„Manchester United“ be didesnio vargo žengė į Čempionų lygos finalą

Trečiadienio vakarą vyko paskutinis UEFA Čempionų lygos pusfinalio susitikimas. Jame dėl kelialapio į turnyro finalą grūmėsi Anglijos „Manchester United“ ir Gelzenkircheno „Schalke“ klubai. Rungtynes 4:1 laimėjo Mančesterio komanda.
Andersonas
Andersonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 UEFA Futbolas

26 minutę, aikštės viduryje atsikovoję kamuolį šeimininkai surengė greitą ir sėkmingą kontrataką, kurios metu saugas Antonio Valencia išbėgo vienas prieš vartininką ir nuginklavo jį pasiųsdamas kamuolį jam tarp kojų.

Už penkių minučių krito antrasis įvartis į svečių vartus, kai kitas „raudonųjų velnių“ saugas Darronas Gibsonas pabandė laimę smūgiuodamas į vartus ir jam nusišypsojo sėkmė – vartininkas nesugebėjo tinkamai pagauti nesudėtingo smūgio ir praleido įvartį.

34 minutę po šeimininkų gynėjų klaidos kamuolys nukrito tiesiai po „Schalke“ krašto saugo Jose Manuelis Jurado kojomis, kuris nieko nelaukęs „iššovė“ į vartus ir sušvelnino rezultatą – vartininkas kamuolio pagauti nespėjo.

Neprabėgus nė minutei veiksmas persikėlė į kitą aikštės pusę. Vieną įvartį šiose rungtynėse pelnęs Valencia atsidūrė vienas prieš vartininką ir jį nuginklavo, tačiau kamuolį nuo savo vartų linijos išmušė svečių gynėjas.

Antrame kėlinyje vaizdas aikštelėje labai nesikeitė. „United” ir toliau didesnę laiko dalį kontroliavo kamuolį bei kūrė kur kas pavojingesnes atakas negu jų varžovai.

72 minutę krito dar vienas įvartis į svečių iš Vokietijos vartus, kai po Nani perdavimo saugas Andersonas tiksliu smūgiu iš maždaug aštuonių metrų nuginklavo vartininką Manuelį Neuerį.

Galutinį tašką šiose rungtynėse po keturių minučių padėjo tas pats Andersonas. Pastarasis po Dimitaro Berbatovo perdavimo kamuolį nukreipė į tuščius vartus ir įtvirtino savo komandos pergalę.

2010–2011 metų UEFA Čempionų lygos futbolo turnyro lemiamose rungtynėse gegužės 28 dieną Vemblio stadione Londone „Manchester United“ vienuolikė susitiks su „Barcelona“ futbolininkais, kurie kitame pusfinalio mače eliminavo (2:0 ir 1:1) Madrido „Real“ (abu iš Ispanijos) klubą.

Verta paminėti, jog rungtynes Mančesteryje stebėjo ir tribūnose sėdėjęs „Barsos“ treneris Josepas Guardiola.

„Manchester United“ komandai tai bus penktosios UEFA Čempionų lygos turnyro finalo rungtynės. 1968, 1999 ir 2008 metais ji iškovojo taurę, o vienintelį kartą varžovų pranašumą pripažinti turėjo 2009-aisiais, kai Romos (Italija) Olimpiniame stadione 0:2 nusileido būtent „Barcelona“ vienuolikei.

UEFA Čempionų lygos futbolo turnyro finale „Barcelona“ komanda žais septintą kartą – 1992, 2006 ir 2009 metais ji iškovojo taurę, o 1961, 1986 ir 1994-aisiais – suklupo finale.

Bendras rezultatas: 6-1

„Manchester United” 4 1 „Schalke”
26 min. Antonio Valencia
31 min. Darronas Gibsonas
72 min. Andersonas
76 min. Andersonas
34 min. Jose Manuel Jurado