2016 10 10 /23:44

Prancūzai Amsterdame parklupdė olandus, estai ir latviai krito namuose

Pirmadienį sužaistos devynerios 2018 metų pasaulio čempionato atrankos trečio turo rungtynės A, B ir H grupėse. Daugiausiai intrigos kėlė mačas Amsterdame, kur vietos Nyderlandai susitiko su Europos vicečempionais prancūzais.
Paulis Pogba
Paulis Pogba / „Scanpix“ nuotr.

Šiemetinį Europos čempionatą praleidę „oranžiniai“, panašu, jog ir toliau nesėkmingai vaduojasi iš šio nokdauno.

Pirmadienį jie nusileido savo tituluotiems priešininkams 0:1 ir po trijų rungtynių turi savo sąskaitoje vos keturis taškus.

Pergalingą įvartį 30-ąją minutę įmušė Paulis Pogba.

Pasismagino Portugalijos ir Belgijos rinktinės, savo priešininkus sutriuškinusios įspūdingu vienodu rezultatu 6:0.

Europos stipriausia komanda Portugalija svečiuose sudaužė Farerų salas, o tris įvarčius pelnė „Porto“ atstovas Andre Silva. Cristiano Ronaldo šįsyk įmušė tik kartą.

Belgai taip pat šešis įvarčius įmušė svečiuose Gibraltarui. Tris iš jų – Christianas Benteke. Beje, pirmą įvartį puolėjas įmušė vos septintąją dvikovos sekundę ir tai yra greičiausias įvartis pasaulio čempionatų atrankos varžybų istorijoje.

Nesėkmes patyrė Baltijos šalių atstovės. Latvija namuose 0:2 nusileido Europos čempionato dalyvei Vengrijai, o estai Taline tokiu pačiu rezultatu pripažino graikų pranašumą.

A grupė

Švedija – Bulgarija 3:0
39' [1:0] Ola Toivonenas
45' [2:0] Oscaras Hiljemarkas
58' [3:] Victoras Nilssonas-Lindelofas

Nyderlandai – Prancūzija 0:1
30' [0:1] Paulis Pogba

Baltarusija – Liuksemburgas 1:1
80' [1:0] Pavelas Savitskis
85' [1:1] Aurelienas Joachimas
44' Dirkas Carlsonas (Liuksemburgas) pašalintas iš aikštės

Andora – Šveicarija 1:2
19' [0:1] Fabianas Scharas (11m)
77' [0:2] Admiras Mehmedi
90' [1:2] Alexandre'as Martinezas

Farerų salos – Portugalija 0:6
12' [0:1] Andre Silva
22' [0:1] Andre Silva
37' [0:1] Andre Silva
65' [0:4] Cristiano Ronaldo
90' [0:5] Joao Moutinho
90' [0:6] Joao Cancelo

Latvija – Vengrija 0:2
10' [0:1] Adamas Gyurcsas
77' [0:2] Adamas Szalai

Gibraltaras – Belgija 0:6
1' [0:1] Christianas Benteke
19' [0:2] Axelis Witselis
43' [0:3] Christianas Benteke
53' [0:4] Driesas Mertensas
56' [0:5] Christianas Benteke
79' [0:6] Edenas Hazardas

Estija – Graikija 0:2
2' [0:1] Vassilios Torosidis
61' [0:2] Mariosas Oikonomou

Bosnija ir Hercegovina – Kipras 2:0
70' [1:0] Edenas Džeko
81' [2:0] Edenas Džeko