Lietuvos ir Latvijos čempionų dvikovoje – rezultatyvios lygiosios

Penktadienį Marijampolės futbolo manieže pirmose kontrolinėse rungtynėse šiais metais susitiko dvejų Baltijos šalių čempionai – Panevėžio „Ekranas“ ir „Ventspils“. Susitikimas baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 3-3.
Panevėžio futbolininkai nesuklupo
Panevėžio futbolininkai sužaidė lygiosiomis su Latvijos čempionais. / „Scanpix“ nuotr.

Susitikimą aktyviau pradėjo latviai, kurie jau 11-ąją minutę pelnė įvartį, pasižymėjo rezultatyviausias praėjusio sezono Latvijos čempionato puolėjas Vits Rimkus.  Vis tik jau po dešimties minučių „Ekranas“ rezultatą išlygino – po standartinės padėties kamuolį paskutinis lietęs Valdas Trakys pasiuntė jį į vartų tinklą – 1-1.  Rezultatas nepakito iki pat kėlinio pabaigos, kai svečiai surengė sėkmingą ataką, kuri pasibaigė tiksliu Ivano Špakovo smūgiu (2-1).

Sėkmingai panevėžiečiai pradėjo antrąjį kėlinį, kuriame į aikštę žengę trys nauji žaidėjai, tarp kurių ir vos vakar į Lietuvą atvykęs Stephenas Ademolu. Pastarasis jau pirmuoju prisilietumu prie kamuolio pelnė įvartį – 2-2. Deja, ir šį kartą „Ekranas“ nesugebėjo apsiginti ir trečiąjį kartą atsidūrė atsiliekančiųjų vaidmenyje – po dešimties minučių kamuolį į lietuvių vartus pasiuntė po keitimo aikštėje pasirodęs Aleksandras Dedovas.

Vis tik pačioje mačo pabaigoje svečiai savo baudos aikštelėje sužaidė ranka, arbitras nedvejodamas skyrė 11metrų baudinį, o jį šaltakraujiškai realizavo D.Galkevičius. Mačas taip ir baigėsi, rezultatyviomis lygiosiomis 3-3.

„Mūsų tikslas šioms rungtynėms buvo pažiūrėti jaunimą ir naujus žaidėjus, duoti jiems šansą pažaisti ir parodyti save. Nemanau, kad dėl praleistų trijų įvarčių galima sakyti, jog gynyboje yra problemų“, – rungtynes komentavo „Ekrano“ vyriausiasis treneris Valdas Urbonas.

Strategas nenorėjo vertinti komandos sudėtyje debiutavusių legionierių serbo gynėjo Predrago Protičiaus ir puolėjo kanadiečio S.Ademolu žaidimu. Abu futbolininkai žaidė po kėlinį. „Dėl naujokų kol kas sunku daryti išvadas. Pamatėme jų žaidimą, kaip jie atrodo aikštėje, bet susilaikysiu nuo vertinimų. Po pirmųjų kontrolinių rungtynių per sunku spręsti apie komandos pasirengimą“, – kalbėjo V.Urbonas.

Šeštadienį Marijampolės manieže 15 valandą susitiks Marijampolės „Sūduva“ ir Tauragės „Tauras“. Kitą trečiadienį „Sūduva“ taip pat susitiks su „Ekranu“.

Statistika

Marijampolės futbolo maniežas
„Ekranas“ 3 – 3 „Ventspils“
11' [0 - 1] Vits Rimkus;
22' [1 - 1] Valdas Trakys;
43' [1 - 2] Ivan Špakov;
49' [2 - 2] Stephen Ademolu;
59' [2 - 3] Aleksandr Dedov;
86' [3 - 3] Dominykas Galkevičius (11 m.).

„Ekranas“: Černiauskas, Protič (46' Galkevičius), Gleveckas, Rahn, Matovič (66' Arlauskas), Sasnauskas (77' Markevičius), Tomkevičius, Bička (46' Banys), Janušauskas, Pogreban (61' Saulėnas), Trakys (46' Ademolu).