Neprilygsta joks vyras – istorinis Martos įrašas pasaulio čempionate

Prancūzijoje tęsiasi pasaulio moterų futbolo čempionatas. Ketvirtadienį pergales šventė Australijos ir Kinijos rinktinės.
Marta
Marta / „Scanpix“/AP nuotr.

C grupė

Pirmąją pergalę pasaulio čempionate iškovojo Australijos rinktinė, kuri dramatiškai 3:2 palaužė Braziliją.

Australės atsiliko 0:2, bet sugebėjo išplėšti pergalę.

11 metrų baudinį realizavusi legendinė Brazilijos futbolininkė Marta įmušė jau 16-ą įvartį pasaulio čempionate. Ji aplenkė savo tautietį Ronaldo, kuris pasaulio čempionatuose yra įmušęs 15 įvarčių, ir susilygino su vokiečiu Miroslavu Klose.

33-ejų brazilė jau įvarčius mušė penkiuose pasaulio čempionatuose. Tuo negali pasigirti joks vyrų futbolininkas.

Pirmajame kėlinyje brazilių persvarą padvigubino Cristiane, bet jau per pridėtą kėlinio laiką rezultatą sušvelnino Caitlin Foord.

Antrajame kėlinyje rezultatą išlygino Chloe Logarzo, o 66 minutę į savus vartus įsimušė ir pergalę varžovėms padovanojo Monica.

Brazilijos rinktinė pasaulio čempionato grupių etapo mačą pralaimėjo pirmą kartą per 24 metus.

C grupė Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įvar. Taškai
1. Brazilija 2 1 0 1 5:3 3
2. Italija 1 1 0 0 2:1 3
3. Australija 2 1 0 1 4:4 3
4. Jamaika 1 0 0 1 0:3 0

B grupė

Pirmąją pergalę pasaulio čempionate šventė Kinijos rinktinė, kuri 1:0 nugalėjo Pietų Afrikos Respubliką.

Pergalingą įvartį 40 minutę įmušė Ying Li.

B grupės lyderė Vokietija yra iškovojusi dvi pergales ir jau praktiškai užsitikrino vietą kitame etape.