Lietuvos rinktinė įmušė ilgai lauktą įvartį, tačiau pralaimėjo Šveicarijai – 1:2

Sekmadienį LFF stadione Lietuvos rinktinė pabandė savų sirgalių akivaizdoje įrodyti, kad pralaimėjimai kontrolinėse rungtynėse Vengrijai ir Maltai buvo tik skaudžios pamokos. Europos futbolo čempionato atrankos rungtynėse su Šveicarija lietuviai pralaimėjo 1:2, tačiau įrodė, kad pasipriešinti gali. Fedorui Černychui pavyko nutraukti beveik 10 valandas trukusį įvarčių badą.
Lietuva – Šveicarija
Lietuva – Šveicarija / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Lietuva – Šveicarija 1:2

Tai buvo jau septintos iš eilės Lietuvos rinktinės nelaimėtos rungtynės, tačiau paskutinėmis akimirkomis prieš mačą pagrindinio vartininko Giedriaus Arlauskio netekusi Lietuvos rinktinė parodė charakterį.

Po gėdingų pralaimėjimų 0:4 Vengrijai ir 0:2 Maltai, Lietuvos rinktinė garbingai 1:2 nusileido Šveicarijai.

Lietuviai pirmieji išsiveržė į priekį, kai 64-ąją minutę Fedoras Černychas išvedė Lietuvos rinktinę į priekį. Rezultatyvų perdavimą atliko dešiniuoju kraštu prasiveržęs Egidijus Vaitkūnas, kuris laiku perdavė kamuolį F.Černychui ir šis žemu smūgiu nuginklavo šveicarų vartininką.

Tiesa, lietuviais užpildyta tribūnų dalis jau greitai turėjo perleisti estafetę gausiai į mūsų šalį susirinkusiems Šveicarijos rinktinės gerbėjams. Po penkių minučių Josipas Drmičius išlygino rezultatą. Po perdavimo iš dešiniojo krašto futbolininkas galva nukreipė kamuolį į vartus.

Rungtynių pabaiga buvo nervinga abiems komandoms. 80-ąją minutę dėl nuošalės buvo neįskaitytas Xherdano Shaqiri įvartis. Tiesa, po keturių minučių Milano „Inter“ puolėjas pakartojo savo bandymą ir užtikrino Šveicarijai pergalę.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Lietuva – Šveicarija

Prieš pat rungtynes buvo pranešta, kad Lietuvos rinktinės vartų saugoti negalės Giedrius Arlauskis. Jis apšilimo metu patyrė traumą, jį pakeitė Emilijus Zubas.

Rinktinėje rungtynės su šveicarais tapo debiutinės Vykintui Slivkai ir Linui Klimavičiui.

Po šių rungtynių E grupėje Lietuva su 6 taškais nukrito į penktąją vietą, šveicarai su 12 taškų pakilo į antrąją. Grupės lyderė Anglija turi 15 taškų.​

Antrasis kėlinys:  Lietuva – Šveicarija 1:2

84 min. ĮVARTIS. Xherdanas Shaqiri visgi įrodė savo vertę ir išvedė šveicarus į priekį.

80 min. Įvartis neįskaitytas. Šveicarijos rinktinė jau buvo patikėjusi pergale. Milano „Inter“ puolėjas Xherdanas Shaqiri išvedė šveicarus į priekį, tačiau teisėjai fiksavo nuošalę.

76 min. Vykintą Slivką pakeitė Gediminas Vičius.

69 min. ĮVARTIS. Šveicarai neilgai leido padžiūgauti Lietuvos sirgaliams. Josipas Drmičius išlygino rezultatą. Po perdavimo iš dešiniojo krašto futbolininkas galva nukreipė kamuolį į vartus.

64 min. ĮVARTIS. LIETUVA PIRMAUJA PRIEŠ ŠVEICARIJĄ. Fedoras Černychas išvedė Lietuvos rinktinę į priekį. Rezultatyvų perdavimą atliko dešiniuoju kraštu prasiveržęs Egidijus Vaitkūnas, kuris laiku perdavė kamuolį F.Černychui ir šis žemu smūgiu nuginklavo šveicarų vartininką.

61 min. Karolis Chvedukas pakeitė Artūrą Žulpą.

58 min. Du keitimai Šveicarijos rinktinėje. Haris Seferovičius pakeitė Admirą Mehmedi, o Gökhanas Inleras – Blerimą Dzemaili.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Šveicarija 0:0

45 min. Pirmojo kėlinio pabaiga. Lietuviai garbingai priešinosi varžovams, tačiau šveicarai pirmavo pagal smūgius į vartų plotą – 3:2, pagal smūgius vartų link – lygu – 2:2.

44 min. Mindaugas Panka ir Xhaka gavo geltonas korteles.

17 min. Lietuvos rinktinėje debiutavęs Vykintas Slivka turėjo neįtikėtiną progą pasižymėti. Išsiveržęs į priekį jis lengvai prabėgo pro šveicarų gynybą. Kamuolio kryptį spėjo pakeisti tik vartininkas Y.Sommeris ir po to į vartus jau skriejantį kamuolį išmušęs gynėjas. Solidus lietuvių bandymas.

8 min. Ricardo Rodriguezas įmušė kamuolį į lietuvių vartus, tačiau teisėjai užfiksavo nuošalę.

1 min. Rungtynių pradžia. Lietuviai vartuose neturi pajėgiausio šalies vartininko Giedriaus Arlauskio, kuris apšilimo metu patyrė traumą. Jį pakeitė Emilijus Zubas. Kitas niuansas – kurtinančios šveicarų skanduotės, kurios varžosi su lietuvių sirgaliais.

Startinė Lietuvos rinktinės sudėtis: Emilijus Zubas, Tomas Mikuckis, Egidijus Vaitkūnas, Linas Klimavičius, Vytautas Andriuškevičius, Deividas Česnauskis, Artūras Žulpa, Vykintas Slivka, Mindaugas Panka, Fedoras Černychas, Deivydas Matulevičius.