Pirmasis A lygos netikėtumas: „Banga“ nubaudė progas iššvaisčiusią „Sūduvą“

Gargždų „Banga“ atlaikė Marijampolės „Sūduvos“ šturmą pirmosiose „SMScredit.lt A lygos“ rungtynėse ir 2014 m. čempionatą pradėjo pergale minimaliu rezultatu 1:0 (0:0). Į medalius nusitaikęs Suvalkijos klubas kaltinti gali tik save. Puikių progų neišnaudojo Tomas Radzinevičius, Audrius Brokas ir Karolis Chvedukas. „Bangos“ pergalė nulėmė taiklus A.Staponkos smūgis.
Futbolas
Futbolas / „Scanpix“ nuotr.

Dvikovą aktyviau pradėjo svečiai ir jau 5-ąją minutę privalėjo išsiveržti į priekį, bet, baudos aikštelėje gražiai suklaidinęs gynėją, Aurelijus Staponka kaire koja smūgiavo tiesiai į vartininką. „Sūduva“ atsakė labai pavojingą ataką, kuri taip pat galėjo baigtis įvarčiu. Valentinas Baranovskis aukštu perdavimu iš dešinės surado Tomą Radzinevičių, kurio stiprus smūgis galva sudrebino skersinį.

Legionierius iš Italijos Giorgio Russo neišnaudojo dar vienos „Sūduvos“ progos 14-ąją minutę, kai, neleisdamas kamuoliui nusileisti ant žemės, techniškai pabandė jį nukreipti į vartus po Mariaus Činiko perdavimo, bet smūgiavo netaikliai. Aktyviai žaidusiam italui rungtynės baigėsi po 10 minučių. Dėl traumos jis buvo priverstas palikti aikštę.

Abi komandos kovojo negailėdamos viena kitos. Teisėjas ramino pernelyg kietai žaidusius A.Staponką, Mantą Gudauską ir Audrių Broką.

37-ąją minutę vaikiškai savo aikštės pusėje suklydo Gytis Urba. Jo laimei, kamuolį perėmusio Sergėjaus Ševčiuko perdavimą į baudos aikštelę nutraukė vartininkas Džiugas Bartkus.

T.Radzinevičius 41-ąją minutę neišnaudojo antrosios savo progos, iš kelių metrų nesugebėjęs galva pataikyti į vartus, po idealaus M.Činiko perdavimo. Po keturių minučių kamuolį vaikiškai prarado ir „Sūduvos“ puolėją baudos aikštelės prieigose nugriovė Aleksandras Ruskichas. Marko Andjelkovičius atliko puikų baudos smūgį, tačiau dar puikiau sužaidė Soslanbekas Aršijevas, gražiu šuoliu nukreipęs kamuolį į kampinį.

Pirmojo kėlinio viduryje „Bangos“ vartininkas patyrė trauma ir nebegalėjo tęsti rungtynių po pertraukos. Jį pakeitęs Šarūnas Jurevičius nesusikalbėjo su Milošu Kovaševičiumi ir vos nepadovanojo varžovams įvarčio 57-ąją minutę, kai nevykusiai smūgiuodamas atidavė kamuolį gargždiškiui. Šiam tolimas smūgis į tuščius vartus nepasisekė.

Antrąjį kėlinį užtikrinčiau pradėję svečiai 68-ąją minutę nutildė visus stadione susirinkusius „Sūduvos“ gerbėjus. Po A.Ruskicho perdavimo iš kairės A.Staponka gražiai galva nukreipė kamuolį į tolimą vartų kampą, išvesdamas „Bangą“ į priekį.

Po šešių minučių svečius išgelbėjo Š.Jurevičius. A.Brokas juvelyriniu perdavimu išvedė vieną prieš vartus Karolį Chveduką, bet Gargždų komandos vartininkas drąsiai pasitiko varžovą ir sugebėjo atremti jo bandymą perkelti kamuolį.

Užgulę varžovų vartus „Sūduvos“  futbolininkai vieną po kito kėlė kampinius, tačiau pavojingų momentų sukurti nesugebėjo. Po vieno jų, 83-ąją minutę, M.Činikas ir visi stadione susirinkę aikštės šeimininkų gerbėjai ėmė reikalauti 11 metrų baudinio už žaidimą ranka, tačiau rungtynių arbitro švilpukas tylėjo. Dar kartą baudinio Marijampolės komanda tikėjosi jau per pridėtą rungtynių laiką, rizikingai baudos aikštelėje kamuolį perėmus Artūrui Juchno, tačiau pražangos teisėjas neįžvelgė.

Paskutinę progą išlyginti rezultatą turėjo K.Chvedukas. Po kampinio visiškai laisvam likusiam saugui atšoko kamuolys, tačiau, dideliam sirgalių nusivylimui, stipriai smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų.