Nauja A lygos čempionė: „Sūduva“ nukarūnavo ir sutrypė „Žalgirį“

Sekmadienį Marijampolėje užfiksuotas istorinis „Sūduvos“ triumfas. Vilniaus „Žalgirio“ klubas po ketverių metų karaliavimo Lietuvos futbolo A lygoje buvo skaudžiai nubaustas. Pirmą kartą šalies čempione tapusi Marijampolės „Sūduva“ per pirmąsias 8 minutes įmušė du įvarčius ir po pergalės 3:0 pasidabino dar neregėtu trofėjumi. Po istorinio sezono purvini, bet laimingi „Sūduvos“ futbolininkai maudėsi šampano pursluose.
„Sūduva“  pergalės džiaugsmas
„Sūduva“ pergalės džiaugsmas

Vladimiro Čeburino treniruojama „Sūduvos“ ekipa iškovojo ir kelialapį į Čempionų lygos atranką.

Šį sezoną marijampoliečiai surengė istorinį reidą Europoje, kai pateko į atkrintamąsias Europos lygos atrankos kovas.

Tuo tarpu, Vilnius „Žalgiris“ šį sezoną norės kuo greičiau pamiršti. Septynis kartus Lietuvos čempionas liko be trofėjų. Lietuvos futbolo taurės turnyro finale vilniečiai netikėtai pralaimėjo Kauno „Stumbrui“, o prieš kelias savaites pakeitė trenerius – Valdą Dambrausko vietą užėmė baltarusis Aleksandras Brazevičius.

Marijampolės ekipai auksinėse rungtynėse būtų užtekę lygiųjų, todėl daugelis prognozavo, kad žaidimas bus atsargus, tačiau „Arvi“ stadioną užpildę futbolo sirgaliai išvydo tikrą spektaklį.

Pavėlavę 10 minučių į rungtynes ar įsijungti savo televizorius, turėjo kaip reikiant nusivilti. „Sūduva“ svečius iš Vilniaus nokautavo per pirmąsias 8 minutes. Septintąją minutę po kampinio „Žalgirio“ baudos aikštelėje kilo sumaištis, po kurios kamuolį į vartus nukreipė buvęs Vilniaus ekipos gynėjas bosnis Semiras Kerla.

Grubiai suklydusi žalgiriečių gynybos linija vos už minutės ir vėl išėjo atostogų. Vartininkas Armantas Vitkauskas skubėjo grįžti į darbo vietą, kai „Sūduva“ pataikė į skersinį, o atšokusį kamuolį į vartus smeigė Karolis Laukžemis. Tiesa, šioje situacijoje veikiausiai buvo nuošalė, kurios teisėjo Gedimino Mažeikos brigada neužfiksavo.

Tačiau „Žalgiris“ pirmojo kėlinio metu taip nieko pavojingo ir nesukūrė, o Andro Švrljuga kalė dar vieną vinį į buvusios komandos karstą. Jau per pridėtą laiką šis Kroatijos futbolininkas sulaukė perdavimo iš kairiojo krašto ir, paliktas laisvas, įmušė įvartį.

Marijampolės ekipos triumfą aptemdė tik rimta A.Švrljugos trauma antrajame kėlinyje.

Šiose rungtynėse G.Mažeika parodė net 11 geltonų ir vieną raudoną kortelę Vilniaus komandos gynėjui Diego Oyarzunui, kuris rungtynių pabaigoje spyrė varžovui.

Rungtynes Marijampolėje stebėjo 4489 sirgaliai. Tai yra šio A lygos sezono rekordas.

Kitose tuo pačiu metu vykusiose A lygos rungtynėse „Trakai“ 3:1 nugalėjo „Utenį“, o Klaipėdos „Atlantas“ 2:2 sužaidė su „Jonava“ ir liko tik penktas.

Rezultatyviausiu A lygos pirmenybių žaidėjų liko žalgirietis Darvydas Šernas. Jis šių metų čempionate pasižymėjo 18 kartų, bet svarbiausiame mače liko be įvarčio.

Antras rikiuotėje – Marijampolės klubo puolėjas K.Laukžemis, sekmadienį ypač svarbiu smūgiu padidinęs savi sezono įvarčių kraitį iki 14.

