Madrido „Atletico“ futbolininkai pranoko „Chelsea“ ir iškovojo UEFA Supertaurę

Antrą kartą klubo istorijoje UEFA supertaurę iškovojo praėjusios sezono Europos lygos nugalėtoja Madrido „Atletico“ komanda, penktadienį Monake 4:1 (3:0) sutriuškinusi Čempionų lygoje triumfavusią Londono „Chelsea“ (Anglija) vienuolikę.
Madrido "Atletico" futbolininkai iškovojo UEFA Supertaurę
Madrido „Atletico“ futbolininkai iškovojo UEFA Supertaurę. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 UEFA

Tris įvarčius nugalėtojams, kurie pirmą kartą UEFA supertaurę iškovojo 2010 metais, pelnė 26-erių metų Kolumbijos futbolininkas Radamelis Falcao (6, 19 ir 45 min.), vieną – brazilas Joao Miranda (60 min.).

Garbės įvarčio autoriumi Anglijos ekipos gretose tapo Gary'is Cahillas (75 min.).

Rungtynės:

Pirmajame kėlinyje Europos lygos nugalėtojai demonstravo nuostabų futbolą. Madrido komandai po pirmojo kėlinio pirmavo jau 0-3.

Pirmais įvartis į „mėlynųjų“ vartus krito 6-ąją minutę, kai puolėjas Radamelis Falcao kamuolį nuo vartų virpsto pasiuntė į P.Cecho ginamų vartų tinklą.

Po pirmojo įvarčio „Atletico“ ir toliau įrodinėjo esanti geresnė šiame mače. 19-ąją minutę po įspūdingo R.Falcao įvarčio „madridiečiai“ įgijo dar didesnę persvarą.

Trečiąjį įvartį galėjo pelnyti tas pats kolumbietis Falcao, kurio galva smūgiuojamas kamuolys atsitrenkė į „Chelsea“ vartų virpstą.

Vis dėl to, 26-erių metų futbolininkui kėlinio pabaigoje pavyko pelnyti žymųjį „hat-tricką“, kuris Diego Simeone auklėtiniams leido džiaugtis nuostabiu rezultatu.

Antrajame kėlinyje „Chelsea“ savo žaidimo nepakeitė. Ir to pa sekoje, 60-ąją minutę po Mario Suarezo perdavimo įvartį pelnė Miranda.

Gary Cahillas 74-ąją minutę pelnė įvartį, kuris bent šiek tiek sušvelnino rezultatą, tačiau nieko nebelėmė, ir suaidėjus teisėjo švilpukai „Atletico Madrid“ ekipa džiaugėsi pirmuoju šio sezono trofėjumi.

„Chelsea“ futbolininkai šio prizo savininkais vienintelį kartą buvo 1998 metais, kuomet šie mačai buvo pradėti žaisti Monake.

UEFA vykdomojo komiteto sprendimu, Senojo kontinento supertaurės savininkas 2013 metais paaiškės Prahoje, 2014-aisiais – Kardife, o 2015 metais – Tbilisyje.

UEFA supertaurė buvo įsteigta 1972 metais, tačiau trissyk – 1974, 1981 ir 1985 metais – mačai dėl šio trofėjaus nebuvo organizuojami.