Įvartį „į rūbinę“ įmušę Lietuvos futbolininkai iškovojo ilgai lauktą pergalę

Nors ketvirtadienį skaudžiu pralaimėjimu Europos čempionei Portugalijai mūsų futbolininkai baigė dar vieną nuviliančią atranką į tarptautinį turnyrą, rinktinių langą lietuviams pavyko užbaigti pergalingai. LFF stadione Lietuvos rinktinė 1:0 (1:0) palaužė dar neregėtus svečius iš Naujosios Zelandijos.
Lietuva - Naujoji Zelandija
Lietuva - Naujoji Zelandija / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Tai buvo pirmoji mūsų šalies futbolininkų akistata su Okeanijos futbolo atstovais ir vos antrosios tarpžemyninės rungtynės savo aikštėje po Nepriklausomybės atkūrimo.

Rungtynių pradžioje lietuviai pretendavo į greičiausią įvartį rinktinės istorijoje. Tik svečiams įžaidus kamuolį nuo vidurio Paulius Golubickas perėmė kamuolį ir pasiuntė jį Arvydui Novikovui, kurio smūgis skriejo visai šalia vartų.

Lietuvos futbolininkai apsukų puolime nemažino ir pirmąsias 20 minučių agresyviai atakavo bei daugiausiai P.Golubicko ir A.Novikovo pastangomis grasino varžovų vartams.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Lietuva - Naujoji Zelandija

Tiesa, tiek Ernesto Šetkaus, tiek rinktinės gynėjų žaidime kartas nuo karto atsirasdavo žaidybinio broko, tačiau svečiai mūsiškių klaidų išnaudoti nesugebėjo.

Lietuviai nusipelnė įvarčio, tačiau jis krito kiek neįprastoje situacijoje neįprastu laiku. Paskutinę pirmojo kėlinio minutę A.Novikovas iš už baudos aikštelės prieigų kairiąja koja sugebėjo nuginkluoti varžovų vartininką ir išvesti rinktinę į priekį.

Antrajame kėlinyje Lietuvos futbolininkai siekė padvigubinti savo pranašumą, tačiau susikurtų progų neišnaudojo Justas Lasickas ir Fiodoras Černychas. Nepaisant neišnaudotų progų LFF stadiono šeimininkai tvirtai stovėjo gynyboje ir iškovojo simbolinę pergalę rezultatu 1:0.

Lietuvos rinktinė pasiekė pirmąją pergalę nuo 2018 metų kovo, kuomet kontroliniame susitikime įveikė Armėniją. Priminsime, kad oficialiose rungtynėse lietuviai paskutinį sykį triumfavo 2016 metų spalį, kai atrankoje į pasaulio futbolo čempionatą nugalėjo Maltą.

Rungtynių eiga

90+1 min. P.Golubicką keičia Benas Šatkus.

86 min. F.Černychas aikštėje vietą užleidžia Deividui Matulevičiui.

85 min. A.Novikovas atsidūrė per plauką nuo dublio. F.Černychas jam įteikė tikrą saldainiuką, tačiau pažeme skriejusį kamuolį atrėmė Michaelas Woudas.

83 min. Saulių Mikoliūną keičia Donatas Kazlauskas.

75 min. Į aikštę žengia Giedrius Matulevičius. Vietą aikštėje jam užleidžia Domantas Šimkus.

70 min. Lietuviai nori užtvirtinti savo pranašumą, tačiau įmušti nepavyksta F.Černychui.

67 min. Koks Justo Lasicko solo reidas! Saugas vienas pats nuo aikštės vidurio už savęs paliko keletą varžovų ir prasibrovęs į baudos aikštelę smūgiavo į vartus. Kamuolį atrėmė Naujosios Zelandijos vartų sargas.

62 min. Atsipalaiduoti negalima jokiu būdu. Jau nebe pirmą kartą lietuvių vartams grasinantis M.Rojas pavojingai arti vartų siekė kamuolio galva, tačiau žaidimo įrankį išmušė vienas iš Lietuvos gynėjų.

Po pertraukos Lietuvos gretose vienas keitimas – Linas Klimavičius keičia Markusą Palionį.

Po pirmojo kėlinio: Lietuva – Naujoji Zelandija 1:0

45 min. ĮVARTIS! Arvydas Novikovas iš už baudos aikštelės prieigų kaire koja siunčia kamuolį į artimąjį vartų kampą. Tai varžovų vartininko klaida, tačiau mums toks įvartis „į rūbinę“ tinka! Netrukus nuaidi teisėjo švilpukas.

32 min. Pavojinga proga prie Lietuvos vartų! M.Rojas kelia kamuolį į baudos aikštelę, kur įvarčio galva tyko T.Smithas. E.Šetkus gelbėja situaciją kumščiuodamas kamuolį į užribį.

20 min. Ir vėl! A.Novikovas siunčia kamuolį į baudos aikštelę P.Golubickui, tačiau „Sūduvos“ saugo smūgis per silpnas.

19 min. P.Golubickas nusipelnė rezultatyvaus perdavimo, tačiau pritrūksta užbaigimo. Šįkart jaunuolis pamatė įkertantį F.Černychą, bet Lietuvos puolėją nuo kamuolio atkerta varžovų gynėjas.

16 min. Dar viena proga A.Novikovui. Pastarasis ir vėl sulaukia gero perdavimo iš P.Golubicko, tačiau smūgis netikslus.

15 min. Ernestas Šetkus vos neprisižaidžia. Vartininkas klysta prie savųjų vartų ir atiduoda kamuolį tiesiai Andre De Jongui. Neginamas zelandietis paleidžia „balioną“, tačiau kamuolys skrieja virš vartų.

1 min. Ohoho! Lietuviai siekė turbūt rekordiškai greito įvarčio. Viduryje kamuolį perėmęs Paulius Golubickas atliko puikų perdavimą Arvydui Novikovui, tačiau pastarasis nesugebėjo nuginkluoti varžovų vartininko iš artimojo nuotolio.

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis (4-3-3): Ernestas Šetkus, Markus Palionis, Edvinas Girdvainis, Egidijus Vaitkūnas, Rolandas Baravykas, Paulius Golubickas, Justas Lasickas, Domantas Šimkus, Arvydas Novikovas, Saulius Mikoliūnas, Fiodoras Černychas.

Naujosios Zelandijos startinė sudėtis (4-3-3): Michaelas Woudas („Willem II“), Billas Tuiloma (Portlando „Timbers“), Jamesas McGarry („Willem II“), Timas Payne'as (Velingtono „Phoenix“), Tommy Smithas (Kolorado „Rapids“), Michaelas McGlinchey („Central Coast Mariners“), Alexas Ruferis (Velingtono „Phoenix“), Matthew Ridentonas (Niukastlo „Jets“), Marco Rojas („Sonderjyske“), Andre De Jongas („Amazulu“), Elliotas Collieris („Memphis“).