Pasaulio čempionato atranka: Mario Mandžukičiaus šou ir Islandijos stebuklas

Atrankos varžybų į 2018 metų pasaulio futbolo čempionatą Europos zonoje ketvirtadienį sužaistos devynerios rungtynės D, I ir G grupėse.
Islandai triumfavo per pridėtą laiką
Islandai triumfavo per pridėtą laiką / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Visų akys buvo nukreiptos į Turiną, kur šimtąsias rungtynes Italijos rinktinėje žaidė Daniele De Rossi, o varžovė buvo ne bet kas – Ispanija. Tai buvo „Euro 2016“ aštuntfinalio pakartojimas, tačiau rezultatas buvo kitas – 1:1 (0:0).

Pagal kamuolio kontrolę ispanai po pirmo kėlinio pirmavo 71-29, turėjo iniciatyvą ir neleido italams atlikti nė vieno smūgio į vartus, tačiau įvarčio nebuvo. Dvi neblogas progas po standartinių situacijų turėjo gynėjas Gerardas Pique.​

Įvartį ispanai įmušė po labai apmaudžios legendinio Gianluigi Buffono klaidos 55-ąją minutę. Kamuolys buvo pasiųstas pažeme į priekį Vitolo, kuris aplenkė italų gynėjus, tačiau Gigi prie kamuolio buvo pirmasis. Vis dėlto vartininkas tiesiog nepataikė į kamuolį ir Vitolo įmušė į tuščius vartus.

Gigi Buffono klaida ir Vitolo įvartis

65-ąją min. Turino stadionas piktinosi teisėjo Felixo Brycho sprendimu neparodyti raudonos kortelės Diego Costai. Vieną kortelę jau turėjęs puolėjas po teisėjo švilpuko atliko smūgį į vartus, tačiau arbitras buvo gailestingas. Iškart po šio epizodo ispanų treneris Julenas Lopetegui pasodino D.Costą ant suolo.

80-ąją min. baudos aikštelėje buvo pargriautas Ederis ir teisėjas, pasitaręs su padėjėju už galinės linijos, skyrė 11 metrų baudinį. Jį realizavo 100-ąsias rungtynes žaidęs D.De Rossi.

Netrukus italai įmušė dar kartą, tačiau buvo užfiksuota nuošalė. Ispanijos rinktinė iki mačo pabaigos rimtų progų nesukūrė.

Stebuklą namuose sukūrė Islandijos rinktinė, įmušusi du įvarčius jau per teisėjo pridėtą laiką ir 3:2 palaužusi Suomiją.

Suomiai pirmavo 2:1 po pirmojo kėlinio ir laikė pergalę savo rankose, tačiau viskas apsivertė aukštyn kojomis pačioje mačo pabaigoje.

Alfredas Finnbogasonas prasidėjus paskutinei mačo minutei galva įmušė įvartį iš kelių metrų taip išlygindamas rezultatą.

Alfredo Finnbogasono įvartis

Teisėjas pridėjo nemažai laiko ir islandai toliau spaudė varžovus bei galiausiai pasiekė savo. Šeštąją pridėto laiko minutę Ragnaras Sigurdssonas kone įgrūdo pergalingą įvartį.

Pergalingas Islandijos įvartis

Tiesa, žiūrint pakartojimą iš kitos kameros, atrodo, kad islandas įvartį įnešė ranka – tą teisėjui įrodinėjo ir suomiai.