Europos futbolo čempionato atranka pradėta pergale: San Marinas – Lietuva 0:2

Lietuvos futbolo rinktinės aistruolių laukimas baigėsi. Pirmadienio vakarą prasidėjo naujas atrankos į Europos futbolo čempionatą ciklas. Atrankos grupės varžybas, kuriose taip pat dalyvaus Anglija, Šveicarija, Slovėnija ir Estija, lietuviai svečiuose pradėjo pergale 2:0 prieš San Marino atstovus.
Deivydas Matulevičius ir Marius Žaliūkas
Deivydas Matulevičius ir Marius Žaliūkas / V.Januškos/LFF.lt nuotr.

36-ąją minutę Arvydas Novikovas padvigubino lietuvių persvarą. Tai antrasis futbolininko įvartis Lietuvos rinktinėje. Rezultatyvų perdavimą atliko kaišiadorietis Georgas Freidgeimas.

Antrajame kėlinyje nei vieni, nei kiti nieko rimtesnio sukurti nesugebėjo. Pastebimiausias Lietuvos rinktinės futbolininkas D.Matulevičius turėjo rimtą progą pasižymėti ir 34-ąją minutę.

Kitose grupės rungtynėse anglai 2:0 nugalėjo šveicarus. Abu įvarčius įmušė Danny Welbeckas. Estai pačioje rungtynių pabaigoje palaužė slovėnus. Vienintelį rungtynių įvartį įmušė Atsas Purje.

Kitas atrankos rungtynes lietuviai žais rugsėjo 10 dieną su Estija.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Antrasis kėlinys: San Marinas – Lietuva 0:2

90 min. Baigėsi rungtynės. Lietuviai pasiekė pirmąją pergalę.

66 min. Gediminas Vičius pakeitė Mindaugą Panką.

54 min. San Marinas pakėlė pirmąjį kampinį prie Lietuvos rinktinės vartų. G.Arlauskis kamuolį atmušė.

46 min. Prasidėjo antrasis kėlinys. Kituose šios grupės susitikimuose įvarčių įmušta dar nebuvo.

Pirmasis kėlinys: San Marinas – Lietuva 0:2

45 min. Pirmojo kėlinio pabaiga. Alexas Gasperoni dar spėjo užsidirbti geltoną kortelę.

36 min. ĮVARTIS. Arvydas Novikovas padvigubino lietuvių persvarą. Tai antrasis futbolininko įvartis Lietuvos rinktinėje. Rezultatyvų perdavimą atliko Georgas Freidgeimas.

34 min. Dar viena pavojinga ataka prie San Marino vartų. Mindaugas Kalonas smūgiavo į vartus, tačiau vartininkas atmušė kamuolį. Pakartotinai į skersinį pataikė Deivydas Matulevičius.

26 min. Dar vieną progą pasižymėti turėjo D.Matulevičius, kuris vėl priėmė kamuolį iš dešiniojo krašto, tačiau smūgis buvo netaiklus.

5 min. ĮVARTIS. Jau penktąją minutę Deivydas Matulevičius išvedė lietuvius į priekį po Mindaugo Kalono perdavimo. Tai buvo jau penktasis D.Matulevičiaus įvartis Lietuvos rinktinėje.

2 min. Marius Žaliūkas startinėje sudėtyje po rungtynių su JAE pakeitė Egidijų Vaitkūną. Lietuvių vartus saugoti vietoj V.Černiausko stojo Giedrius Arlauskis.

1 min. Komandoms sugiedojus valstybinius himnus, prasidėjo rungtynės. Tai pirmosios atrankos rungtynės į Europos čempionatą. Tuo pačiu metu prasidėjo rungtynės tarp estų ir slovėnų bei šveicarų ir anglų. Rezultatai bus atnaujinami žemiau.

Lietuvos rinktinės sudėtis: G.Arlauskis, G.Freidgeimas, M.Žaliūkas, T.Kijanskas, V.Slavickas, K.Chvedukas, M.Panka, A.Novikovas, F.Černychas, M.Kalonas, D.Matulevičius.