Dramatiškas Europos čempionato startas: olandai įveikė lietuvius paskutinę rungtynių minutę

Šeštadienio popietę Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione pirminiais duomenimis susirinko net 8000 tūkstančiai futbolo mylėtojų. Ir ne veltui. Jie išvydo suaaugusiųjų futbolo vertą dramą. Lietuvos jaunimo iki 19 metų futbolo rinktinė vangiai pradėjusi rungtynes ir praleidusi du įvarčius į savo vartus sugebėjo atsitiesti ir išlyginti rezultatą. Tačiau paskutinę rungtynių minutę daug turtingesnę futbolo istoriją turintys olandai sugebėjo išplėšti pergalę 3:2.
Lietuviai džiaugiasi įvarčiu
Lietuviai džiaugiasi įvarčiu / Aliaus Koroliovo nuotr.
Temos: 1 Olandai

Europos jaunimo futbolo čempionatas yra didžiausias futbolo renginys iki šiol organizuotas Lietuvoje. Šeimininkų teisėmis pirmenybėse dalyvaujanti Lietuvos rinktinė savo pirmąsias rungtynes pradėjo kiek sutrikusi ir nedrąsi prieš vieną tituluočiausių pasaulio futbolo valstybių Nyderlandus. Olandai iškart išsikovojo kamuolio kontrolę ir jau dešimtąją minutę Anassas Achahbaras įmušė pirmąjį įvartį.

Prasto starto sutrikdyti lietuviai ir toliau leido olandams šeimininkauti savo baudos aikštelėje ir šie 29-ąją minutę padvigubino rezultatą 0:2. Praėjus dešimčiai minučių lietuviai buvo atgaivinti gražaus kapitono Luko Artimavičiaus įvarčio, kuris sušvelnino rezultatą 1:2.

Antrasis kėlinys prasidėjo apylygia abiejų komandų kova ir gražiu žaidimu. 58-ąją minutę vienas Lietuvos rinktinių lyderių Lukas Spalvis patyrė traumą ir buvo priverstas palikti aikštę. Jį pakeitė Gratas Sirgedas. Būtent jis tapo rungtynių didvyriu, kai 83-ąją minutę išlygino rezultatą ir suteikė viltį iškovoti tašką. Tačiau olandai neleido lietuviams įsisvajoti ir paskutinę rungtynių minutę išplėšė pergalę 3:2.

Kitas grupės rungtynes lietuviai žais antradienį su Ispanijos rinktine.

Europos U-19 čempionato A grupėje žaidžia Lietuvos, Olandijos, Ispanijos ir Portugalijos komandos. Favorite grupėje yra laikoma Prancūzijos jaunimo rinktinė.

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys: Lietuva – Nyderlandai 2:3

96 min. Paskutinę rungtynių minutę olandai sužlugdė lietuvių viltį iškovoti lygiąsias. Įvartį įmušė Rai Vloetas. 2:3

83 min. Deimantą Petravičių pakeitė Justinas Januševskis.

83 min. ĮVARTIS. Gratas Sirgedas nuostabiu prasiveržimu išlygino rezultatą. 2:2.

66 min. Dviejų įvarčių autorius Anassas Achahbaras užsidirbo geltoną kortelę.

58 min. Gratas Sirgedas pakeitė susižeidusį Luką Spalvį. Nyderlandų rinktinėje Brahimą Darrią pakeitė Rai Vloetas.

54 min. Lukas Spalvis po susidūrimo su varžovu atsidūrė ant žolės ir buvo išneštas iš aikštės su neštuvais.

52 min. Olandai neleistinai stabdė lietuvius ir teisėjas paskyrė baudos smūgį olandų vartų link, tačiau lietuviams nepavyko daug išpešti iš šios situacijos.

48 min. Antroji rungtynių dalis prasidėjo lygia futbolininkų kova. Lietuviams pavyko prasiveržti iki olandų vartų. Lukas Narbutas smūgiavo į vartus, tačiau kamuolis skriejo virš vartų.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Nyderlandai 1:2

45+1 min. Lietuvos rinktinė blankiai pradėjo rungtynes ir leido olandams įmušti du įvarčius, tačiau pademonstravo charakterį ir atsitiesę įmušė įvartį.

38 min. Įvartį įmušė ir Lietuvos rinktinės futbolininkas bei kapitonas Lukas Artimavičius. Įvartis krito po pakelto kampinio. 1:2

29 min. Dar vienas įvartis krito į Tomo Švedkausko ginamus vartus. Antrąjį įvartį įmušė Anassas Achahbaras. 0:2

18 min. Lukas Čerkauskas užsidirbo geltoną kortelę ir po to iškart buvo pakeistas. Aikštėje pasirodė Rolandas Baravykas.

10 min. Nyderlandų rinktinės puolėjas Anassas Achahbaras įmušė pirmąjį įvartį šiose rungtynėse. 0:1.

7 min. Labai gražią ataką surengė vienas pagrindinių Lietuvos rinktinės atakų organizatorių Lukas Spalvis. Deja, Nyderlandų gynėjams pavyko apsisaugoti nuo pavojingos atakos.

4 min. Dideliu tempu ir agresyviu žaidimu rungtynes pradėjo olandai. Vienas iš varžovų sugebėjo prasiveržti vartų link ir atsidūrė akis į akį prieš Lietuvos vartų sargą Tomą Švedkauską. Jaunasis talentas sugebėjo atremti olando bandymą smūgiuoti.

Startinė Lietuvos rinktinės sudėtis: Tomas Švedkauskas, Džiugas Petrauskas, Julius Aleksandravičius, Lukas Artimavičius, Lukas Čerkauskas, Deimantas Petravičius, Lukas Narbutas, Simonas Stankevičius, Donatas Kazlauskas, Lukas Spalvis, Vykintas Slivka

Nyderlandų rinktinės sudėtis: Mickey van der Hart Benjamin, Tete Kenny Joelle, Sven Van Beek, Terence Kongolo, Lucas Woudenberg, Chacon Ibarguen Michael Steven, Bilal Bešačikoglu, Yassine Ayoub, Anass Achahbar, Mimoun Mahi, Brahim Darri