Pratęstame Suomijos ir Danijos mače – atremtas baudinys ir istorinis debiutantų triumfas

Po kraupaus Danijos futbolo rinktinės lyderio Christiano Erikseno incidento, kurio metu medikams teko gelbėti netikėtai sukniubusio futbolininko gyvybę, ir beveik dviejų valandų pauzės, šeimininkų ir svečių iš Suomijos dvikova buvo pratęsta, o joje kiek netikėtai 1:0 triumfavo Europos čempionato debiutantai suomiai.

Visų pirma, reikia pažymėti, kad nors ir Danijos rinktinei nepavyko palaužti Suomijos, didžiausia visų pergalė buvo pasiekta dar prieš ekipoms sugrįžtant į aikštę. Priminsime, kad 43-ąją minutę aikštėje be jokio kontakto su varžovu ant žemės susmuko Christianas Eriksenas, praradęs sąmonę, tačiau savo darbą nuostabiai atliko suskubę medikai, kuriems pavyko atgaivinti futbolininką ir jau netrukus jis buvo nugabentas į ligoninę

Dabar dano būklė yra stabili, jis įprastai kvėpuoja ir gali kalbėti, pranešė futbolininko agentas.

Abiejų rinktinių futbolininkų prašymu rungtynės galiausiai buvo pratęstos. Buvo sužaistos keturios likusios pirmojo kėlinio minutės, o vos po 5 minutes trukusios pertraukos tarp kėlinių suomiai ir danai sugrįžo kautis dėl pergalės – jų dar laukė pilnas antrasis kėlinys.

Aikštės šeimininkai tęsė varžovų vartų apgultį, tačiau savojo įvarčio taip ir nesumedžiojo. Savo ruožtu suomiams užteko vienos vienintelės progos – 60-ąją minutę Jere Urnoneno perdavimas surado Joelį Pohjenpalo, o pastarasis stipriu smūgiu galva nuginklavo oponentų vartų sargą Kasperą Schmeichelį.

Danai 74-ąją minutę turėjo auksinį šansą rezultatą išlyginti, tačiau Pierre'o-Emile Hojbjergo 11 metrų baudinį nesunkiai perskaitė Lukasas Hradecky, atspėjęs kamuolio skriejimo kryptį ir išsaugojęs tuščius vartus.

„Scanpix“ nuotr./Lukasas Hradecky atremia 11 metrų baudinį

Per likusį susitikimo laiką Danijos rinktinė ir toliau grasino varžovų vartams, tačiau liko nieko nepešę – pralaimėjo 0:1.

Pirmą kartą šalies istorijoje Senojo žemyno pirmenybėse dalyvaujanti Suomija jau debiutinėse rungtynėse pademonstravo charakterį ir iškovojo istorinę pergalę.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Iškovoti pergalę ir pirmuosius tris taškus jiems užteko vienintelio smūgio link vartų, kuris galiausiai pavirto įvarčiu.

Danai link varžovų vartų paleido net 22 smūgius (6 į vartų plotą), o kamuolio kontrolę laimėjo daugiau nei užtikrintai (63 prieš 37 proc.).

Birželio 16-ąją suomių lauks Rusijos iššūkis, o birželio 17-ąją danai kausis su Belgija.

DenmarkFinland

Danija – Suomija 0:1

60' Joelis Pohjanpalo [0:1]

74' P-E.Hojbjergas nerealizavo 11 m. baudinio

Rungtynių eiga:

Rungtynės baigėsi Suomijos rinktinės pergale rezultatu 1:0.

74 min. BAUDINYS! Y.Poulsenas neleistinai griaunamas baudos aikštelėje, o arbitras skiria 11 metrų baudinį. Visgi prie 11 metrų žymės stojęs P-E.Hojbjergas muša per silpnai ir labai akivaizdžiai – toks smūgis tampa lengvu grobiu Suomijos rinktinės vartų sargui.

60 min. ĮVARTIS! Suomijos rinktinė susikuria pirmą pavojingą progą šiose rungtynėse ir ją išnaudoja – Joelis Pohjanpalo pelno įvartį galva po Jere Urnoneno perdavimo.

