Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusijos futbolo rinktinė atakuojama: nė rezultato, nė vilties

Likus kiek daugiau nei dviem mėnesiams iki pasaulio čempionato Rusijos futbolo rinktinė, kurioje vartininkų treneriu dirba Gintaras Staučė, neranda rakto į pergales. Pasaulio čempionato šeimininkų rezultatai kontrolinėse rungtynėse verčia nerimauti Rusijos futbolo gerbėjus ir svarstyti, ar teisingai buvo pasirinktas pagrindinis treneris.
Rusijos futbolo rinktinės treneris Stanislavas Čerčesovas.
Rusijos futbolo rinktinės treneris Stanislavas Čerčesovas. / „Scanpix“ nuotr.

Dar du pralaimėjimai kontrolinėse rungtynėse papildė Rusijos futbolo specialistų nerimo taurę.

Nuo tada, kai 2016 metų rudenį prie komandos vairo stojo Stanislavas Čerčesovas, Rusijos futbolininkai iš 19-os kontrolinių rungtynių laimėjo tik šešerias.

Kuo stipresnis varžovas, tuo daugiau gauna

Pastaruoju metu rusai rinkosi itin stiprius varžovus repeticijoms, bet per pastaruosius mačus Maskvoje patirtos dvi nesėkmės pridėjo dar daugiau nerimo, ypač dėl gynybos.

„Kai kurios rungtynės pavyko – su Ispanija ir, pavyzdžiui, su Belgija. Juk sužaisti 3:3 yra garbinga – taip mes galvojome. Tačiau ateina vienas mačas, antras, trečias ir supranti, kad užtikrinti čia ne trys įvarčiai, kuriuos kartais įmušame, o tie, kuriuos praleidžiame.

„Scanpix“ nuotr./Rusijos futbolo rinktinės žaidimas stringa.
„Scanpix“ nuotr./Rusijos futbolo rinktinės žaidimas stringa.

Norisi kalbėti apie gera, bet gero yra mažai, – pripažino didžiausias Rusijos sporto dienraštis „Sport-Express“. – Po tris kamuolius į Čerčesovo rinktinės vartus sugrūdo Belgija, Ispanija, Brazilija, dabar – ir Prancūzija. Dar buvo keturi nuo Kosta Rikos, po du nuo Pietų Korėjos, Meksikos, Kataro ir Dramblio Kaulo Kranto. Rinktinė praleidžia daug, labai daug. O kuo stipresnis varžovas – tuo daugiau.“

Per pastarąsias penkerias dienas Rusija patyrė du antausius – Maskvoje 0:3 pralaimėta Brazilijai ir 1:3 Prancūzijai.

„Nė rezultato, nė vilties. Rinktinė vėl pralaimėjo“, – skelbė antraštė po pralaimėjimo Prancūzijai.

Norisi kalbėti apie gera, bet gero yra mažai.

Rusijos komandos gynyba taip aižėja, kad žurnalistai siūlo treneriui S.Čerčesovui prisiminti rinktinėje karjerą baigusius, bet klubuose tebežaidžiančius veteranus gynėjus brolius Berezuckius ir Sergejų Ignaševičių, kuriam vasarą sueis 39-eri.

Tačiau S.Čerčesovas purto galvą. „Jei sistema neveikia, nė vienas futbolininkas nepadės. Mums reikia sistemos, – atšovė Rusijos rinktinės strategas, buvęs garsus vartininkas. – Rusija su Berezuckiais ir Ignaševičiumi sužaidė daug turnyrų. Jie atidavė savo jėgas, stengėsi. Prieš dvejus metus juos visi keikė, ar dabar jie tapo geresni? Nesuprantu.“

Pasirinko ne tą trenerį?

Tuo metu Rusija dar gerokai iki pasaulio čempionato kelia klausimus dėl to, kas atsakingas dėl rinktinės nuopuolio.