Antrasis kėlinys: „Sūduva“ – „Žalgiris“ 3:0

90 min. Rungtynių pabaigoje antrą geltoną kortelę gavo Diego Oyarzunas, kuris rungtynių pabaigoje spyrė varžovui.

77 min. Geltonomis kortelėmis buvo apdalyti ir susidūrę R.Vėževičius ir D.Slijngardas.

76 min. Geltoną kortelę gavo ir S.Kerla.

75 min. Geltoną kortelę gavo V.Lukša.

73 min. Po V.Slavicko perdavimo iš kairiojo krašto pavojingai galva smūgiavo J.Tadičius, tačiau A.Vitkauskas smūgį atrėmė.

71 min. Keitimai abiejose ekipose. Vietoje Elivelto mače pasirodė M.Ljujičius, o K.Laukžemį pakeitė R.Vėževičius.

65 min. Geltona kortelė parodyta S.Blagojevičiui.

61 min. Keitimas įvyko ir svečių ekipoje: vietoje L.Antalio į kovą buvo mestas D.Slijngardas.

59 min. Trečiojo įvarčio autorius A.Švrljuga patyrė traumą ir buvo pakeistas Choco.

57 min. Geriausią „Žalgirio“ progą turėjo Egidijus Vaitkauskas, tačiau gynėjas nenukreipė kamuolio į vartus.

56 min. Antrojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai ir toliau atakavo vangiai, o „Sūduva“ kėlė kampinį po A.Vitkausko klaidos.

Pirmasis kėlinys: „Sūduva“ – „Žalgiris“ 3:0

45 min ĮVARTIS! Buvusiam klubui dar vieną įvartį padovanojo ir Andro Švrljuga. Marijampolė ošia, o Vilniaus „Žalgiris“ per pirmą kėlinį taip nieko ir nesukūrė. Pagal smūgius į vartų plotą šeimininkai pirmavo 5:0.

42 min. Aistros kilo ir aikštės krašte. G.Mažeika traukė geltonas korteles K.Laukžemiui ir D.Oyarzunui.

41 min. Geltonas korteles po susidūrimo gavo Mantas Kuklys ir Egidijus Vaitkūnas.

20 min. Tragiškos rungtynių pradžios sukrėsti žalgiriečiai nieko itin pavojingo nesukūrė, o jiems reikia net trijų įvarčių, kad apgintų čempionų titulą.

8 min. ĮVARTIS! Sutrikę vilniečiai visiškai sugriuvo. Karolis Laukžemis įmušė antrą įvartį, kai po smūgio į skersinį kamuolys atšoko ir jis nukreipė kamuolį į pargriuvo A.Vitkausko vartus. Tiesa, šioje situacijoje greičiausiai buvo nuošalė, kurios teisėjai neužfiksavo.

7 min. ĮVARTIS! Nuostabu. Vilniaus „Žalgirio“ baudos aikštelėje kilo tikras gaisras. Kilus sumaiščiai po daugelio smūgių galiausiai Semiras Kerla nukreipė kamuolį į vartus. Tai buvo dešimtas gynėjo įvartis šiame sezone.

1 min. Dar neprasidėjus rungtynėms sirgaliai tribūnose paleido dūmų uždangą. „SŪDUVA! SŪDUVA!“ – skandavo „Arvi“ arena, kai Gediminas Mažeika paskelbė rungtynių pradžią.

Startinės sudėtys

„Sūduva“: Ivanas Kardumas, Radanfahas Abu Bakras, Semiras Kerla, Andro Švrljuga, Vaidas Slavickas, Algis Jankauskas, Povilas Leimonas, Jeremy Manzorro, Ovidijus Verbickas, Karolis Laukžemis, Josipas Tadičius.

„Žalgiris“: Armantas Vitkauskas, Diego Oyarzunas, Mamadou Mbodjis, Egidijus Vaitkūnas, Kaja Roguljis, Slavko Blagojevičius, Liviu Antalis, Vytautas Lukša, Mantas Kuklys, Darvydas Šernas, Elivelto.