2022 08 04

Po istorinio vakarėlio – sunkios pagirios: pažymiai „Žalgirio“ žaidėjams ir V.Čeburinui

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai praėjusią savaitę padovanojo Lietuvai istorinę šventę, tačiau praėjo lygiai savaitė ir grįžome į skaudžią realybę bei prie rezultato, kokį esame įpratę matyti. Trečiadienio vakarą Lietuvos čempionai net 0:5 svečiuose nusileido „Bodø/Glimt“ ir prieš atsakomąją dvikovą namuose šansų pratęsti kelionę Čempionų lygoje beveik neturi. 15min tradiciškai vertina žalgiriečių pasirodymą ir trenerio Vladimiro Čeburino darbą pažymiais. Šį kartą jie gerokai kuklesni...
Nicolas Gorobsovas
Nicolas Gorobsovas / Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt nuotr.

Edvinas Gertmonas – 5,5

Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt nuotr./Edvinas Gertmonas

E.Gertmonas buvo vienintelis „Žalgirio“ žaidėjas, kuriam V.Čeburinas po mačo neturėjo jokių priekaištų. Priešingai, netgi pagyrė, nes jei ne 26-erių vartininkas iš Šilalės, vaizdas švieslentėje galėjo būti dar kraupesnis. Vėl žaidė drąsiai ir užtikrintai, puikiai rungtyniavo kojomis, net bandant priešininkams paspausti. 8-ąją minutę atrėmė labai pavojingą pažeme smūgiuotą Amahlo Pellegrino smūgį, 17-ąją minutę vėl patikimai sugavo tolimą dešinėje žaidusio Joelio Mugisha smūgį. Taip pat 30-ąją minutę sukūrė stebuklą, kai gelbėjo nuo Ulriko Saltneso smūgio iš kelių metrų. Įspūdinga „sausa“ serija visgi nutrūko po trijų minučių, kai po VAR peržiūros į „Žalgirio“ vartus buvo skirtas baudinys. Antrajame kėlinyje darbo buvo ne ką mažiau, iš viso praleisti net penki įvarčiai, tačiau E.Gertmonas vis tiek buvo pats geriausias svečių komandos žaidėjas, kurio negalima kaltinti dėl nė vieno epizodo. Tokia realybė...

Petaras Mamičius – 1,5

Gintis kairiajame krašte prieš labai aktyviai žaidusį J.Mugisha buvo ypač sunku. Varžovas „prausė“ 26-erių kroatą be gailesčio, bet įdomiausia tai, kad dauguma įvarčių krito per kitame krašte žaidusį Joelį Bopesu. Galiausiai, 93-ąją minutę ir pats atidavė už dyką penktą įvartį, atlikęs perdavimą varžovui tarsi tarpklasinėse rungtynėse. 79-ąją minutę gavo geltoną kortelę. 83-ąją minutę turėjo gerą progą po Renano Oliveiros perdavimo, baudos aikštelėje suklaidino gynėją, bet pademonstravo savo ribotumą iš dėkingos padėties smūgiuodamas kaire koja „bekentu“ į tolimą viršutinį vartų kampą, kai tiesiog buvo galima atlikti paprastą smūgį dešine koja.

Mario Paveličius – 1,5

Sunkus mačas, kuriame išryškėjo į vidurio gynėjo poziciją įsprausto futbolininko ribotumas. Įprastai krašte žaidžiantis M.Paveličius 30-ąją minutę visiškai užmigo už nugaros paleisdamas U.Saltnesą, bet E.Gertmonas sukūrė stebuklą. Po šešių minučių A.Pellegrino rado mažytį plyšį tarp austro ir J.Bopesu, iššoko vienas prieš vartininką ir rezultatas tapo 2:0. Nesutarimų su J.Bopesu buvo ne vienas. Pirmo kėlinio pabaigoje abu futbolininkai mosuodami rankomis vienas kitam pasakė keletą ne pačių šilčiausių žodžių. Antrame kėlinyje jau labai trūko ir jėgų – oro dvikovose baudos aikštelėje „Žalgiriui“ buvo labai sunku.

Nemanja Ljubisavljevičius – 2

Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt nuotr./Nemanja Ljubisavljevičius

Visai gynybos linijai šis mačas buvo tarsi košmaras, bet Nemanja iš šio ketverto atrodė bene solidžiausiai ir bent jau nedarė kritinių klaidų. Visgi mačo pabaigoje nusvilo ir jis, atsidūręs ne savo vietoje ir ne laiku, bandė traukti į už šoninės linijos riedantį kamuolį ir viskas pasibaigė P.Mamičiaus netiksliu perdavimu atgal bei penktu norvegų įvarčiu.

Joelis Bopesu – 1

Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt nuotr./Joelis Bopesu

Po geriausio karjeros mačo prieš savaitę šį kartą visiškai sudegė. Prasčiausias rungtynių žaidėjas, kuriam galima „priskaičiuoti“ netgi keturis praleistus įvarčius. Mačo pradžioje dešiniajame gynybos krašte neblogai atakose bendradarbiavo su Oliveriu Buffu, tačiau sužaidus pusvalandį afrikiečiui mačas virto katastrofa. 32-ąją minutę tapo nelaimėliu, kai nesuspėjo paskui A.Pellegrino. Šis griuvo ir po VAR peržiūros teisėjas skyrė baudinį. 36-ąją minutę tas pats A.Pellegrino išlaviravo tarp Joelio bei M.Paveličiaus ir rezultatas tapo 2:0. Visiškai sudegė 57-ąją minutę, savo krašte praradęs kamuolį. O netrukus šis išpuolis baigėsi trečiu šeimininkų įvarčiu. 61-ąją minutę vėl nesuspėjo paskui norvegus ir Marius Hoibraatenas įsmeigė galva ketvirtą įvartį.