„Čerčesovas tik įkaitas. Kodėl – klausimai ne tik treneriui“, – pabrėžė kita antrašte „Sport-Express“.

Dienraštis priminė, kad renkantis trenerį 2016 metais, kai po fiasko Europos čempionate pasitraukė Leonidas Sluckis, buvo likę du treneriai kandidatai – Kurbanas Berdyjevas ir S.Čerčesovas (Sergejus Semakas ir Aleksandras Borodiukas atkrito anksčiau).

Tuo metu favoritas buvo K.Berdyjevas, vadovavęs „Rostov“ klubui, bet vedęs derybas su Maskvos „Spartak“ klubu.

Sputnik/Vitalijus Mutko ir Stanislavas Čerčesovas
Sputnik/Vitalijus Mutko ir Stanislavas Čerčesovas

Tačiau tuometinis Rusijos futbolo federacijos prezidentas Vitalijus Mutko susitikime su K.Berdyjevu ir lygos vadovu Sergejumi Priadkinu pareiškė, kad šis treneris tegu gelbėja „Spartak“ klubą, o rinktinės vairą patikėjo S.Čerčesovui.

K.Berdyjevo derybos su „Spartak“ nutrūko paskutinę minutę, jis tęsė sėkmingą karjerą kituose klubuose, o štai su S.Čerčesovu Rusijos rinktinė kamuojasi.

Naujuose stadionuose – šalta

Net nauji stadionai, kuriems išleisti milijardai rublių, nedžiugina rusų.

„Lapkritį per mačą su Argentina ir kovo mėnesį per rungtynes su Brazilija superrungtynėse žmonės beprotiškai gražiame Lužnikų stadione šalo. Vasarį Rusijoje sninga, bet federacija rengia taurės mačus Permėje ir Chabarovske, – stebėjosi „Sport-Express“. – 2018 metų pasaulio čempionatui pastatyta daug stadionų, bet kai kurie jų greitai sensta. Jie gražūs, jie liks su mumis, bet juose bus taip pat šalta, kaip ir senuose. Nes ant jų nėra stogų. Yra tik Sankt Peterburge. Kas turėjo tuo pasirūpinti?“

„Scanpix“ nuotr./Stadionas Maskvoje.
„Scanpix“ nuotr./Stadionas Maskvoje.

Šias bėdas užtušuotų Rusijos rinktinės žaidimas, kuris kol kas neatitinka šios šalies sirgalių lūkesčių.

Rusijos futbolo rinktinei trūksta charizmatiškų didvyrių, o dar 2006 metais įvestas legionierių limitas Rusijos lygoje nedavė trokštamų vaisių – per dvylika metų už veteranus geresnių jaunų žaidėjų neužaugo.

Pasigendama ir aiškios krypties ugdant jaunimą. „Sport-Express“ apžvalgininkas stebisi, kad pernai nauja programa buvo orientuota į vaikų futbolo mokyklų sistemą, kuri būtų panaši į Vokietijos, bet šiemet pavyzdžiu skelbiama Islandija: „Tegu taip ir būna, nors buvo minimi vokiečiai, o dabar – skandinavai. Bet padarykite bent kažką!“

Rusijos rinktinė dar sužais dvejas kontrolines rungtynes prieš pat pasaulio čempionatą su Austrija ir Turkija, o tada ateis didysis išbandymų metas.

Grupė pasaulio pirmenybėse, kuriose rusų varžovai bus Saudo Arabija, Egiptas ir Urugvajus, neatrodo baugi, bet dabartinė padėtis verčia dairytis atsakingų jau dabar.

„Štai kas už viską atsakys“, – per vieną iš spaudos konferencijų pareiškė V.Mutko, kai į delegatų pilną salę įžengė treneris S.Čerčesovas.

„Scanpix“ nuotr./Rusijos futbolo rinktinės treneris Stanislavas Čerčesovas.
„Scanpix“ nuotr./Rusijos futbolo rinktinės treneris Stanislavas Čerčesovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius