Petro Porošenkos akivaizdoje ukrainiečiai iš Europos lygos išspyrė paskutinį anglų klubą

Ketvirtadienį vyko atsakomosios UEFA Europos lygos aštuntfinalio dvikovos. Ir šiame turnyre nebeliko Anglijos atstovų.
Petro Porošenko
Petro Porošenko / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmasis į kitą etapą žengęs klubas buvo „Napoli“. Rafa Benitezo auklėtiniai svečiuose su Maskvos „Dinamo“ sužaidė be įvarčių, tačiau namie buvo pasiekę pergalę rezultatu 3:1.

Tuo tarpu Florencijos „Fiorentina“ Italijos derbyje vos per vieną kėlinį sutriuškino šalies vicečempioną „Roma“. Gonzalo Rodriguezo, Marcoso Alonso bei Jose Maria Basanta dėka rungtynės baigėsi rezultatu 3:0. Pirmajame mače ekipoms sužaidus lygiosiomis 1:1, į kitą etapą žengė Vincenzo Montella kariauna.

Staigmeną pateikė Kijevo „Dinamo“ komanda, namie net 5:2 sumindžiusi Liverpulio „Everton“ ir taip galutinai užbaigusi Anglijos klubų krachą tarptautiniuose turnyruose. Tiek Čempionų, tiek Europos lygos ketvirtfinaliuose „ūkanotojo albiono“ ekipų neišvysime. Svečiai pirmajame kėlinyje dar buvo atkūrę pusiausvyrą, o rezultatas 1:1 buvo jiems naudingas, tačiau ukrainiečiai įmušė du įvarčius dar iki pertraukos. Antrajame kėlinyje pergalę įtvirtino Olegas Gusevas bei Antunesas, o tikslus Philo Jagielkos smūgis nuo pažeminimo „irisų“ neišgelbėjo.

Amsterdamo „Ajax“ bei Dnepropetrovsko „Dnipro“ teko žaisti pratęsimą. Namie rungtyniavę olandai po 90 minučių kovos buvo priekyje 1:0, tačiau tokiu pat rezultatu jiems teko pripažinti varžovų pranašumą Ukrainoje. Per papildomą pusvalandį sėkmė labiau šypsojosi svečiams – rezultatą išlyginti sugebėjo Yevhenas Konoplyanka. Šis „Dnipro“ lyderio smūgis nulėmė galutinę pergalę. Tiesa, „Ajax“ gretose 117-ąją minutę dar pasižymėjo Mike'as van der Hornas, bet į kitą etapą žengė daugiau įvarčių svečiuose įmušusi Ukrainos komanda.

Kelialapį į ketvirtfinalį po atkaklios užsitikrino Briugės „Club“, svečiuose palaužęs Stambulo „Bešiktaš“. Turkai po Ramono Mottos įvarčio pirmavo ir minimali persvara juos tenkino, nes mačą Belgijoje buvo pralaimėję 1:2. Tokiu atveju „Bešiktaš“ būtų žengęs toliau, nes pelnė daugiau įvarčių svečiuose. Vis dėlto, Briugės ekipa sugebėjo atsitiesti bei turkus įveikti antrąkart. Šį vakarą „Bešiktaš“ vartininkui kamuolį iš savojo tinklo teko traukti tris kartus.

Dvikova Milane tarp vietos „Inter“ bei „Wolfsburg“ baigėsi dar viena vokiečių pergale. Pirmajame kėlinyje į priekį išsiveržusius svečius Roberto Mancini auklėtiniams buvo pavykę pavyti, tačiau pačioje mačo pabaigoje jų kelialapį į kitą etapą įtvirtino po keitimo pasirodęs Nicklasas Bendtneris. „Wolfsburg“ triumfavo bendru rezultatu 5:2 ir išlieka vienu pagrindinių Europos lygos favoritų.

Ispanijos derbyje pergalę šventė taip pat persvarą jau prieš atsakomąją dvikovą turėjusi komanda. „Sevilla“ ir „Villarreal“ kovojo apylygiai, bet švieslentėje degant vienetams iš aikštės pašalintas Ericas Bertrandas Bailly „geltoniesiems“ kainavo įvartį. Pergalę praėjusio sezono turnyro nugalėtojams atnešė Denisas Suarezas, o bendras abejų rungtynių rezultatas tapo 5:2.

Iš Europos lygos teko pasitraukti dar vienam italų klubui. „Torino“ futbolininkai savoje aikštėje Sankt-Peterburgo „Zenit“ vienuolikę palaužė 1:0, tačiau patirtas pralaimėjimas dviejų įvarčių skirtumu svečiuose užkirto kelią į kitą etapą. Daugelis sirgalių stebėjosi, kad aštuntfinalyje žaidė net penkios „Serie A“ ekipos. Šį vakarą paaiškėjo, kad tarp aštuonių stipriausių pateko vos dvi.

Rezultatai:

Maskvos „Dinamo“ – „Napoli“ 0:0 (1:3)

„Roma“ – „Fiorentina“ 0:3 (1:4)

[0-1] 9' Gonzalo Rodriguezas (iš 11 metrų baudinio)
[0-2] 18' Marcosas Alonso
[0-3] 22' Jose Maria Basanta
88' Ademas Ljajičius („Roma“) pašalintas iš aikštės

[1-3] 90' Boli-Bolingoli Mbombo
90' Olcay Sahanas („Bešiktaš“) pašalintas iš aikštės

[1-1] 73' Giovani Dos Santosas
77' Ericas Bertrandas Bailly („Villarreal“) pašalintas iš aikštės
[2-1] 83' Denis Suarezas

„Torino“ – „Zenit“ 1:0 (1:2)

[1-0] 90' Kamilas Glikas

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?