Manto Savėno įvartis nulėmė „Daugavos“ pergalę prieš „Ekraną“

Panevėžio „Ekranas“ pertraukos Lietuvos čempionate metu sužaidė draugiškas rungtynes su Rygos „Daugava“. Pergalę rezultatu 1:0 šventė svečiai iš Latvijos.
Mantas Savėnas dešinėje
Mantas Savėnas dešinėje / fkekranas.lt nuotr,

Draugiškų rungtynių susirinko stebėti virš trijų šimtų žiūrovų, o abi ekipos susitikimą pradėjo aktyviai ir iškart apsikeitė keliomis atakomis, tačiau nei panevėžiečių, nei svečių vartams didesnės grėsmės nekilo. Komandos kėlė po kelis kampinius, tačiau realių progų įvarčiams neturėjo nei latviai, nei lietuviai.

Bene realiausią progą pasižymėti pirmame kėlinyje turėjo ekraniečiai, kai 41-ą minutę  Uchanna Umeh įsiveržė į latvių baudos aikštelę. Tačiau šeimininkų komandos žaidėjo smūgis skriejo šalia virpsto. Tačiau 44-ą minutę į „Ekrano“ vartus buvo paskirtas 11-os metrų baudinys, kurį šaltakraujiškai realizavo buvęs ekranietis Mantas Savėnas, taip besibaigiant pirmajam kėliniui išvesdamas „Daugavą“ į priekį 0:1.

Antrą kėlinį nei viena ekipa nemažino apsukų. Tiek svečiai, tiek šeimininkai stengėsi žasiti greitomis atakomis. Įvarčio labiau reikėjo ekraniečiams, tačiau jų bandymai išlyginti rezultatą per pirmąsias antro kėlinio minutes buvo nesėkmingi. „Ekranas“ turėjo galimybių pasižymėti po standartinių situacijų, tačiau galutinėse fazėse pritrūkdavo tikslumo.

75-ąją minutę klastingu smūgiu pasižymėti bandė „Daugava“. G.Diakvnishvili suktu smūgiu sudrebino „Ekrano“ vartų skersinį. Po kelių minučių darbo turėjo ir „Ekrano“ vartų sargas Kornelijus Timofejevas, įspūdingu šuoliu nukreipęs stiprų varžovų smūgį virš vartų.

88-ąją minutę ekraniečiai turėjo bene geriausią progą įmušti įvartį, tačiau Egidijaus Varno smūgiuotą kamuolį iš tuščių vartų išmušė varžovų gynėjas. Vėliau rezultatas nebepasikeitė ir pergalę Panevėžyje šventė lietuviškasis „Daugavos“ klubas, kurio gretose šiandien rungtyniavo L.Klimavičius, D.Galkevičius, V.Borovskij, T.Tamošausas ir , žinoma, M.Savėnas.