2017 09 23 /21:35

J.Vardy nepasinaudojo proga nugvelbti tašką iš „Liverpool“, favoritai skynė pergales

Įsibėgėja populiariausias pasaulyje Anglijos „Premier“ lygos čempionatas. Šį savaitgalį ir pirmadienį žaidžiamos 6-ojo turo rungtynės.
„Leicester City“ –  „Liverpool“
„Leicester City“ – „Liverpool“ / „Scanpix“ nuotr.

Šeštadienį visi turnyrinės lentelės viršuje esantys klubai – Londono „Chelsea“, „Manchester United“, „Manchester City“ ir „Tottenham“ – iškovojo pergales.

Lygoje pirmauja abi Mančesterio komandos – „City“ ir „United“, turinčios po 16 taškų.

Nuo rugsėjo vidurio Roy'aus Hodgsono treniruojamas „Crystal Palace“ klubas vis dar lieka lygoje be pelnytų įvarčių ir iškovotų taškų.

Kvapą gniaužusios rungtynės buvo sužaistos Lesteryje.

„Leicester City“ 2:3 „Liverpool“

Rungtynės „lapėms“ prasidėjo labai nesėkmingai.

Mohamedas Salahas nesugebėjo nukreipti kamuolio į visiškai tuščius vartus, kai kamuolys atšoko nuo skersinio, tačiau egiptietis netrukus reabilitavosi įmušdamas įvartį galva iš ypatingai aštraus kampo.

Tai nutiko 15-ą minutę, o 23-ią minutę Philippe Coutinho baudos smūgiu persvarą padidino.

Shinji Okazaki baigiantis pirmam kėliniui rezultatą sušvelnino (1:2).

Antrajame kėlinyje „Leicester City“ ėmė žaisti aštriau, tačiau 68-ią minutę Jordanas Hendersonas nubaudė šeimininkus už vaikišką klaidą aikštės viduryje (1:3).

Šeimininkai sugebėjo surengti žaibišką atsaką – 69-ą minutę pasižymėjo Jamie Vardy.

Dar po kelių minučių baudos aikštelėje susidūrė J.Vardy ir „Liverpool“ vartininkas Simonas Mignolet, tačiau pats J.Vardy nerealizavo baudinio. Smūgį kone į vartų vidurį S.Mignolet atrėmė.

Nuo 2013 metų, kai atvyko į „Premier“ lygą, S.Mignolet atrėmė 7 iš 15-likos baudinių. Daugiau nei bet kuris kitas vartininkas per tą patį laikotarpį. 44

Beje, šią savaitę Lesterio ir Liverpulio komandos aiškinosi santykius ir lygos taurės rungtynėse. Jas 2:0 laimėjo namie žaidęs „Leicester City“.

„West Ham United“ 2:3 „Tottenham Hotspur“
„Scanpix“ nuotr./Harry Kane'as muša įvartį

„Tottenham“ pirmo kėlinio pabaigoje pralaužė „West Ham“ gynybą. 34-ą minutę Harry Kane'as smūgiu galva „uždarė“ Dele Alli perdavimą (0:1), o vos po 4 minučių svečiai pasižymėjo dar kartą.

D.Alli smūgį vartininkas Joe Hartas atmušė, tačiau kamuolys nukrito tiesiai prie H.Kane'o kojų – „Totttenham“ lyderiui pasiųsti kamuolį į tuščius vartus nebuvo sudėtinga (0:2).

Tai 25-asis H.Kane įvartis „Premier“ lygoje 2017 metais (per 23 rungtynes). Penkiose pagrindinėse Europos lygose per šį laikotarpį daugiau yra įmušęs tik Lionelis Messi (34 per 26 rungtynes).

60-ą minutę J.Hartui teko dar kartą išimti kamuolį iš tinklo. Christianui Eriksenui pavyko smūgis į vartų kampą (0:3).

65-ą minutę „West Ham“ meksikietis Javieras Hernandezas rezultatą sušvelnino.

70-ą minutę „Tottenham“ liko dešimtyje – grubiai prasižengęs Serge'as Aurier užsidirbo antrą geltoną kortelę. Jis tapo pirmuoju „Spurs“ žaidėju nuo 2015 m. gegužės, pašalintu iš aikštės.

