O.Verbickas krimtosi dėl neišnaudoto šanso, vartininkas pripažino klaidą

Lietuvos futbolininkai penktadienio vakarą nurijo dar vieną karčią piliulę. Nors taktinis planas veikė kiek geriau nei prieš mėnesį Vilniuje, meistriškumo skirtumas tarp mūsų rinktinės žaidėjų ir Ukrainos žvaigždžių buvo akivaizdus. Charkive vykusį mačą šeimininkai užtikrintai laimėjo 2:0, o Ruslanas Malinovskis atliko dublį. Andrijaus Ševčenkos komanda tęsia kovą dėl „Euro 2020“ kelialapio, lietuviai – sprendžia savo problemas.
Ovidijus Verbickas
Ovidijus Verbickas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

V.Urbonas startiniame vienuolike paliko vos šešis pirmosios dvikovos su ukrainiečiais dalyvius bei keturis A lygoje rungtyniaujančius žaidėjus.

Gynybinis planas veikė neblogai pusvalandį, tačiau kortų namelis sugriuvo nespėjus užsiimti pozicijų, kai ukrainiečiai žaibiškai grąžino kamuolį į žaidimą iš už šoninės linijos.

Traumuotus Ernestą Šetkų ir Emilijų Zubą vartuose pakeitęs Vytautas Černiauskas pripažino, kad komandų svorio kategorijos – skirtingos.

„Rungtynės buvo sunkios, nes labai daug teko gintis. Ukraina – stipri komanda. Visgi ir mums šiek tiek nepasisekė, koją pakišo klaidos po standartinių padėčių. Gynybinis planas šį kartą veikė geriau. Klaidų, kurios buvo pirmajame mače, išvengėme. Visgi buvo kitų problemų“, – kalbėjo Sofijos CSKA vartų sargas.

V.Černiauskas prasitarė, jog prieš rungtynes komandos rūbinėje buvo kalbėta, kad varžovams metant kamuolį iš užribio, vyrams reikia būti ypač budriems, nes tokie du įvarčiai jau krito į mūsų vartus mače su Portugalija.

„Visgi nepasimokėme ir praleidome įvartį. Antrasis įvartis? Šiek tiek esu kaltas ir aš“, – pripažino panevėžietis.

Realiausią progą pasižymėti lietuviai turėjo 83-ąją minutę, kai ukrainiečių pozicine klaida galėjo pasinaudoti Ovidijus Verbickas.

Marijampolės „Sūduvos“ saugas atsidūrė grėsmingu atstumu nuo vartų, tačiau jo stiprų smūgį Ukrainos rinktinės veteranas Andrijus Piatovas sugebėjo atremti.

„Pirmajame kėlinyje griežtai laikėmės trenerio parengto plano ir ukrainiečiai šansų beveik neturėjo. Visgi koncentracijos tame epizode pritrūko. Antrajame kėlinyje stengėmės žaisti „aukščiau“ bei paspausti varžovus. Ir jie suklydo – turėjau puikią progą, galbūt galėjau pramušti geriau. Stengiausi smūgiuoti į tolimą kampą. Būčiau pataikęs, būtų įvartis“, – pasakojo O.Verbickas.