Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 26d. 18:11

„Riterių“ gynėjas prisiminė sumaištį dėl COVID-19 testo

Dominykas Barauskas
lff.lt / Dominykas Barauskas

Vilniaus „Riterių“ gynėjas Dominykas Barauskas praėjusių metų spalį pateko į nepavydėtiną situaciją, kai jam prieš rinktinės stovyklą atlikto pirmojo COVID-19 testo rezultatas buvo teigiamas, o antrojo – neigiamas. Dar vėliau jam atliktas kraujo tyrimas parodė, kad futbolininkas koronavirusu nei serga, nei sirgo.

Šią savaitę LRT televizijos laidoje „Klauskite daktaro“ kaip tik buvo gvildenama tema apie du visiškai skirtingus rezultatus rodančius testus. Į studiją buvo pakviestas ir „Riterių“ atstovas.

„Nėra taip, kad aš šitos situacijos vengčiau ir nenorėčiau prisiminti. Be abejo, apmaudu, kad tuomet buvau priverstas palikti rinktinės stovyklą, dvi savaites turėjau likti be futbolo, tačiau tik tiek. Tai yra praeitis ir nieko nepakeisi.

Kai pasiūlė sudalyvauti laidoje ir prisiminti tą laiką, nedvejodamas sutikau. Niekada nebuvo tekę filmuotis televizijos laidoje, tad pagalvojau, kad visai smagu pasidalinti savo istorija su didele auditorija. Vis tik, nauja patirtis“, – sakė D.Barauskas.

Sužinojęs apie teigiamą testo rezultatą spalio mėnesį, gynėjas po kelių dienų sulaukė skambučio iš Lietuvos futbolo federacijos Nacionalinių rinktinių departamento: vaikinui buvo pranešta, kad jis privalo pasidaryti pakartotinį testą.

„Galvojau, jei reikia, tai reikia, tačiau, kai sužinojau, kad testo rezultatas neigiamas, visai sumišau. Faktas, kad kažkuris iš jų buvo netikslus… Tiesa, tuomet vyliausi, jog antrasis padės išvengti saviizoliacijos.

Deja. Tuomet laukė antikūnų kraujo tyrimas. Iš tikro, tuomet iki galo nebuvo aišku, o dabar jau žinau, kad šis testas parodo, ar tavo organizme yra virusą nugalėjusių bakterijų, ar ne. Dar svarbesnis momentas – tokios gyvenimiškos situacijos atskleidžia, kad toli gražu ne viskas priklauso nuo tavęs paties“, – pasakojo D.Barauskas.

Priminsime, kad nepaisant neigiamų pakartotinių rezultatų, „Riterių“ komandos žaidėjai ir personalas keturiolika dienų privalėjo saviizoliuotis, o dar po kelių dienų vilniečių laukė svarbiausios sezono rungtynės su „Panevėžiu“ – LFF taurės pusfinalis.

„Man iki šiol labai gaila, kad būtent tada viskas griuvo. Aš praradau ne tik galimybę treniruotis su nacionalinės vyrų rinktinės žaidėjais, bet ir visa „Riterių“ ekipa liko be treniruočių. Dažnai pagalvoju, kad jei ne ta saviizoliacija, likusių 2020-ųjų sezono rungtynių rezultatai būtų buvę kitokie“, – sakė D.Barauskas.

„Klauskite daktaro“ laidoje situaciją komentavusi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) profesorė Aurelija Žvirblienė neabejojo, kad tuometinis neigiamas antikūnų tyrimo rezultatas susijęs su pernelyg trumpu laiku, praėjusiu nuo galimo Dominyko persirgimo besimptomiu virusu. Futbolininkui buvo pasiūlyta testą pasidaryti dabar – prabėgus daugiau nei trims mėnesiams.

„Aš buvau beveik įsitikinęs, kad antikūnų nebus. Juokinga situacija, nes imunologė sakė, kad bus, bet ir vėl nėra. Kažkas klysta“, – su šypsena iki šiol daug klausimų keliančią istoriją prisiminė D.Barauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką