Lietuvos jaunimo futbolo rinktinė – Baltijos taurės turnyro finale

Lietuvos jaunimo futbolo rinktinė Baltijos taurės turnyro Estijoje pusfinalyje 1:0 (1:0) nugalėjo Latvijos ekipą ir pateko į varžybų finalą.
Lietuvos futbolo jaunimo rinktinė
Lietuvos futbolo jaunimo rinktinė / com-cup.com nuotr.

Vienintelį ir pergalingą įvartį lietuviams pirmajame kėlinyje iš 11 metrų baudinio pelnė Tadas Eliošius (39 min.).

Lietuvos rinktinė rungtynes su latviais pradėjo kiek kitokia sudėtimi nei įprasta. Komandos treneriai nuo pat dvikovos pradžios leido pasireikšti rinktinės naujokams gynėjui Gyčiui Urbai ir saugui Justui Vilavičiui. O taip pat pirmą kartą savo karjeroje rungtynes startinėje sudėtyje pradėjo vartininkas Lukas Lidakevičius.

39 min. iki tol aktyviai rungtyniavęs Tadas Eliošius buvo pargriautas baudos aikštelėje ir teisėjas iš Estijos neabejodamas skyrė į Latvijos rinktinės vartus 11 metrų baudinį. Pats nukentėjusysis realizavo 11 m baudinį ir lietuviai išsiveržė į priekį.

Didžiąją antrojo kėlinio dalį vyko apylygis žaidimas. Rungtynėms artėjant prie pabaigos Latvijos U-21 stengėsi išlyginti rezultatą, tačiau lietuviai kantriai gynėsi ir nesuteikė varžovams net menkiausios galimybės pagalvoti apie įvartį. Po pertraukos lietuvių gretose galėjo pasižymėti po keitimo pasirodęs Audrius Brokas ir Fiodoras Černychas, tačiau jiems abiem pritrūko šiek tiek tikslumo užbaigiant atakas.

Po rungtynių jaunimo rinktinės treneris M. Neoras džiaugėsi žaidėjų pademonstruotu charakteriu ir gyrė komandinę dvasią bei kovotojų mentalitetą.

„Šiandien turėjome kaip reta sunkias rungtynes, kurios iš žaidėjų pareikalavo daug fizinių jėgų. Varžovai žaidė negailėdami savęs ir mūsų, rungtynėse buvo daug kovos, daug dvikovų. Visgi, šį kartą, mūsų komandos gynėjai sužaidė be klaidų, o puikiai pirmajame kėlinyje rungtyniavęs Tadas Eliošius pelnė įvartį, ko pasekoje mes ir šventėme pergalę. Pademonstravome tikrą kovotojų dvasią ir žaidėme kaip tikra komanda bei kovojome iki pabaigos“, – sakė M. Neoras.

Baltijos taurės varžybų finale lietuvių laukia akistata su Suomijos rinktine, kuri kitame pusfinalyje po baudinių serijos 3:0 (pagrindinis laikas 1:1) nugalėjo turnyro šeimininkus estus.

„Teko stebėti Suomijos ir Estijos dvikovos pirmąjį kėlinį. Palyginus su paskutinėmis rungtynėmis, Suomijos komanda yra šiek tiek pasikeitusi. Manau, jog finale mūsų laukia kitokios rungtynės nei su latviais. Suomiai turi daug techniškų futbolininkų, jie žaidžia komandinį futbolą. Turėsime dvi dienas atgauti jėgas prieš finalinį susitikimą, stengsimės jį laimėti ir namo parvežti taurę“, – kalbėjo U-21 rinktinės treneris.

Pirmadienį, spalio 15 d., 14 valandą Talino EJL TNTK stadione vyks Baltijos taurės varžybų finalas tarp Lietuvos ir Suomijos U-21 rinktinių. Rungtynėse dėl trečiosios vietos varžysis Latvijos ir Estijos rinktinės.