Rekordininku tapęs vartininkas atrėmė 11 metrų baudinį, bet Egiptas pralaimėjo

Nieko nebelėmusiose A grupės rungtynėse tarp Egipto ir Saudo Arabijos Volgograde pergalę 2:1 šventė Saudo Arabijos futbolininkai. Šiose rungtynėse visų laikų vyriausiu pasaulio čempionato žaidėju tapo 45-erių Egipto rinktinės vartininkas Essamas El-Hadary, kuris istorinėse rungtynėse atrėmė 11 metrų baudinį.
Essamas El Hadary
Essamas El Hadary / „Scanpix“ nuotr.

22-ąją rungtynių minutę Mohamedas Salahas išvedė Egipto rinktinę į priekį. Puolėjas sulaukė puikaus perdavimo iš aikštės gilumos ir tarp dviejų gynėjų sugebėjo kamuolį permesti per vartininką į tuščius vartus.

Pirmojo kėlinio pabaiga buvo itin dramatiška. Teisėjas po žaidimo ranka paskyrė 11 metrų baudinį į Egipto vartus, bet vyriausias visų laikų pasaulio čempionato žaidėjas E.El-Hadary atrėmė Fahado Al-Muwallado smūgį.

Tačiau dar po kelių minučių teisėjas, pasitaręs su VAR, skyrė dar vieną baudinį į Egipto vartus. Šįkart mušti baudinio stojo Salmanas Al Farajas ir nesuklydo.

Antrajame kėlinyje daug aktyvesni buvo Saudo Arabijos futbolininkai, kurie net 22 kartus smūgiavo vartų link. Egiptiečiai bandė išsaugoti lygiąsias, nors vienintelis smūgis į vartų plotą buvo M.Salaho įvartis.

Visgi, paskutinę pridėto laiko minutę pergalę arabams išplėšė Salemas Al Dawsaris. Tai buvo pirmoji Saudo Arabijos pergalė pasaulio čempionate nuo 1994 metų.

Beje, prieš rungtynes buvo daug kalbama apie galimą M.Salaho atsisveikinimą su nacionaline rinktine. Šis grasina pasitraukti iš nacionalinės komandos. Šio motyvo priežastis – glaudus Egipto futbolo federacijos ir Čečėnijos lyderio Ramzano Kadyrovo ryšys. Rinktinės lyderis tapo propagandos įrankiu ir dėl to susilaukė neigiamų reakcijų Vakaruose.

Kitose A grupės rungtynėse Urugvajus 3:0 nugalėjo Rusiją ir tapo grupės nugalėtoju. Saudo Arabija grupėje su 3 taškais užėmė trečiąją vietą.

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys: Saudo Arabija – Egiptas 2:1

94 min. ĮVARTIS. Salemas Al Dawsaris išplėšė pergalę Saudo Arabijai.

Pirmasis kėlinys: Saudo Arabija – Egiptas 1:1

47 min. ĮVARTIS. Po pasitarimo su VAR rungtynių teisėjas skyrė ir antrą 11 metrų baudinį į Egipto vartus. Jį uždirbo pirmojo baudinio neįmušęs Fahadas. Šįkart mušti baudinio stojo Salmanas Al Farajas ir nesuklydo. Rezultatas lygus.

40 min. Egiptietis Ahmedas Fathy baudos aikštelėje sužaidė ranka ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į Egipto vartus. Vyriausias visų laikų pasaulio čempionato žaidėjas E.El-Hadary atrėmė Fahado Al-Muwallado smūgį.

22 min. ĮVARTIS. Mohamedas Salahas išvedė Egiptą į priekį. Puolėjas sulaukė puikaus perdavimo iš aikštės gilumos ir tarp dviejų gynėjų sugebėjo kamuolį permesti per vartininką į tuščius vartus.

Startinės sudėtys

Saudo Arabija: Yasseras Al Mosailemas („Al Ahli“), Osama Hawsawi („Al Hilal“), Mohammedas Al-Breikas („Al HIlal“), Salmanas Al-Faraj („Al Hilal“), Hattanas Bahebri („Al Shabab“), Yasseras Al-Shahrani („Al Hilal“), Abdullah Otayfas („Al Hilal“), Salemas Al-Dawsari („Villarreal“, Ispanija), Fahadas Al-Muwalladas (Valensijos „Levante“, Ispanija), Motazas Hawsawi („Al Ahli“), Houssainas Al-Mogahwi („Al Ahli“).

Egiptas: Essamas El-Hadary („Al Taawon“), Ahmedas Fathy („Al Ahly“), Ahmedas Hegazi („West Bromwich Albion“, Anglija), Ali Gabras („Zamalek“), Mohamedas Abdel-Shafy („Al Fateh“, Saudo Arabija), Mohamedas Elneny (Londono „Arsenal“, Anglija), Tarekas Hamedas („Zamalek“), Mohamedas Salah („Liverpool“, Anglija), Abdallah Saidas („Al Ahli“), Mahmoudas Hassanas („Kasimpasa“, Turkija), Marwanas Mohsenas („Al Ahly“).