Intriga buvo sugrįžusi: pagirtinai kovęsis „Žalgiris“ baigė žygį Europoje

Vilniaus „Žalgiris“ nesugebėjo sukurti šventės į LFF stadioną sugužėjusiems gerbėjams. Nors naujojo trenerio Joao Martinso treniruojami Lietuvos vicečempionai lygiosiomis 1:1 sužaidė su Budapešto „Honved“, to neužteko žengti į antrąjį Europos lygos atrankos etapą.
Liviu Antalis
Liviu Antalis / Elvio Žaldario nuotr.

Prieš savaitę išvykoje dar Mareko Zubo treniruojami žalgiriečiai krito 1:3, bet permainos prie šoninės linijos, panašu, įkvėpė komandą – vaizdas aikštėje turėjo patikti ir naujajam strategui, ir sirgaliams.

Nors pirmąją rungtynių progą sukūrė svečiai iš Vengrijos, jau 18-ąją minutę LFF stadiono žiūrovai kilo iš savo vietų ir šventė pirmąjį „Žalgirio“ įvartį – po Tomislavo Kišo perdavimo vienu lietimu kamuolį į vartų kampą nukreipė Liviu Antalis.

Elvio Žaldario nuotr./„Žalgiris“ – „Honved“

Taip pirmas kėlinys ir baigėsi, o „Žalgiris“ buvo geresnė komanda aikštėje.

Antrosios mačo dalies pradžioje vilniečiai toliau kūrė progas, tačiau net du puikius šansus vėjais paleido L.Antalis.

O štai 62-ąją minutę įvyko tai, ko žalgiriečiai bijojo labiausiai – įvartį pelnė Budapešto ekipa. Iš pradžių Rolandas Baravykas nesėkmingai bandė išmušti kamuolį iš baudos aikštelės, tada „Honved“ pristatė aukštą kamuolį komandos kapitonui Djordje Kamberiui, kuris galva nukreipė kamuolį į vartus.

Šis epizodas pakeitė rungtynes – vilniečiams reikėjo mušti dukart, laikas bėgo „Honved“ ekipos naudai, o „Žalgirio“ išpuoliai, nors ir pavojingi, baigėsi be tikslių smūgių. Trumpa žalgirietiška kelionė Europoje – baigta.

Vilniečiai dominavo statistikoje: iš viso atliko 24 smūgius į vartus (9 į vartų plotą), kai varžovai – 6 (3 į vartų plotą). Lietuvos vicečempionai kėlė net 11 kampinių, varžovai – 4.

Rungtynių Vilniuje eigą tradiciškai aprašė 15min.

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Honved“ 1:1 (2:4)

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Honved“

86 min. T.Kišas galingu baudos smūgiu „išjungė“ gyvatvorėje stovėjusį varžovą. Šis ilgai nekilo nuo vejos.

77 min. Gerą progą turėjo T.Kišas, bet jo smūgį galva sustabdė vartininkas.

69 min. Koks M.Berkoveco epizodas! Vartininkas išgelbėjo „Žalgirį“ nuo šimtaprocenčio įvarčio.

68 min. T.Kišas susikūrė gerą progą smūgiui, bet puikiai sužaidė vartininkas.

62 min. Įvartis. Deja, bet „Honved“ pasižymėjo. Iš pradžių R.Baravykas nesėkmingai bandė išmušti kamuolį iš baudos aikštelės, o tada Budapešto komandos kapitonas Djordje Kamberis smūgiavo galva. „Žalgirio“ vartininkas M.Berkovecas turėjo galimybę pagauti kamuolį, tačiau to padaryti jam nepavyko – 1:1.

61 min. R.Baravykas nubaustas geltona kortele už vaidybą.

56 min. Dar vienas puikus šansas L.Antaliui, tačiau rumunas ir vėl nepramušė „Honved“ vartininko.

52 min. Kokia proga! L.Antalis sulaukė puikaus S.Mikoliūno perdavimo, tačiau iš kelių metrų pataikė į vartininką.

45 min. Prasidėjo antrasis rungtynių kėlinys.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Honved“

45 min. Pirmas kėlinys baigtas. „Žalgiris“ kol kas atrodė kokybiškiau.

43 min. Aistros kaista. Po pražangos prieš „Honved“ atstovą į konfliktą įsivėlė P.Moreris, netrukus susistumdė ir daugiau abiejų komandų žaidėjų. Tiesa, gaisras greitai buvo užgesintas.

42 min. Budapešto komandos žaidėjui B.Kesztyusui prakirsta galva, jam medikai suteikia pagalbą.

36 min. T.Kišas bando prisišaudyti. Šįkart – smūgis iš toli, bet ir vėl netikslus.

34 min. T.Kišas krisdamas smūgiavo link vartų, bet vartininkui darbo nesukūrė.

28 min. Dar vienas pavojingas D.N'Gogo smūgis, dar kartą kamuolys skrieja šalia vartų.

18 min. ĮVARTIS! L.Antalis sulaukė puikaus T.Kišo perdavimo iš krašto ir vienu lietimu meistriškai nukreipė kamuolį į vartų kampą! „Žalgiriui“ dar reikia mušti, bet pradžia daug žadanti – 1:0.

12 min. „Žalgiris“ jau sukūrė keletą aštresnių atakų, bet jos smūgiu į vartus nesibaigė.

10 min. V.Perezas baudžiamas geltona kortele.

5 min. Pirmą realią progą pasižymėti šiose rungtynėse sukūrė D.N'Gogas, tačiau jo smūgiuotas kamuolys prazvimbė virš vartų.

0 min. Rungtynės prasidėjo, bet daug žiūrovų vis dar stovi ilgose eilėse prie įėjimo.

Startinės sudėtys:

„Žalgiris“: Martinas Berkovecas, Modestas Vorobjovas, Donovanas Slijngardas, Victoras Perezas, Liviu Antalis, Tomislavas Kišas, Saulius Mikoliūnas, Marko Tomičius, Klemenas Bolha, Pau Moreris, Rolandas Baravykas.

„Honved“: Rubi Levkovičius, Ivanas Lovričius, Amadou Moutari, Tonči Kukočas, Bence Batikas, Djordje Kamberis, Bence Bano-Szabo, Danielis Gazdagas, Davidas N'Gogas, Barna Kesztyüs, Davidas Kalnokis-Kisas.