikė Estiją.
Arvydas Novikovas
Arvydas Novikovas / Vaidoto Januško/LFF.lt

Tirštame rūke skendėjusiame Liepojos stadione latviai įmušė pačioje mačo pradžioje. 8-ąją minutę šeimininkai kėlė kampinį, Giedrius Arlauskis neapskaičiavo savo jėgų bandydamas išmušti kamuolį iš baudos aikštelės ir Nauris Bulvitis įmušė galva į tuščius vartus.

Pirmajame kėlinyje žaidimas klostėsi lygiai, tačiau pabaigoje puikios progos neišnaudojo Arvydas Novikovas.

Po pertraukos visas 45 minutes lietuviai spaudė savo varžovus ir turėjo labai pavojingų progų, tačiau rezultato išlyginti nepavyko. Lietuvos rinktinės bandymai žaisti aukštais kamuoliais latvių gynėjams buvo lengvai perkandami, nors lietuviai ir karaliavo varžovų aikštės pusėje.

Tai buvo 11-asis Latvijos rinktinės Baltijos taurės trofėjus – tiek pat kartų turnyre yra triumfavusi ir Lietuva. Iš viso Lietuvos ir Latvijos rinktinės susitiko jau 57-ąjį kartą.

Antrasis kėlinys: Latvija – Lietuva 1:0

90+3 min. RAMŪNAS RADAVIČIUS neišnaudojo puikios progos iš baudos aikštelės. F.Černychas vienas išmaudė visą latvių gynybą, kamuolį gavo R.Radavičius ir smūgiavo iš arti, tačiau gynėjai blokavo kamuolį.

90 min. Lietuviai kėlė kelis labai pavojingus kamuolius į baudos aikštelę, tačiau latviai gynėsi užtikrintai. Netrukus V.Šabala aikštės viduryje perėmė kamuolį, tačiau mūsiškiai gynėjai išvengė labai pavojingos varžovų kontratakos.

88 min. Lietuviai vėl aukštu perdavimu įžaidinėjo baudos smūgį, tačiau aukštiems latvių gynėjams tai buvo lengvas grobis.

83 min. Ričardas Beniušis žengė į aikštę vietoj Valdemaro Borovskio.

75 min. Simonas Stenkevičius žengė į aikštę vietoj Luko Spalvio.

74 min. Dar viena pavojinga ataka, kuri pasibaigė perdavimu prieš baudos aikštelę buvusiam A.Novikovui, tačiau jo smūgį blokavo gynėjai.

70 min. Kairiuoju kraštu prasiveržęs lietuvis atliko puikų perdavimą F.Černychui, kurio smūgį galva šiaip ne taip atrėmė latvių vartų sargas.

65 min. Latvija ir toliau buvo užspausta, o lietuviai turėjo šimtaprocentę progą – kairėje baudos aikštelės krašte kamuolį gavęs Artūras Žulpa apmaudžiai spyrė virš vartų.

60 min. Vietoj Egidijaus Vaitkūno aikštėje pasirodė Ramūnas Radavičius.

56 min. Lietuviai užspaudė šeimininkus prie vartų. Valdemaras Borovskis surengė reidą dešiniuoju krašu, tačiau jo aukštas perdavimas Karolio Chveduko nepasiekė.

54 min. Lietuvos rinktinė atliko baudos smūgį, tačiau latvių gynėjai aukštai pakeltą kamuolį lengvai įšmušė galva. Artūro Žulpos smūgis „iš eigos“ buvo atmuštas gynėjų.

53 min. Žaidimas toliau klostėsi lygiai, aktyviai žaidė Arvydas Novikovas, tačiau jo reidai dažnai baigdavosi dar iki baudos aikštelės.

Prieš prasidedant antrajame kėliniui Vytautą Lukšą aikštėje pakeitė Saulius Mikoliūnas.

Pirmasis kėlinys: Latvija – Lietuva 1:0

45+3 min. Per pridėtą laiką po latvių klaidos A.Novikos atliko labai pavojingą smūgį, tačiau įmušti nepasisekė.

45 min. Aikštėje vyko labai kieta ir atkakli kova, o futbolininkams trukdė tirštas rūkas, kaip reikiant mažinęs matomumą.

35 min. Tolimas Arvydo Novikovo smūgis buvo netaiklus.

25 min. Dvi iš eilės Lietuvos futbolininkų progos baigėsi be įvarčių – pavojingai smūgiavo Fiodoras Černychas.

10 min. Lietuvos ir Latvijos sirgaliai sukėlė incidentą, kurį teko raminti ir apsaugos darbuotojams ir mūsų futbolininkams. Po penkių minučių rungtynės tęsėsi.

6 min. Pirmasis Latvijos rinktinės kampinis baigėsi įvarčiu į Lietuvos vartus. Vartininkas Giedrius Arlauskis neapskaičiavo savo jėgų bandydamas išmušti kamuolį iš baudos aikštelės ir Nauris Bulvitis įmušė galva į tuščius vartus.

Latvija: Andris Vaninas, Kasparas Gorkšas, Nauris Bulvitis, Kasparas Dubra, Artis Lazdinis, Aleksandras Fertovas, Andrejus Kovaliovas, Vitalijus Maksimenka, Olegas Laizanis, Artūras Zjuzinas, Edgaras Gauračas.

Lietuva: Giedrius Arlauskis, Egidijus Vaitkūnas, Tadas Kijanskas, Georgas Freidgeimas, Valdemaras Borovskis Arvydas Novikovas, Vytautas Lukša, Artūras Žulpa, Karolis Chvedukas, Fiodoras Černychas, Lukas Spalvis.