„Scanpix“ nuotr./„West Ham“ – „Tottenham“

„West Ham“ tuo bandė pasinaudoti. Cheikhou Kouyate sušvelnino rezultatą 87-ą minutę (2:3), tačiau panaikinti trijų įvarčių deficito šeimininkai nebespėjo.

Rungtynių pabaigoje – pasibaigus teisėjo pridėtam laikui, bet dar nenuaidėjus švilpukui – kilo masinis susitumdymas.

Aistras sukėlė Winstono Reido („West Ham“) ir Fernando Llorente („Tottenham“) kivirčas. W.Reidas griebė ispanui už gerklės ir akimirksniu viskas peraugo į masinį santykių aiškinimąsi.

Aistroms aprimus, arbitras Michaelas Oliveris parodė penkias geltonas korteles – W.Reidui, Andy Carrollui, Andre Ayew („West Ham“) bei F.Llorente ir Ericui Dieriui („Tottenham“).

„Southampton“ 0:1 „Manchester United“

Romelu Lukaku 20-ą minutę išvedė „Manchester United“ į priekį ir rezultatas nepakito iki pat mačo pabaigos.

Įdomu tai, kad šį sezoną per 6 rungtynes vienas R.Lukaku yra įmušęs daugiau įvarčių (6) nei visa „Southampton“ komanda (4).

Per visą „Manchester United“ klubo istoriją jokiam žaidėjui nebuvo pavykę pelnyti 6 įvarčių per pirmuosius 6 mačus komandoje.

„Scanpix“ nuotr./Anglijos „Premier“ lyga
„Burnley“ 0:0 „Huddersfield Town“

Iki šio vakaro keturiose iš eilės „Burnley“ ir „Huddersfield Town“ akistatose įvarčius mušdavo abi ekipos, tačiau šįkart nepasižymėjo nė viena.

„Everton“ 2:1 „AFC Bournemouth“

Joshua Kingas („AFC Bournemouth“) 49 min. pelnė pirmą rungtynių įvartį.

„Everton“ fantastišką smūgį sudavė per penkias antrojo kėlinio minutes, kai ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą.

Mačo didvyriu tapo Oumaras Niasse, pasižymėjęs 77 ir 82 minutėmis.

„Manchester City“ 5:0 „Crystal Palace“

44 min. Leroy Sane pelnė įvartį ir „Manchester City“ atsidūrė priekyje.

Neįtikėtina, tačiau L.Sane šį sezoną, įskaitant visus turnyrus, pelnė net 5 įvarčius, į vartų plotą pataikydamas vos 6 kartus.

Antro kėlinio pradžioje prabilo Raheemas Sterlingas, pelnęs įvarčius 51 ir 59 minutėmis. „City“ jau buvo priekyje 3:0.

R.Sterlingas per pastrąsias ketverias lygos rungtynes pelnė 5 įvarčius. Tiek jis buvo pelnęs per 31 rungtynes prieš tai.

Savo įvartį 79-ą min. pelnė ir Sergio Aguero, o galutinį tašką 89-ą min. padėjo Fabianas Delphas.

„Stoke City“ 0:4 „Chelsea“

Alvaro Moratai prireikė nepilnų 2 minučių, kad pasiųstų įvartį į „Stoke City“ vartus. 30-ą minutę „Chelsea“ persvarą iki 2:0 padidino Pedro.

Nuo 2016-17 m. sezono pradžios Pedro tiesiogiai prisidėjo prie 27 komandos įvarčių (15 įvarčių, 12 perdavimų).

Geresnis rezultatas „Chelsea“ ekipoje priklauso tik Diego Costai (29).

Mačo pabaigoje dar kartą rampos šviesoje atsidūrė A.Morata, pasižymėjęs 78-ą ir 82 minutėmis.

D.Costą komandoje pakeitęs A.Morata šį sezoną jau pelnė 6 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Scanpix“ nuotr./Alvaro Morata
„Swansea City 1:2 „Watford“

Andre Gray 13-ą minutę išvedė „Watford“ į priekį, bet Tammy Abrahamas 56-ą min. rezultatą išlygino.

Vis dėlto svečiams pavyko įsidėti 3 taškus į sąskaitą: pergalingą įvartį 90-ą minutę pelnė Richarlison.