„Manchester United“ – Čempionų lygos finale

Atsakomosiose UEFA čempionų lygos pusfinalio rungtynėse antradienį anglų klubų derbyje „Manchester United“ išvykoje 3:1 įveikė Londono „Arsenal“ komandą ir iškovojo bilietą į finalą Romoje.
C.Ronaldo tapo rungtynių didvyriu - nugalėtojams pelnė net du įvarčius.
C.Ronaldo tapo rungtynių didvyriu - nugalėtojams pelnė net du įvarčius. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

UEFA čempionų lygos nugalėtojų titulą ginantys „Manchester United“ futbolininkai turės galimybę tapti pirmąja komanda, laimėjusia šį turnyrą dukart iš eilės. Jų varžovai finale paaiškės po trečiadienį Londone vyksiančios dvikovos tarp vietos „Chelsea“ ir ispanų „Barcelona“ komandų. Pirmoji šių klubų dvikova Barselonoje baigėsi be įvarčių – 0:0.

Prieš antradienio mačą „Arsenal“ strategas Arsene‘as Wengeras tvirtino, kad jo auklėtiniai gali panaikinti „Manchester United“ pranašumą po pirmosios dvikovos (1:0) ir iškopti į finalą. „Misija įmanoma“, – sakė jis, tačiau jau pačioje rungtynių pradžioje svečiai nubraukė visus jo žodžius.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./D.Fletcheriui buvo parodyta abejotina raudonoji kortelė, o „Arsenal“ pelnė paguodos įvartį nuo 11 m žymos
D.Fletcheriui buvo parodyta abejotina raudonoji kortelė

Sau neįprasta mėlynos spalvos apranga žaidę svečiai jau aštuntą minutę atidarė savo įvarčių sąskaitą. Po Cristiano Ronaldo aštraus perdavimo į baudos aikštelę suklupęs „Arsenal“ devyniolikmetis Kieranas Gibbsas praleido kamuolį, šis atsidūrė po Ji-Sung Parko kojomis, pastarasis pasiuntė kamuolį į vartus.

Neilgai trukus C.Ronaldo gavo progą po Robino van Persie pražangos smūgiuoti į vartus. Talentingasis portugalas savo šansą išnaudojo – 11 minutę iš toliau nei 30 metrų jis taikliai šovė į Manuelio Almunios ginamus vartus. Įpusėjus rungtynėms „Manchester United“ pirmavo 2:0

Londono komandos žadėto aštraus žaidimo nebuvo ir po pertraukos, o svečiai po rezultatyvios kontratakos dar kartą padidino savo pranašumą. 61-ą minutę C.Ronaldo pradėjo ataką ir po Wayne‘o Rooney perdavimo pats pelnė įvartį – Mančesterio ekipa išsiveržė į priekį 3:0.

Po netikėto teisėjo sprendimo 75-ą žaidimo minutę Cescą Fabregasą baudos aikštelėje pargriovusiam Darrenui Fletcheriui buvo parodyra raudonoji kortelė, o „Arsenal“ gavo teisę mušti 11 metrų baudinį. Jį sėkmingai realizavo R. van Persie. Atrodo, kad tai buvo paguodos įvartis, nes per likusį rungtynių laiką „Arsenal“ taip ir nesugebėjo nieko pakeisti.