Pasaulio čempionato atranka: Portugalija su Cristiano Ronaldo vos išplėšė lygiąsias su Izraeliu

Penktadienį yra žaidžiamos 2014 metų pasaulio futbolo čempionato atrankos rungtynės. Viename iš pirmųjų dienos mačų Izraelyje Portugalija su vienu iš geriausių pasaulio puolėju Cristiano Ronaldo tik paskutinėmis akimirkomis išplėšė lygiąsias 3:3 su šeimininkų rinktine.
Portugalijos futbolininkas Cristiano Ronaldo džiaugiasi įvarčiu rungtynės su Olandija
Portugalijos futbolininkas Cristiano Ronaldo / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Portugalai anksti išsiveržė į priekį, jau antrąją rungtynių minutę Bruno Alvesas įmušė galva į Izraelio vartus. Tačiau jau 24-ąją minutę Tomeras Hemedas išlygino rezultatą – 1:1.

40-ąją minutę Izraelį į priekį išvedė Edeno Ben Basato įvartis – 2:1. Antrajame kėlinyje Izraelis padido pranašumą – pasižymėjo Rami Gershonas. Po dviejų minučių po Cristiano Ronaldo perdavimo rezultatą sušvelnino Hélderis Postiga – 3:2. Ir tik paskutinę pridėto laiko minutę lygiąsias Portugalijai išplėšė Fabio Coentrao.

Po šių rungtynių Izraelio ekipa su 8 taškais užkopė į antrąją F grupės vietą ir atsilieka tik nuo grupės viršūnėje esančios Rusijos. Portugalija taip pat turi 8 taškus, tačiau dėl prastesnio įvarčių santykio lieka trečioje vietoje.

Kitose anksčiau pasibaigusiose pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Naujoji Zelandija 2:1 įveikė Naująją Kaledoniją ir tapo keturių komandų Okeanijos atrankos zonos nugalėtoja.

Įvarčius nugalėtojams pelnė Chrisas Killenas (10 min.) ir Tommy'is Smithas (90+4 min.), vienintelį svečiams – Cesaras Lolohea (56 min.).

Dėl vietos finaliniame pasaulio futbolo čempionato etape Okeanijos atrankos turnyro nugalėtojai N. Zelandijos ekipai teks žaisti dvejas atkrintamąsias rungtynes su ketvirtąja Centrinės ir Šiaurės Amerikos bei Karibų šalių (CONCACAF) konfederacijos kvalifikacinio turnyro vienuolike.