Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 15d. 16:03

Nerijus Kesminas: „Ar reikėtų keisti trenerį? Aišku, bet ir už 8 štukas šito darbo nedirbsiu“

Nerijus Kesminas: „Akcentus derėtų dėlioti kitaip – mes turime blogiausią visų laikų Lietuvos rinktinę. Tai patvirtina ir skaičiai, o jie neturi įpročio meluoti.“
V.Kuralavičiaus ir Scanpix nuotr. / Nerijus Kesminas: „Akcentus derėtų dėlioti kitaip – mes turime blogiausią visų laikų Lietuvos rinktinę. Tai patvirtina ir skaičiai, o jie neturi įpročio meluoti.“

Futbolo komentatorius Nerijus Kesminas rėžia – tokios prastos Lietuvos futbolo rinktinės dar niekada neturėjome. Jausmingu įrašu jis pasidalino seniai pažįstamu skausmu, kurį patiria futbolo sirgaliai stebėdami mūsų šalies futbolo komandą ir jausdami, kad šviesių perspektyvų nematyti.

Lietuvos futbolo rinktinė ketvirtadienį 0:6 buvo suvarpyta Cristiano Ronaldo vedamos Portugalijos rinktinės.

Šiuo skaudžiu pralaimėjimu Valdo Urbono treniruojama komanda baigė pasirodymą 2020 metų Europos čempionato atrankos grupėje, kurioje liko be pergalių, paskutinė, pralenkta net mažojo Liuksemburgo.

Futbolo komentatorius N.Kesminas savo feisbuko paskyroje pasidalino mintimis apie šalies futbolą, pradėdamas iš toli, bet paskui kirsdamas vis aštriau:

„Man nepatinka jūsų eilės“. „O kurias jūs skaitėte?“. „Jokių“. „Tai iš kur žinote?“. „Negi aš kitų neskaičiau? Gerai – patikėsiu žodžiu. Ar jūsų eilės geros?“. „Pasibjaurėtinos“. „Neberašykite“.

Maždaug taip psichiatrijos klinikoje kalbėjosi Meistras ir poetas Ivanas Benamis iš Michailo Bulgakovo romano „Meistras ir Margarita“. Nebežaiskite – vakar norėjosi pasakyti Lietuvos rinktinės futbolininkams. Bet emocijoms atslūgus... Netgi įdomu: o jeigu jie įrodys, jog gali būti dar blogiau?

Rinktinės saugas Arvydas Novikovas prieš rungtynes svarstė, kad portugalus slėgs didesnė įtampa, ir tai gali būti naudinga lietuviams. Įtampa žaidžiant su Lietuva juos gali slėgti tiek, kiek prekybos centro pardavėją – mėsos faršo svėrimo procedūra. Liūdna, bet taip yra.

Po futbolo skerdynių Fare, kuriose lietuviai buvo sumušti 6:0, komandą ne kartą gelbėjęs vartininkas Ernestas Šetkus Portugaliją pavadino stipriausia varžove, su kuria Lietuvos rinktinei yra tekę žaisti. Su šiuo teiginiu galima ginčytis, juolab kad portugalai net grupės turnyro nelaimės, nes nebepavys ukrainiečių. Akcentus derėtų dėlioti kitaip – mes turime blogiausią visų laikų Lietuvos rinktinę. Tai patvirtina ir skaičiai, o jie neturi įpročio meluoti.

B grupė

1 Ukraina 7 6 1 0 15:2 19
2 Portugalija 7 4 2 1 20:6 14
3 Serbija 7 4 1 2 15:15 13
4 Liuksemburgas 7 1 1 5 7:14 4
5 Lietuva 8 0 1 7 5:25 1

Šįkart net treneris Valdas Urbonas nebesvaičiojo apie progresą, gerėjantį tarpusavio supratimą ar – Dievas mato, jie net ir tai kalbėdami viešai yra bandę įžvelgti savo žaidime – braižą. Nėra progreso: įvarčių santykis – minus 20. Nėra braižo: atrankos cikle bent vienerias rungtynes pagrindinėje sudėtyje pradėjo 27 futbolininkai. Taip yra. Skaičius – žiaurus ir emocijų nepripažįstantis simbolis.

Atėjo laikas epiniam: „Kas kaltas ir ką daryti?“. Niekas nekaltas – pianistas sugrojo, kaip mokėjo. Už tai, kad Portugalijoje jis grotų geriau, serbai, sako, net premiją buvo pažadėję, bet šiuo atveju pinigais jie nerizikavo: tai, kas neįmanoma, yra tiesiog neįmanoma.

Ką daryti? Ką nors. Pradėti formuoti rinktinės stuburą, kurio V.Urbonas nesulipdė – 30 žaidėjų aikštėje per atrankos ciklą, baby. 32 metų klube beveik nežaidžiantis vidurio gynėjas pagrindinėje sudėtyje nieko nelemiančiose rungtynėse Portugalijoje.

Jei Mindaugas Palionis galėtų sulaikyti Cristiano Ronaldo ir rungtynės būtų pasibaigusios, tarkime, 0:1, V.Urbono sprendimą būtų galima suprasti. Bet jokie ženklai nerodė, kad taip gali nutikti. M.Palionis, į rinktinę grįžęs 35-erių Saulius Mikoliūnas – žaidėjai, kuriuos į komandą integravo V.Urbonas. Jei būtų bent minimalus rezultatas – viskas gerai. O dabar lieka konstatuoti, kad paskutinė vieta – irgi rezultatas. Arba pripažinti, kad situacija Lietuvos rinktinėje – kaip badaujančioje valstybėje, kurios vadovai nusprendžia paskutinius ižde likusius tugrikus investuoti ne į žemdirbystę, o į archeologinius kasinėjimus.

Galite nesutikti su nuomone, bet 2019-ieji – prapis... Hm, nuėjo veltui. Ar reikėtų keisti trenerį? Aišku, bet aš dabar ir už 8 štukas šito darbo nedirbsiu.

„Scanpix“ nuotr./Valdas Urbonas
„Scanpix“ nuotr./Valdas Urbonas

Lietuvos futbolas – kaip tūlas Audrius Gadeikis. Išgarsėjo jis tuo, kad atsiklaupė prieš C.Ronaldo. O ką? Tikras Lietuvos futbolo simbolis, kuris, panorėjęs, tikėtina, ir infliūenceriu galėtų tapti. „Litewski cham, klękni przed polskim panem“. Tokį plakatą Poznanės stadione kažkada iškėlė Lenkijos tribūnų pusgalviai. Ponai lenkai, jūsų noras – įvykdytas. Lietuvos futbolas klūpo. Ne tik prieš jus – prieš bet ką. Net prieš Liuksemburgą.

Ačiū visiems, negailėjusiems jėgų šiame atrankos cikle, bet... Patys suprantate.“

Komentarai: 19

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką