2015 07 23 /22:29

Nuobodžiose rungtynėse – „Trakų“ ir „Apollon“ nulinės lygiosios

Pirmose UEFA Europos lygos atrankos varžybų rungtynėse Kipre „Trakų“ futbolininkai nepasipriešino Limasolio „Apollon“ ekipai 0:4, tačiau ketvirtadienio vakarą Vilniuje svečiai nebuvo tokie galingi. Sutvarkyti formalumus į Lietuvą atvykę „Apollon“ žaidėjai neatrodė itin motyvuoti, o „Trakų“ žaidėjai irgi nežaidė taip, kad akivaizdžiai nusipelnytų pergalės. Nulinės lygiosios – dėsningas rezultatas.
„Trakų“ ir „Apollon“ rungtynės
„Trakų“ ir „Apollon“ rungtynės / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pasibaigus rungtynėms net sunku atsiminti abiejų komandų pavojingas progas, nes jų buvo vos kelios. Energingai rungtynes pradėję šeimininkai trumpam buvo užspaudę „Apollon“ jų pačių aikštės pusėje, tačiau rimtų progų nebuvo, o šeimininkų užsidegimas gana greitai priblėso.

„Trakų“ ekipai dažnai pritrūkdavo, atrodo, paskutinio prisilietimo, šiek tie sėkmės, tačiau, kaip po mačo sakė treneris Valdas Urbonas, varžovas tiesiog buvo geresnis. „Apollon“ ekipa šeimininkams neleido žaisti savo futbolo, bet ir patys nepersistengė, saugojosi traumų, nes nuo pat pradžių žaidė geriausia sudėtimi.

Abi komandos atliko po 12 smūgių link vartų, „Trakai“ į vartų plotą pataikė 3, o svečiai – vieną kartą. Tris geltonas korteles gavę šeimininkai žaidė kur kas keičiau, padarė 15 pražangų, o svečiai – 10.

Vilniuje svečių iš Kipro kur kas mažesnis būrys nei buvo antradienį, kai „Žalgiris“ žaidė su švedų „Malmo“. Nedidelė grupelė Kirpos sirgalių teigė, kad daugiau jų čia nėra dėl pirmojo mačo rezultato.

Europos lygos atrankos varžybas „Trakai“ pradėjo su Farerų Salų „Torshawn“ eki, kurią bendru rezultatu sutriuškino 7:1. „Apollon“ žaidė su „Saxan“ ekipa iš Moldovos ir ją įveikė 4:0. Peržengę „Trakų“ barjerą ir į kitą etapą išėję kipriečiai dabar susitiks su „Gabala“ vienuolike iš Azerbaidžano.

Antrasis kėlinys:

90+3 min. Paskutinėmis minutėmis „Trakai“ surengė porą atakų, tačiau rimtesnių progų nesukūrė. Kipro ekipa tvarkingai apsigynė.

84 min. „Trakų“ futbolininkai bandė žaisti aktyviau, tačiau jų atakos buvo gana bevaisės. Svečiai per daug pastangų įvarčių paieškoms nedėjo, žaidė net per daug atsargiai.

75 min. R.Solominas gavo traumą ir buvo pakeistas E.Gaurilovu. Futbolas vis labiau nuobodėjo – svečiams stengtis nebuvo ko, trakiškiai atrodė išsikvėpę.

68 min. Pavojinga svečių ataka. Perdavimą iš dešinės „uždaryti“ bandė L.Stojanovičius, tačiau iš poros metrų mušė pro šalį.

55 min. R.Solominas pavojingai krūtine priėmė kamuolį baudos aikštelėje, numetė jį po D.Aršakiano kojomis, tačiau rusi smūgis buvo blokuotas.

50 min. „Trakų“ kampinio metu kilo sumaištis baudos aikštelėje, tačiau užfiksuota pražanga prieš vartininką.

49 min. Antra geltona kortelė šeimininkams. Panašiai kaip pirmojo kėlinio pradžioje R.Solominas, šįkart žaidėją tiesiomis kojomis „nukirto“ J.Mamajevas.

Pirmasis kėlinys:

45 min. Kovingas pirmasis kėlinys baigėsi be pridėto laiko ir įvarčių – 0:0. Jei „Trakai“ būtų taip žaidę išvykoje, rezultatas 0:4 būtų sunkiai tikėtinas, nes „Apollon“ ekipa kol kas neparodė nieko įtikinančio.

44 min. Labai pavojingas A.Byčanoko smūgis į vartus. Tai tikrai galėjo būti įvartis, tačiau Bruno Vale atmušė kamuolį iš tolimojo virpsto.

42 min. Dar viena nebloga trakiškių ataka baigėsi perdavimu iš kairės, tačiau vartininkas laiko išėjo iš vartų ir sugavo kamuolį.

35 min. „Trakų“ gynėjai sustabdė labai pavojingą svečių perdavimą pažeme iš krašto ir iškart patys surengė pavojingą kontrataką. D.Aršakianas aikštės viduryje techniškai išmaudė gynybą, vėliau atsidūrė atakos smaigalyje, tačiau paskutinę akimirką gynėjas „nuėmė“ kamuolį jam nuo kojos.

33 min. Pavojinga „Trakų“ ataka. D.Šėgžda prasiveržė dešiniuoju flangu ir skersavo kamuolį į baudos aikštelę. J.Mamajevas pašoko šiek tiek per anksti ir nesugebėjo atlikti smūgio galva.

30 min. Pirmasis „Trakų“ smūgis į vartų plotą. Standartinės situacijos metu A.Byčanokas nusprendė mušti į vartus, tačiau pataikė tiesiai per vidurį – lengvas kąsnelis vartininkui.

28 min. Realiausia rungtynių proga G.Kolokoudias turėjo puikią progą nuo baudos aikštelės linijos, tačiau smūgis kaire koja link tolimojo virpsto skrido vos pro šalį.

22 min. „Apollon“ ekipa vis dažniau žaidė šeimininkų aikštės pusėje ir arti baudos aikštelės. Nors pavojingų progų nebuvo, tačiau toks futbolas puikiai tinka svečiams – jiems įvarčiai nebūtini.

17 min. M.Stylianou turėjo puikią progą įmušti įvartį, tačiau nepataikė į vartus.

12 min. Po svečių išpuolio kamuolį perėmę „Trakai“ surengė greitą ataką ir J.Mamajevas išprovokavo pražangą kairiajame flange. Standartinės situacijos metu kamuolio tinkamai „pakelti“ virš baudos aikštelės nepavyko.

9 min. Tolimą smūgį atliko E.Zasavitskis, jis galėjo būti pavojingas, nes futbolininkas turėjo daug erdvės, tačiau į vartų plotą nepataikė.

5 min. „Trakai“ rungtynes pradėjo neblogai, jiems pavyko prispausti svečius prie vartų, tačiau normalaus smūgio į vartus neatliko. Pasikarščiavęs R.Solominas jau spėjo užsidirbti geltoną kortelę.

Komandų startinės sudėtys:

„Trakai“:   M.Rapalis; D.Česnauskis, L.Klimavičius, J.Januševskis, V.Šilėnas, D.Šėgžda, E.Zasavitskis, A.Byčanokas, J.Mamajevas, R.Solominas, D.Aršakianas.

„Apollon“:  Bruno Vale, Elizio, M.Gullonas, Jaime, Freire, M.Stylianou, E.Sachetti, Joao Pedro, Farley, L.Stojanovičius, G.Kolokoudias.