Marius Bagdonas. Belgija – Rusija: ką aš pamačiau?

Kuo didesnė spinta, tuo ji garsiau krenta. Didelių ambicijų prieš „Euro 2020“ startą turėjusi Rusijos rinktinė patyrė fiasko savo tvirtovėje Sankt Peterburge. „Stebuklas neįvyko“ – taip pralaimėjimą 0:3 inauguraciniame mače prieš aukščiausią FIFA reitingą turinčią Belgiją įvertino didžiausias Rusijos sporto dienraštis „Sport-Express“.

1 pastebėjimas nuo sofos. Rusija ir Turkija kol kas paliko silpniausių komandų įspūdį iš visų, kurios šiame čempionate jau žaidė. Abiejų rezultatai taip pat kalba patys už save.

2 pastebėjimas nuo sofos

Prieš turnyrą belgai buvo įvardijami kaip vieni šio turnyro favoritų, bet prieš išvyką į Piterį susidūrė su daug vidinių problemų. Dvikovą Les Diables Rouges pradėjo be trijų kertinių savo figūrų – Kevino De Bruyne, Edeno Hazardo ir Axelio Witselio, bet vis tiek įrodė, kokio didžiulio talento ir potencialo komanda šiuo metu yra.

3 pastebėjimas nuo sofos

Romelu Lukaku darbais jau pirmajame mače garsiai pareiškė, jog yra nusiteikęs ne tik toli vesti savo rinktinę, bet ir pakovoti dėl „Auksinio batelio“. Du įvarčiai belgą iš karto užkėlė į rezultatyviausių žaidėjų viršūnę.

Lūžio taškas

Antro kėlinio pradžia. Labai blankų pirmą kėlinį sužaidę rusai, panašu, kad per pertrauką iš savo trenerio Stanislavo Čerčesovo gavo pylos ir antrą mačo pusę pradėjo kur kas aktyviau. Įvartis galėjo atgaivinti rusų ambicijas ir kelis kartus šeimininkai buvo netoli to, bet tada R.Lukaku įmušė trečiąkart ir žaidimai baigėsi.

Didmeistrių žaidimai

„Į vieną kasą“. Roberto Martinezas net ir žaisdamas be dviejų ryškiausių savo žvaigždžių K.De Bruyne ir E.Hazardo neturėjo jokių problemų prieš kolektyvą, kuris neslepia ambicijų besitaikantis į antrą grupės poziciją. S.Čerčesovas, rusams praleidus pirmą įvartį, nustebinti nesugebėjo. Šeimininkai kiek atkuto tik po pertraukos.

„Scanpix“ nuotr./Stanislavas Čerčesovas

X faktorius

Antonas Šuninas. Rusijos žiniasklaidoje prieš šį čempionatą buvo plačiai aptarinėjimas S.Čerčesovo sprendimas į išplėstinį kandidatų sąrašą neįtraukti Maskvos „Lokomotiv“ vartininko Guilherme Marinato, nors po Igorio Akinfejevo pasitraukimo šis natūralizuotas brazilas buvo tapęs pagrindiniu Rusijos vartininku ir atrankos varžybose šešiuose mačuose išlaikė savo vartus „sausus“. Aštroko būdo S.Čerčesovas savo sprendimą aiškino tuo, jog pastaruoju metu vartininkas buvo praradęs sportinę formą. Mačą su belgais pradėjęs 34-erių Maskvos „Dinamo“ vartininkas Antonas Šuninas tiesiog sudegė ir šiurkšti jo klaida išbėgant iš vartų baigėsi Thomaso Meunier įvarčiu. Panašu, jog Stasas suklydo...

Prožektorių šviesoje

Romelu Lukaku. Karjeros piką išgyvenantis Milano „Inter“ puolėjas įmušė du kartus, tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju ir pasiuntė jautrią žinutę svarbiausią gyvenimo dramą laimėjusiam bičiuliui Christianui Eriksenui.

Kritiko strėlė

Sminga į Andrejų Semionovą. Grozno „Achmat“ vidurio gynėjo klaida rusams kainavo pirmą praleistą įvartį ir visišką plano griūtį. Tokiame lygyje daryti tokias klaidas – neatleistina.

„Scanpix“ nuotr./Andrejus Semionovas ir Romelu Lukaku

Nelaimėlis

Traumų išretintai Belgijai bėdų maišas dar pasunkėjo, kai pirmojo kėlinio viduryje Timothy Castagne patyrė dvigubą akiduobės lūžį, galva susidūręs su rusų saugu Daliaru Kuziajevu. Anot trenerio R.Martinezo, „Leicester City“ atstovui čempionatas baigėsi.

Žmogus su švilpuku

Antonio Mateu Lahozas. Charizmatiškasis ispanas visai neseniai pranešė apie tai, jog po šio „Euro 2020“ baigs savo karjerą ir pirmajame mače didelio vargo neturėjo. Belgų pranašumas buvo toks milžiniškas, kad įtampos spiralė neraudonavo. Esminį epizodą, kai A.Semionovas suklydo ir padovanojo R.Lukaku pirmą įvartį, Ispanijos teisėjų brigada išsprendė nesunkiai, nors ir pasitelkė VAR.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Antonio Lahozas

Intrigos/nuobodulio metras

50 proc. Rusai akivaizdžiai nepateisino vilčių. Žaidė viena komanda. Labai gera ir stipri, bet be ryškiausių savo žvaigždžių.

Vibracija tribūnose

6/10. Sankt Peterburge mačą stebėjo kol kas didžiausias žiūrovų skaičius (26 264) šiame čempionate, tačiau švente šeštadienio vakaras netapo. Sirgalių numylėtiniai buvo daužomi be gailesčio ir sužaidė vieną slogiausių mačų per kelis pastaruosius metus. Belgų futbolininkų priklaupimą ant kelio prieš rungtynių pradžią skelbiantį švilpuką rusai irgi pasitiko nekorektiškomis replikomis ir baubimu.

Skaičius

6 – tiek rungtynių iš eilės Europos čempionatuose jau nelaimi Rusijos rinktinė. Šią vasarą S.Čerčesovo vyrai po psichologiniu volu buvo paguldyti jau po pirmojo mačo. Dvikovos su suomiais ir danais dabar bus žūtbūtinės.

Citata

„Aš su Christianu praleidau daugiau laiko nei su savo šeima, tad šį pasirodymą skiriu jam“, – savo įvarčius komandos draugui Milano „Inter“ klube dedikavo mačo didvyris Romelu Lukaku.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Romelu Lukaku

Istorijos nesuklastosi

Thomasas Meunier tapo pirmuoju futbolininku Europos čempionatų istorijoje, kuris pasirodė aikštėje po keitimo ir sugebėjo įmušti įvartį dar pirmajame kėlinyje.

Garso takelis

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius