Mersisaido derbis: „Liverpool“ neįveikė įspūdingai sezoną pradėjusio „Everton“

Anglijos „Premier“ lygos penktasis turas šeštadienį prasidėjo didelę intrigą kėlusiu Liverpulio derbiu. „Goodison Park“ vykusi akistata tarp puikiai sezoną pradėjusio vietos „Everton“ ir čempiono „Liverpool“ baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 2:2.
Dominicas Calvertas-Lewinas
Dominicas Calvertas-Lewinas / „Scanpix“ nuotr.

Keturiomis pergalėmis šį sezoną pradėję „Everton“ futbolininkai šaltą dušą patyrė jau 3-ąją dvikovos minutę, kai puikų Andrew Robertsono perdavimą taikliu smūgiu užbaigė po pertraukos į rikiuotę sugrįžęs Sadio Mane.

Visgi netrukus už galvos jau teko griebtis „Liverpool“ strategui Jurgenui Kloppui. 7-ąją minutę traumą patyrė gynybos ramstis Virgilas van Dijkas ir tęsti mačo olandas negalėjo.

Įsidrąsinę šeimininkai savo tikslą pasiekė 19-ąją minutę, kai po Jameso Rodriguezo pakelto kampinio smūgiu galva pasižymėjo Michaelas Keanas.

„Liverpool“ vartininkas Adrianas dar sugebėjo liesti kamuolį, tačiau šis praslydo pro ispano pirštines.

Visgi 72-ąją minutę Anglijos čempionai sugebėjo dar kartą išsiveržti į priekį. Kamuolys nuo kolumbiečio Yerry Mina kojos labai patogiai atšoko Mohamedui Salahui ir šis stipriu smūgiu nesuklydo.

Po dešimties minučių dar kartą džiaugėsi ir „Everton“. Puikiai sezono starte atrodantis Dominicas Calvertas-Lewinas iššoko aukščiau už „Liverpool“ gynėjus ir smūgiu galva išplėšė lygiąsias.

Mačą šeimininkai baigė dešimtyje, nes pačioje dvikovos pabaigoje už smūgį Thiago Alcantarai tiesiomis kojomis iš aikštės buvo išvarytas Richarlisonas.

Jau per pridėtą laiką pasižymėjo Jordanas Hendersonas, bet po VAR peržiūros arbitras užfiksavo nuošalę ir įvarčio neįskaitė.

Su 13 taškų „Everton“ išlaiko pirmąją turnyro lentelės poziciją, „Liverpool“ su 10 yra antras.

„Everton“ lygiosios reiškia, kad Anglijoje liko tik viena šį sezoną dar taškų nepraradusi ekipa – trečioje vietoje žengianti ir visus tris mačus laimėjusi Birmingemo „Aston Villa“.