55 min. Suomių vartų apgultis tęsiasi, tačiau reikia pagirti svečius už solidžią komandinę gynybą.

46 min. Viskas vyksta taip greitai. Teisėjo švilpukas signalizuoja apie antro kėlinio pradžią.

Po pirmojo kėlinio rezultatas 0:0. Tiesa, pertrauka tarp kėlinių – vos 5 minutės.

43 min. Ch.Erikseną keičia Mathias Jensenas.

Po ilgos ilgos pauzės, kuri truko beveik dvi valandas, mes privalome sugrįžti prie futbolo. Visų pirma, svarbiausia, jog Ch.Erikseno gyvybei pavojaus nebėra – medikams futbolininką pavyko atgaivinti ir jo būklė dabar stabili.

41 min. Šiurpūs vaizdai Kopenhagoje, kuriuos net sunku apibūdinti. Panašu, kad labai sunkią traumą patiria danų lyderis Christianas Eriksenas, kuris šiuo metu yra apsuptas komandos draugų ir nesikelia nuo žemės. Atskubėjo medicininis personalas, o mes laukiame tolimesnių žinių.

Aikštėje mirtina tyla, o futbolininkas, pasak komentatorių, buvo gaivinamas elektros šoku.

UEFA savo oficialiame puslapyje išplatino pranešimą, kad dvikova kol kas sustabdyta.

35 min. Suomiai krenta it lapai. Skaudų smūgį kamuoliu į nosį teko praleisti D.O'Shaughnessy, o pasipylusį kraują iš gynėjo nosies teko stabdyti medikams.

30 min. Labai nemaloni dviejų Suomijos atstovų – L.Hradecky ir gynėjo J.Uroneno kaktomuša galvomis. Skaudžiau susidūrimas atsiėjo pastarajam, tačiau panašu, kad jis galės tęsti rungtynes.

20 min. Pirmųjų 20-ies minučių pagrindinė statistika: Danija užtikrintai kontroliuoja kamuolį (61-39) ir toliau yra užgulusi varžovų vartus (6 smūgiai link vartų prieš 0).

15 min. L.Hradecky darbo šiandien tikrai netruks. Kovą ore laimėjęs P-E.Hojbjergas siunčia labai pavojingą kamuolį galva link vartų, tačiau suomiams kol kas pavyksta išlaikyti sausus vartus.

7 min. Danai savo oponentams bando užkurti tikrą pirtį nuo pirmųjų susitikimo minučių. C.Eriksenas patikrina varžovų vartų sargo budrumą – pirmasis kampinis prie suomių vartų.

4 min. Pirmosios geltonos kortelės ilgai laukti nereikėjo – R.Lodas nenori leisti įsisiautėti šeimininkų futbolininkams ir prasižengia greitoje atakoje.

Startinės komandų sudėtys:

Danija (4-3-3): Kasparas Schmeichelis; Simona Kjaeris, Joakimas Maehle, Andreas Christensenas, Danielis Wassas; Thomas Delaney, Christianas Eriksenas, Pierre'as-Emile Hojbjergas; Martinas Braithwaite, Jonas Older Windas, Yussufas Poulsenas.

Strategas: Kasperas Hjulmandas.

Suomija (4-4-2): Lukasas Hradecky; Paulus Arajuuri, Danielis O'Shaughnessy, Jere Uronenas, Jukka Raitala; Joonas Toivio, Glenas Kamara, Robinas Lodas, Timas Sparvas; Teemu Pukki, Joelis Pohjanpalo.

Strategas: Markku Kanerva.

Prieš rungtynes. Sveiki, 15min draugai! Kol dar yra laiko iki mačo pradžios, kviečiame jus žiūrėti mūsų komandos parengtas specialias laidas: „Vieni vartai“ ir „Skrieja kamuolys“. Primename, kad pastarąją galėsite žiūrėti kasdien nuo 9 val. ryto, pokalbiai „Vieni vartai“ eteryje pasirodys kiekvieną ketvirtadienį.