Robertas Lewandowskis pakartojo Gerdo Mullerio 49 metų senumo įvarčių rekordą

Miuncheno „Bayern“ puolėjas lenkas Robertas Lewandowskis štampuoja įvarčius dar tankiau nei tai darė legendinis Vokietijos puolėjas Gerdas Mulleris.
Robertas Lewandowskis švenčia 40-ąjį įvartį Vokietijos lygoje šį sezoną.
Robertas Lewandowskis švenčia 40-ąjį įvartį Vokietijos lygoje šį sezoną. / „Scanpix“ nuotr.

Šeštadienį R.Lewandowskis susilygino su G.Mullerio 49 metus gyvuojančiu Bundeslygos sezono įvarčių rekordu, kai lenkas pelnė įvartį per Miuncheno „Bayern“ lygiosiomis pasibaigusį mačą su „Freiburg“.

Dabar Lenkijos puolėjas yra pelnęs 40 įvarčių per 28 mačus Bundeslygoje šį sezoną.

G.Mulleris mušdavo įvartį vidutiniškai kas 77 minutę, kai pasiekė Vokietijos lygos rekordą 1972 metais, o R.Lewandowskis taikliais smūgiais pasižymi dar dažniau – kas 58 minutę vidutiniškai.

Per pastarąsias 19 rungtynių jis pelnė net 18 įvarčių.

Šeštadienį lenkas šventė įvartį parodydamas užrašą ant apatinių marškinėlių su žodžiais: „4ver Gerd“, taip pagerbdamas G.Mullerį.

R.Lewandowskis yra pirmasis pasiekęs 40 įvarčių ribą per vieną sezoną penkiose elitinėse Europos lygose nuo 2015-2016 m., kai tiek pelnė Luisas Suarezas iš „Barcelona“.

Šeštadienį 2:2 pasibaigusiame mače antrą įvartį jau anksčiau Vokietijos titulą užsitikrinusiai Miuncheno komandai pelnė Leroy Sane.

„Bayern“ iškovojo Bundeslygos auksą devintą kartą iš eilės praėjusią savaitę, kai trys R.Lewandowskio įvarčiai padėjo nugalėti Mionchengladbacho „Borussia“.

Lenkas dar turės progą pagerinti rekordą per paskutinį „Bayern“ mačą šį sezoną kitą šeštadienį Miunchene su „Augsburg“.