2011 11 05 /22:50

„Premier“ lyga: nesugadintas Alexo Fergusono jubiliejus, favoritų pergalės ir neįprastas „Blackburn“ sirgalių protestas

Anglijos „Premier“ lygoje šeštadienį žaidžiamos septynerios rungtynės. Sunkią pergalę iškovojo čempionas „Manchester United“, namie 1-0 įveikęs „Sunderland“.
Raudonieji velniai iškovojo pergalę minimaliu rezultatu
Raudonieji velniai iškovojo pergalę minimaliu rezultatu / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prieš rungtynes buvo pagerbtas Mančesterio ekipos strategas Seras Aleksas Fergusonas, švenčiantis įspūdingą 25 metų darbo klube sukaktį.

Jo auklėtiniai padovanojo tris taškus, tačiau žaidimas gerbėjų sužavėti neturėjo. Vienintelį įvartį po kampinio į savus vartus įsimušė „Sunderland“ gynėjas Wesas Brownas.

Panašiomis aplinkybėmis pergalę šventė ir Londono „Chelsea“ vienuolikė, išvykoje taip pat 1-0 nugalėjusi „Blackburn“.

Pergalę nulėmė Franko Lampardo šeštasis įvartis sezone, pelnytas 51 minutę.

Tuo metu turnyrinės lentelės dugne besikapanojančios „Blackburn“ ekipos sirgaliai surengė neįprastą akciją – užsakė lėktuvą, kuris praskrido virš stadiono su užrašu, raginančiu trenerį Steve'ą Keaną atsistatydinti.

Šio specialisto gyvenimą galėjo palengvinti Yakubu, Grantas Hanley ir Gaelis Givetas, bet jie neišnaudojo puikių progų ir leido „Chelsea“ išsivežti pergalę.

Ir toliau įspūdingus rezultatus demonstruoja „Newcastle“ klubas, namie 2-1 įveikęs Liverpulio „Everton“. Pirmasis įvartis krito jau 12 minutę, kai po Danny Simpsono perdavimo iš krašto kamuolį į savų vartų tinklą nukreipė „Everton“ gynėjas Johnny Heitinga.

Jau netrukus Ryanas Tayloras įspūdingu smūgiu iš toli padvigubino pranašumą, bet svečių viltys atgimė prieš pat pertrauką, kai galva rezultatą sušvelnino Jackas Rodwellas.

Visgi antrajame kėlinyje „Newcastle“ neklydo ir išsaugojo pergalingą rezultatą. Paskutinį sykį Alano Pardew auklėtiniai suklupo dar gegužės mėnesį, o dabar nėra įveikti jau 14 dvikovų iš eilės.

Tiesa, dabar laukia trys didžiuliai iššūkiai – mačai su „Man City“, „Man Utd“ ir Londono „Chelsea“.

Per 11 mačų iškovojusios septynes pergales bei nepatyrusios pralaimėjimo „šarkos“ žengia trečioje pozicijoje.

Švieslentė

„Newcastle“ 2 1 Liverpulio „Everton“
12' [1 – 0] J.Heitinga (į savus vartus)
29' [2 – 0] R.Taylor

45' [2 – 1] J.Rodwell

„Man Utd“ 1 0 „Sunderland“
45' [1 – 0] W.Brown (į savus vartus)
„Liverpool“ 0 0 „Swansea“

„Blackburn“ 0 1 Londono „Chelsea“
  51' [0 – 1] F.Lampard
Birmingemo „Aston Villa“ 3 2 „Norwich“
30' [1 – 1] D.Bent
48' [2 – 1] G.Agbonlahor
62' [3 – 1] D.Bent

25' [0 – 1] A.Pilkington
77' [3 – 2] S.Morison

Londono „Arsenal“ 3 0 „West Bromwich“

22' [1 – 0] R.van Persie
39' [2 – 0] T.Vermaelen
74' [3 – 0] M.Arteta

Papildyta 22.50 val. Varžovams ir toliau priartėti neleidžia „Man City“ klubas, išvykoje sunkiai 3-2 nugalėjęs „Queens Park Rangers“ bei iškovojęs 10 pergalę iš 11 galimų.

Jay'us Bothroydas pradžioje suteikė QPR pranašumą, bet prieš pat pertrauką Edinas Dzeko atstatė pusiausvyrą.

Antrajame kėlinyje Davidas Silva išvedė „Man City“ į priekį, tačiau to nepakako - kamuolį į tinklą po Bothroydo smūgio nukreipė Heidaras Helgusonas.

Visgi Yaya Toure likus 16 minučių pelnė pergalingą įvartį, leidusį Mančesterio komandai prieš oponentus išsaugoti 5 taškų pranašumą.