Ispanijos „Primera“ lygos startas – jau šeštadienį: ar Madrido „Real“ parklupdys „Barcelona“?

Jau šį šeštadienį startuoja Ispanijos „Primera“ čempionatas. 2013-14 metų sezone ir vėl grumsis 20 stipriausių Ispanijos klubų.
Neymaras
Neymaras / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Praėjusį sezoną nesustabdoma ekipa pirmenybėse buvo „Barcelona“, kuri įveikė dvi Madrido ekipas kovoje dėl pirmosios vietos. Tito Vilanovos vadovaujami katalonai surinko 100 taškų, o tuo tarpu antroje vietoje liko Madrido „Real“ (85 taškai) ir galiausiai garbingą trečią vietą užėmė Madrido „Atletico“ (76 taškai).

Naujajame sezone išvysime tris naujas komandas – „Elche“, kuri laimėjo antrąją pagal pajėgumą Ispanijos lygą, 2012 metais apmaudžiai iškritusią „Villarreal“ bei „Almeria“.

Pretendentai, galintys iškovoti čempionų vardą

„Barcelona“ – pradėkime nuo čempionų, kurie titulą atėmė iš karališkojo klubo. Ši vasara Katalonijos ekipai nebuvo įtempta ir komandą papildė tik vienas, tačiau geriausias Pietų Amerikos futbolininkas Neymaras. Didžiausias pasikeitimas veikiausiai yra naujas treneris Gerardo Martinas, kuris pakeitė dėl atsinaujinusios onkologinės ligos iš futbolo pasitraukusį T.Vilanovą.

Galbūt „Barcelona“ bus tik į naudą, jog klubo nepapildė daug naujokų. Veidai – tie patys, žaidimas iš esmės nepasikeis, tad katalonai turės puikią galimybę apginti titulą ir antrą kartą iš eilės triumfuoti Ispanijoje.

Madrido „Real“ – klubas, kuris visada taikosi į pirmąją vietą, tačiau praėjusiame sezone Jose Mourinho auklėtiniams ilgą laiką reikėjo kovoti dėl antrosios pozicijos turnyre. „Baltieji“ šią vasarą apsipirkinėjo itin grėsmingai – iš „Malaga“ įsigijo perspektyvų atakuojantį saugą Isco, iš San Sebastiano „Real Sociedad“ – atraminį saugą Asierą Illarramendį, dešiniojo krašto gynėją Danielį Carvajalį ir Casemiro.

„Real“, kaip ir jų varžovai, taip pat pakeitė trenerį. Portugalo vietą užėmė buvęs PSG strategas Carlo Ancelotti, kuris ateinantį sezoną vadovaus jaunai ir perspektyviai komandai. Be jokios abejonės, „Barcelona“ ir „Real“ varžysis dėl aukščiausios vietos turnyre.

Dvi komandos, kurios kovos dėl bronzos

Madrido „Atletico“ – Diego Simeone auklėtiniai praėjusį sezoną liko trečioje vietoje ir iškovojo kelialapį į UEFA Čempionų lygą. Viena didžiausių netekčių – puolėjas Radamelis Falcao, tačiau sostinės ekipa įsigijo „Barcelona“ puolėją Davidą Villą.

„Los Colchoneros“ galėtume priskirti prie pretendentų, kovojančių dėl pirmosios vietos, tačiau tai padaryti būtų ganėtinai drąsu, nors praėjusiame sezone Karaliaus taurės finale buvo įveiktas pats Madrido „Real“ klubas. „Atletico“ turėtų be didesnių sunkumų iškovoti bronzą.

„Valencia“ – Valensijos miesto ekipa prarado vietą Čempionų lygoje, kuomet praėjusiame sezone nesugebėjo pasipriešinti San Sebastiano „Real Sociedad“ ekipai, kuri liko ketvirtoje vietoje. „Šikšnosparniai“ neabejotinai patyrė skaudžią netektį, kai Londono „Tottenham“ įsigijo puolėją ir buvusį kapitoną Roberto Soldado.

Klubas neišsiskyrė iš kitų ir taip pat pakeitė trenerį: juo tapo serbas Miroslavas Dukičius. „Valencia“ sugebėjo surasti pamainą R.Soldado ir iš Saragosos „Real“ įsigijo Portugalijos rinktinės narį Helderį Postigą. Nepaisant skaudžių netekčių, „Mestalla“ stadiono savininkai turėtų pralenkti kitas 16 komandų ir susigrąžinti kelialapį į Čempionų lygą.