Lietuvos jaunimo futbolo rinktinė 2:0 įveikė Baltarusijos bendraamžius

Lietuvos jaunimo (U-21) futbolo rinktinė draugiškose rungtynėse pirmadienį Pinske rezultatu 2:0 įveikė Baltarusijos bendraamžius. Abu įvarčius lietuviams skirtinguose kėliniuose pelnė Tadas Eliošius.
Lietuvos jaunimo futbolo rinktinė
Lietuvos jaunimo futbolo rinktinė / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.
Temos: 1 Futbolas

„Komanda padarė išvadas po praėjusių rungtynių ir šį kartą repeticija pavyko", – sakė rinktinės vyriausiasis treneris Vitalijus Stankevičius.

Sėkmingas pirmasis kėlinys

Rungtynių pradžioje abi komandos daugiau žvalgėsi. Baltarusijos rinktinė po truputį įgijo teritorinę persvarą, tačiau puolime žaidė neaštriai ir realių progų beveik nesukūrė. Pirmąjį  įvartį po standartinės padėties pelnė Lietuvos rinktinė – Arvydo Novikovo perdavimas prie artimojo virpsto „surado" Tadą Eliošių ir šis susistabdęs kamuolį pasiuntė jį į vartus.

Vėliau prieš T.Eliošių varžovai prasižengė baudos aikštelėje, tačiau teisėjas įvertino situaciją priešingai ir davė lietuviui įspėjimą už vaidybą.  Kėlinio pabaigoje po „Sūduvos" žaidėjų kombinacijos Lietuva galėjo įmušti dar kartą – Karolis Chvedukas perdavė kamuolį Audriui Brokui, bet jam nepavyko apžaisti vartininko.

Baltarusiai vienintelį kartą lietuvių vartams grasino taip pat po standartinės situacijos netiksliu smūgiu galva.

Teko baigti dvikovą be vieno žaidėjo

Antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo aktyviau, tačiau jų atakos buvo nesėkmingos. Lietuviai žaidimą grindė kontratakomis ir antro kėlinio viduryje pelnė dar vieną įvartį. Po dar vieno A.Novikovo perdavimo pirmas prie kamuolio vėl buvo T.Eliošius – 2:0. Netrukus po antrojo įvarčio lietuviai liko žaisti be vieno žaidėjo – už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas V.Andriuškevičius.

Vis tik tvarkinga mūsiškių gynyba neleido varžovams sukurti progų, o rungtynių pabaigoje rezultatą dar galėjo padidinti Edvinas Petkus. Jo smūgį atrėmė vartininkas, o pakartotinio smūgio Jevgenijus Morozas atlikti nespėjo.

Baltarusijos komandai, kurios praėjusios ciklo kartos žaidėjai pateko į šią vasarą vyksiantį Europos U-21 čempionato finalinį etapą, tai buvo pirmas pralaimėjimas iš keturių pastarųjų rungtynių namuose.

Treneris pagyrė žaidėjus

„Repeticija pavyko. Po pralaimėjimo su Latvija sakiau, kad galima pralaimėti, tačiau reikia kovoti ir stengtis. Vaikinams atėjo metas žaisti jaunimo rinktinėje ir kandidatuoti į nacionalinę, todėl jie privalo nepraleisti tokio šanso. Manau, kad komanda padarė geras išvadas. Matėme kovingumą, discipliną, visi stengėsi ir pavyko nugalėti", – po rungtynių vertino lietuvių strategas V.Stankevičius.

Treneriui šiek tiek nuotaiką sugadino tik V.Andriuškevičiaus išvarymas iš aikštės. „Nesupratau, už ką jam davė antrą geltoną kortelę. Tas pašalinimas sujaukė mano planus, nes tikėjausi išleisti daugiau žaidėjų ir pažiūrėti kaip jie atrodo aikštėje. Tačiau likus be vieno žaidėjo teko pergrupuoti jėgas", – tvirtino V.Stankevičius.

Lietuvos U-21 šiomis draugiškomis rungtynėmis baigė pasiruošimą 2013 metų Europos jaunimo čempionato atrankai. Ją lietuviai pradės birželio mėnesį namuose rungtynėmis su Slovėnijos ir Maltos ekipomis.