Pirmasis sezono trofėjus: Europos Supertaurė dramatiškai atiteko Madrido „Real“ futbolininkams

Antradienį Trondheimo „Lerkendal“ stadione sužaistos Europos Supertaurės rungtynės, kuriose susitiko praėjusio sezono abiejų Senojo žemyno klubinių turnyrų nugalėtojai – Madrido „Real“ ir „Sevilla“ klubai. Trečią kartą klubo istorijoje titulą laimėjo Zinedine'o Zidane'o vadovaujami Ispanijos sostinės futbolininkai, palaužę varžovus iš Andalūzijos po pratęsimo 3:2.
Europos Supertaurė: Madrido „Real“ – „Sevilla“
Europos Supertaurė: Madrido „Real“ – „Sevilla“ / „Scanpix“ nuotr.

21-ąją minutę Čempionų lygos laimėtojus į priekį išvedė puikų įvartį pelnęs Marco Asensio, bet po dvidešimties minučių Sevilijos klubo saugas iš Italijos Franco Vazquezas klastingu smūgiu rezultatą išlygino.

Nors favorite buvo laikoma „Real“, 71 minutę įvykiai pasisuko visiškai netikėta linkme.

„Sevilla“ sugebėjo išprovokuoti pražangą „Real“ baudos aikštelėje. Sergio Ramosas pakišo koją techniškai sužaidusiam Vitolo ir arbitras skyrė 11 metrų baudinį.

Ukrainietis Jevhenas Konoplianka užtikrintai realizavo baudinį ir, atrodė, kad padovanos „Sevilla“ ekipai trofėjų.

Tačiau „Real“ futbolininkams pavyko išsigelbėti. Einant trečiai pridėto laiko minutei S.Ramosas pasiuntė kamuolį į varžovų vartus ir išplėšė pratęsimą – 2:2.

Vos prasidėjus papildomam laikui Sevilijos klubas liko dešimtyje. Raudoną kortelę prieš save išvydo antrą kartą įspėtas gynėjas iš Prancūzijos Timothee Kolodziejczakas.

Pratęsimo metu „Real“ kapitonas S.Ramosas dar kartą pasiuntė kamuolį į „Sevilla“ vartus, tačiau teisėjas užfiksavo pražangą ir įvarčio neįskaitė.

Visgi kai atrodė, kad titulo laimėtojas spręsis 11 metrų baudinių serijoje, iššovė Danielis Carvajalis. 119-ąją minutę gynėjas pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą ir padovanojo „Real“ pirmąjį sezono trofėjų.

Tai buvo trečias kartas, kai Madrido komanda laimėjo Europos Supertaurę. Anksčiau virš savo galvų Ispanijos sostinės ekipos futbolininkai taurę kėlė 2002 ir 2014 metais.

Iki šiol vienintelį kartą Europos Supertaurę „Sevilla“ klubas laimėjo 2006-aisiais, kai irgi įveikė Ispanijos klubą „Barcelona“ – 3:0.