„Euro 2020“ atranka: Vokietija išplėšė dramatišką pergalę prieš kovingus olandus

Vokietijos rinktinės treneris Joachimas Lowas gali ramiau atsipūsti – jo kėdė pastaraisiais metais svyravo, bet sekmadienį vėlai vakare pasiekta pergalė Nyderlanduose turėtų sutvirtinti ilgamečio trenerio pozicijas.
Europos čempionato atrankos rungtynės: Nyderlandai – Vokietija.
Europos čempionato atrankos rungtynės: Nyderlandai – Vokietija. / „Scanpix“ nuotr.

C grupė

Vokietija išplėšė pergalę išvykoje prieš Nyderlandus 3:2, kai Nico Schulzas įmušė įvartį 90-ąją minutę.

„Hoffenheim“ klubo futbolininkas vidine pėdos dalimi tiksliai nukreipė kamuolį į vartus, pabaigęs gražią Ilkay Gundogano ir Marco Reuso perdavimais paremtą ataką.

Vokietija pirmavo šiame mače 2:0 po Leroy Sane (15) ir Serge Gnabry (34 min.) įvarčių.

Tačiau antrajame kėlinyje dominavo Nyderlandai. Sutriuškinę pirmajame grupės mače Baltarusiją jie buvo arti pergalės žaidimu ir sekmadienį, kai Mathijso de Ligto įvarčiu galva (48 min.) ir Memphio Depay (63) vikriu smūgiu sumaištyje baudos aikštelėje išlygino rezultatą ir toliau spaudė Vokietiją.

Tačiau ši išsilaisvino įvarčiu.

C grupės lyderiu tapo Šiaurės Airija, sekmadienį namie 2:1 įveikusi Baltarusiją.

Johny Evansas (30) min. išvedė šeimininkus į priekį, po trijų minučių Igoris Stasevičius išlygino rezultatą, tad viską lėmė Josh Magenniso įvartis 87 minutę.

I grupė

Rusijos futbolo rinktinė atsitiesė po pralaimėjimo Belgijai. Europos čempionato atrankos varžybų I grupėje rusai iškovojo pirmuosius taškus, sekmadienį išvykoje 4:0 sutriuškinę Kazachstaną.

Denisas Čeryševas įmušė dukart (19 ir 45 min.), Artiomas Dziuba (52) pridėjo dar trečią įvartį, o ketvirtąjį (63 min.) į savo vartus įsimušė patys šeimininkai.

„Scanpix“/AP nuotr./Denisas Čeryševas ir Artiomas Dziuba (dešinėje) įvarčiais garantavo Rusijos pergalę Kazachstane.

Kazachstano sostinėje, kuri šią savaitę oficialiai iš Astanos virto Nursultanu tris dešimtmečius šalį valdžiusio Nursultano Nazarbajevo garbei, šeimininkai neatrodė solidžiai, nors pirmajame I grupės mače jie pranoko Škotiją.

Stanislavo Čerčesovo treniruojami rusai buvo atvykę po pralaimėjimo Briuselyje 1:3 belgams, bet šįkart prieš 117 vietą FIFA reitinge užimantį Kazachstaną atrodė daug geriau ir iškovojo pirmuosius taškus.

„Svarbiausiu momentu buvo Kazachstano pergalė prieš Škotiją 3:0, – gerą rusų nusiteikimą rungtynėms paaiškino S.Čerčesovas, kurio štabe vartininkų treneriu dirba Gintaras Staučė. – Tai mums labiausiai padėjo.“

Kitose I grupės rungtynėse Škotija išvykoje 2:0 nugalėjo San Mariną.

Pirmąją škotų pergalę turnyre lėmė Kenny McLeano (4 min.) ir Johnny Russello (74 min.) įvarčiai.

Grupės lyderė yra Belgija, išvykoje 2:0 įveikusi Kiprą.

Pernai pasaulio čempionato pusfinalį pasiekę belgai greitai sutvarkė reikalus sekmadienį – Edenas Hazardas pasižymėjo 10 minutę, Michy Batshuayi – 18-ąją.

E grupė

Danielio Jameso įvartis 5-ąją minutę nulėmė Velso rinktinės pergalę E grupės starte.

Velsas su Garrethu Bale'u priešakyje namie 1:0 įveikė Slovakiją.

Kitame mače Vengrija 2:1 įveikė 2018 metų pasaulio vicečempionę Kroatiją.

Nors po Ante Rabičiaus įvarčio 13 minutę kroatai pirmavo, Vengrija atsakė dviem taikliais smūgiais – pasižymėjo Adamas Szalai (34 min.) ir Mate Patkai (76 min.).

Šioje grupėje be taškų lieka savaitgalį nerungtyniavęs Azerbaidžanas – šios šalies komanda pirmadienį kontrolinėse rungtynėse priims Lietuvos rinktinę.