„Premier“ lyga: ar „Arsenal“ ir „Liverpool“ žaidimas leis varžytis dėl titulo?

Šeštadienį „Premier“ lygoje šeštasis čempionato turas atnešė daugybę įdomybių. Galingos „Liverpool“, „Manchester United“ ir „Arsenal“ pergalės įpūtė daug optimistiškumo, o „Chelsea“ pralaimėjimas atvėrė akis net treneriui Antonio Conte.
Arsene'as Wengeras
Arsene'as Wengeras / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Stiprūs tik ant popieriaus

„Esame galinga komanda tik ant popieriaus“, – po beviltiško pralaimėjimo 0:3 prieš „Arsenal“ klubą kalbėjo „Chelsea“ treneris A.Conte.

„Kanonieriai“ pirmajame kėlinyje sušaudė savo varžovus iš Londono trimis įvarčiais ir galiausiai šventė pirmą tarpusavio pergalę „Premier“ lygos varžybose nuo 2011 metų.

Pirmasis įvartis krito jau 11-ąją minutę, o trečiasis – 40-ąją. Dėl abiejų tiesioginė atsakomybė tenka vidurio gynėjui Gary Cahillui, žaidusiam labai neužtikrintai. Vis dėlto A.Conte vieno žaidėjo dėl pralaimėjimo nekaltino.

Tikiuosi, kad šis pasirodymas privers žaidėjus patikėti savimi ir tuo, kad esame gerame kelyje.

„Nenoriu kalbėti apie individualias klaidas – laimime kaip komanda ir pralaimime kaip komanda. Turime labai daug dirbti ir įrodyti, kad tikrai esame gera komanda – ne tik ant popieriaus, bet ir aikštėje“, – kalbėjo A.Conte.

Per visą mačą „Chelsea“ sugebėjo atlikti vos vieną smūgį į vartų plotą ir tą tik 82-ąją minutę.

Trimis pergalėmis iš eilės sezoną pradėjęs „Chelsea“ klubas nelaimėjo pastarųjų trijų susitikimų ir jau dabar turi 8 taškų deficitą prieš lyderę „Manchester City“.

Spalio pirmąją Arsene'as Wengeras minės 20-ies metų sukaktį „Arsenal“ trenerio poste, tad ši pergalė tikrai pakėlė ne tik komandos nuotaiką. Prancūzas gyrė savo komandą.

„Tikiuosi, kad šis pasirodymas privers žaidėjus patikėti savimi ir tuo, kad esame gerame kelyje. Noriu, kad ir toliau žaistume futbolą, paremtą greičiu ir puikia technika. Pradėjome rungtynes gerai, buvome disciplinuoti ir pasiekėme stilingą pergalę“, – džiaugėsi A.Wengeras.

Ar Rooney tikrai reikalingas?

„Manchester United“ futbolininkai sužaidė geriausią kėlinį šį sezoną – čempionui „Leicester City“ per pirmas 45 minutes sukalė keturis įvarčius.

Kartais man atrodo, kad nieko nesuprantu apie futbolą, bet juk į aikštę galiu išleisti tik vienuolika žaidėjų

Žinoma, čempionų gynyba nė iš tolo nepriminė praėjusio sezono, o „Man Utd“ irgi žaidė galingai. Net trys iš keturių įvarčių krito po kampinių, o antrajame kėlinyje „Leicester“ atsakė tik vienu įvarčiu.

Šį sezoną daug kritikos sulaukęs Wayne'as Rooney buvo paliktas ant suolo, o jo pozicijoje startinėje sudėtyje užėmė Juanas Mata. Labai aktyvus ispano žaidimas buvo viena pagrindinių pergalės priežasčių – saugas pats įmušė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą.

„Jis man yra svarbus žaidėjas, svarbus komandai, svarbus savo šaliai. Aš visiškai juo pasitikiu, o jis komandoje jaučiasi laimingai“, – po mačo teigė Jose Mourinho, nesutikęs, kad pergalę atnešė būtent komandos kapitono palikimas ant suolo.

„Kapitonas yra kapitonas, tiesiog šį kartą mes pasirinkome Juaną. Jeigu aš pasodinu Marcusą Rashwordą – jūs klausiate kodėl. Jeigu pasodinu Jesse Lingardą – jūs klausiate kodėl. Kartais man atrodo, kad nieko nesuprantu apie futbolą, bet juk į aikštę galiu išleisti tik vienuolika žaidėjų“, – žurnalistų klausimus ironizavo J.Mourinho.

Pirmąjį įvartį „Man Utd“ komandoje šiose rungtynėse pelnė ir Paulis Pogba. Pergalė turėtų atverti J.Mourinho akis ir priversti dažniau pagalvoti dėl W.Rooney žaidimo. Ar taip bus, parodys laikas.

„Liverpool“ šou

Trečią kartą per šešerias rungtynes „Premier“ lygoje keturių įvarčių ribą pasiekę ir šįkart peržengę „Raudonieji“ iškovojo įspūdingą pergalę 5:1 prieš „Hull City“.

Tai buvo nuostabus pasirodymas, ypač pirmajame kėlinyje

„Tai buvo nuostabus pasirodymas, ypač pirmajame kėlinyje. Jie gerai pradėjo rungtynes ir buvo pavojingi kontratakose, tačiau mes buvome kantrūs, nepraradome savo plano ir puikiai užbaigėme atakas.

Taip pat esu patenkintas mūsų presingu – kaip mes perimdavome kamuolius po jų praradimo. Jau pirmajame kėlinyje nusprendėme baigtį. Antrasis kėlinys nebuvo toks įspūdingas, tačiau tai buvo rimtas profesionalus futbolas ir aš tuo patenkintas“, – po pergalės kalbėjo Jurgenas Kloppas.

Futbolo ekspertai ir gerbėjai žarstė pagyras Liverpulio futbolininkams už gražų akiai žaidimą. Atrodo, kad J.Kloppui pavyko įskiepyti savo futbolininkams pasitikėjimą savimi, o tai leidžia ne tik pasiekti rezultatų, bet ir žaisti gražiai.

Po šios pergalės „Liverpool“ kartu su „Arsenal“ ir „Everton“ turi po 13 taškų bei dalijasi 3-5 vietas turnyro lentelėje.